Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bondage (δέσιμο)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Konstantinos, στις 11 Ιουλίου 2005.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Bondage (δέσιμο)

    Mπορω να φανταστω μια σκλαβα κρεμασμενη και δεμενη απο ταβανι....
    Δεν μπορω να την φανταστω ομως δεμενη απο το γεφυρι της Αρτας, τον Ισθμο κλπ.
    Παντως πιστευω οτι θα ηταν τρομερο θεαμα και αυτη θα απολαυμβανε και μια τελεια αισθηση.
     
     
  2. domiR@ndo

    domiR@ndo New Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Bondage (δέσιμο)

    Άμα το θέλει, όλα γίνονται  . Φυσικά μπορεί να φωνάξει και το safety word, χωρίς να μάθει ποτέ τι έχασε...

    Φαντάσου μόνο το πέρα-δώθε, το swing, που θα ένοιωθε ο/η σκλάβος λόγω του ύψους!

    Ξέρεις, η στήριξη είναι πάντα το επίφοβο σημείο. Αν δεν είσαι 110% σίγουρος, ποτέ δεν ξέρεις αν ο/η sub σου, σου σκάσει κάτω σαν το καρπούζι. Ακόμα και τα ταβάνια δεν είναι πάντα ασφαλή, Πόσο μάλλον τα άλλα που λές. Αναλαμβάνω και τοποθετήσεις ασφαλειών σε ταβάνια!

    Με τις τεχνικές μου, δεν φοβάσαι τίποτα. Άν θές, δάνεισέ μου τη σκλάβα σου και θα στην επιστρέψω με ένα πονηρό σαρδόνειo χαμόγελο στα χειλάκια της, γεμάτη νέες εμπειρείες.
    (και όχι μόνο γεμάτη με αυτές   )
     
  3. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Bondage (δέσιμο)

    [nomedia=""]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    για δυνατες στιγμες χρειαζεται μαεστρια και φαντασια ... οχι υψομετρα.....


    αν το youtube ηταν ανθρωπος .. θα ειχε φωναξει μπιραλαχ ..... αντε να γινεις καλα να σηκωθεις απο το κρεβατι μπας και πεσει το trafic και καταφερουμε και μεις να κατεβασουμε τιποτα ..... 
     
  5. Leon

    Leon άντε και καλο μεσαίωνα Ork

    Απάντηση: Bondage (δέσιμο)

    Καλημέρα και από μένα δεν είμαι ο πλέον αρμόδιος την γνώμη μου θα εκφράσω και όπου κάνω λάθος διορθώστε με, λιπών το να δέσεις είναι το μόνο εύκολο, το εύκολο όμως είναι τρομερά δύσκολο γιατί:
    1, μην ξεχνάμε ότι πρέπει ανά πάσα στιγμή να μπορεί λυθεί άμεσα
    (γιατί στην προσπάθεια να λυθεί οι κόμποι σφυγκουν με αποτέλεσμα την διακοπή της κυκλοφορίας του αίματος. Από τις βασικές αρτηρίες τροφοδοσίας αίματος καθώς και την περιοχή κοντά στα γεννητικά όργανα όπου μπορεί να προκληθεί μόνιμη βλάβη )
    2, να ελέγχουμε την θερμοκρασία στα άκρα
    (να μην παγώνουν μελανιάζουν )
    3, ότι και αν κάνουμε να έχουμε συνέχεια το νου μας μην την ξεχάσουμε ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί
    4,τώρα για τα σκοινιά, για μένα είναι καλύτερο να είναι κάπως ποιο χοντρά (όχι σπάγκο η μπρισίμι ) ¾ τις ίντσας βρίσκεις εύκολα σε μαγαζιά με είδη αλιείας η είδη σκαφών
    5,μεταχι μας αν είναι και λύγο ποιο τραχύ, προκαλεί ένα αίσθημα τσιμπήματος κατι σαν τα σκοινιά που έδεναν τα ζώα την λεγόμενη τριχιά
     
  6. Leon

    Leon άντε και καλο μεσαίωνα Ork

    Απάντηση: Bondage (δέσιμο)

    δεν το έβγαλε τρία τέταρτα της ίντσας
     
  7. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Re: Απάντηση: Bondage (δέσιμο)

    Περνάει καλά στο πάρτυ του Wasteland, στο Amsterdam η Kumi!!!  
    Ειδικά στα 11+ λεπτά που την περιέλαβαν οι Dommes με τα κεριά, η καλύτερή της!  

    Άσε που νομίζει κανείς πως της είναι πιο φυσικό να βρίσκεται πάνω στα σχοινιά, από ότι στο πάτωμα!
    Τι είναι αυτό το πράγμα βρε παιδί μου! Σαν να κολυμπάει!

    Ο δε rope artist, είναι απλά άψογος...

    Arigato gozaimasu soft_crystal san*!   Που μας σκέφτεσαι κι εμάς!

    (* ευχαριστούμε soft_crystal!)
    isnogood, το συγκεκριμένο video το είδα καλά. Πέτυχα την στιγμή και έτρεξε χωρίς καμία
    διακοπή, για 17 λεπτά! Ρεκόρ για το YouYube!

    Στα άλλα βίντεο από τον ίδιο poster (ειδικά με την Kitty Klaw) είπα και εγώ μπιραλαχ και το έκλεισα!!!
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  8. month

    month Regular Member

    Η δικιά μου απορία τώρα. Πάνω στους πειραματισμούς που είχα κάνει κάμποσες φορές, με είχαν δέσει στο κεφαλάρι του κρεβατιού. Το πρόβλημα ήταν ότι οι χειροπέδες, την πρώτη φορά ήταν της πλάκας, και όταν έβαζα λίγο παραπάνω δύναμη ήταν έτοιμες να σπάσουν (δεν ξέρω που τις είχε βρει), και την δεύτερη, με δερμάτινα δεσμά, μπορούσα να τα λύσω μόνος μου.

    Και η απορία είναι: αν γίνει λάθος, όπως είπα τώρα, μετράει ακόμα; Γιατί είχα το συναίσθημα ότι μπορούσα να ξεφύγω όποτε ήθελα, με μια κίνηση.
     
  9. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Δεν είσαι ο μόνος month.
    Για αυτό και πολλοί βιώνουν καλύτερα το δέσιμο όταν είναι αληθινό. Όταν οι χειροπέδες είναι αληθινές (και το κλειδί βρίσκεται π.χ. κρεμασμένο στο λαιμό της Αφέντρας), όταν το σχοινί είναι σφιχτό, ή όταν τα δερμάτινα δεσμά έχουν και λουκέτο, ή είναι δεμένοι με τεντομένα και τα 4 άκρα, οπότε και δεν μπορούν να τα βγάλουν από μόνοι τους.

    Αυτή είναι μια πολύ σημαντική λεπτομέρεια σε session με δέσιμο (όχι βέβαια όταν δένεσαι ο ίδιος!).

    Δεν ξέρω αν η εμπειρίες σου "μετράνε" για σένα, ή τις ήθελες αλλιώς, σίγουρα όμως στο μέλλον μπορεί να γίνει ακόμα πιο αυθεντικό αν το ψάξεις κι άλλο...
     
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Καλα τα λετε και οι δυο.
    Το θεμα της ασφαλειας το ερευνησατε μηπως?
    Αν καποιος ειναι δεμενος με τετοιο τροπο ωστε να μη μπορει να κινηθει η να μην ειναι σε θεση απο μονος του να λυθει και να ειναι ελευθερος σε μια κρισημη στιγμη οπως για παραδειγμα, ειναι αυτη ενος σεισμου, η μιας φωτιας τι γινεται τοτε?
     
  11. month

    month Regular Member

    Χμμμ, ναι. Δεν ξέρεις αν ο άλλος που σε δένει πχ, είναι ψυχάκι. Και δεν ξέρεις αν μπορείς να λυθείς αρκετά γρήγορα για να ξεφύγεις σε περίπτωση σεισμού. Αν και δημιουργείς τώρα μια ενδιαφέρουσα εικόνα στο μυαλό μου· στον δρόμο, έξω απο το σπίτι μετά απο το σεισμό, όλοι με τα ρούχα τα ημερήσια και δύο με τα ρούχα του BDSM. Το φαντάζεσαι;
     
  12. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Τώρα το παρατραβήξατε.
    Τις ίδιες πιθανότητες θα έχεις όπως όταν κάνεις μπάνιο ή σεξ και γίνει σεισμός και πεταχτείς γυμνός στον δρόμο.