Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bondage (δέσιμο)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Konstantinos, στις 11 Ιουλίου 2005.

  1. lewnis

    lewnis New Member

    Πάντα τα μεταλλικά δεσίματα σε συνδιασμό με ζώνες αγνότητας, δερμάτινες κουκούλες και φίμωτρα αποτελούν το καλύτερο τρόπο υποταγης ενός slave.Πάντα κατ'εμέ και από τι προσωπική μου εμπειρία!
     
  2. blindfold

    blindfold Contributor

    έχει κανείς ιδέα για bondage δερμάτινα λουριά ;
    λωρίδες από δέρμα να τυλίγουν το κορμί και να το ακινητοποιούν ..

     
     
  3. sunny

    sunny Regular Member

    Προσωπικά βρίσκω το bondage πολύ ερεθιστικό και απαραίτητο θα έλεγα!! Όπως περιγράφει και ο eros_hermes αυτή η ανυπομονησία και η απολυτή «παράδοση» είναι νομίζω το πιο σημαντικό συστατικό μιας συνεδρίας…


    Όσο για το σκοινά… είναι άπλα έργα τέχνης αλλά θέλει έναν καλά εκπαιδευμένο D και κατάλληλα ρούχα για την απόκρυψη των σημαδιών…(πριν αντιδράσουν όσοι ισχυρίζονται ότι δεν θα έπρεπε να τίθεται θέμα για τα σημάδια, θέλω να τονίσω ότι η κοινωνία που ζούμε δεν είναι τόσο δεκτική… και ότι εάν δεν τα κρύψω εγώ προσωπικά θα με σφάξουν οι δικοί μου έτσι και τα δουν…    )


    Τέλος αυτά που χρησιμοποιώ ποιο πολύ… εάν και είμαι ακόμα στις πιο light καταστάσεις το BDSM είναι κάτι απίστευτες δέστρες για το κρεβάτι… τις πήρα πριν κάνα χρόνο και άπλα δεν μπορώ να τις αποχωριστώ!! Είναι συνθετικές και δένουν γύρω από το στρώμα… είναι αρκετά περιορίστηκες και μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις σε όλα τα κρεβάτια…   
     
  4. puppetmaster

    puppetmaster Regular Member

    Shibari/Kinbaku...

    Ποίηση...Τέχνη...δεν χρειάζεται να πω άλλα
     
  5. tatirene

    tatirene New Member

    Απάντηση: Bondage (δέσιμο)

    Για μένα φρόντισε ενας παλίος αφέντης και μου φόρεσε μονιμα ατσαλινα βραχιολια σε χέρια και πόδια,
    μετα απο 4 χρονια που τα φοραω μονιμα αποτελούν κομμάτι του σωματός μου και είμαι πάντα ετοιμη για δεσιμο.

    Ακόμα και σε μια ουσιαστικα vanila σχεση που είχα ο πειρασμος ήταν μεγάλος να με δένει.

    Καθημερινά πάλι είναι σαν να φοράω καποια κοσμηματα
     
  6. fmaster13

    fmaster13 Regular Member

    Απάντηση: Bondage (δέσιμο)

    Συμφωνω με τις περισοτες αποψεις αλλα οπως λεει καποιος αν ο αφεντης(α) εχει κεφια τυφλα να χουν τα βιβλια.
     
  7. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: Bondage (δέσιμο)

    Αν και για πολλά χρόνια λάτρης του δεσίματος είδικα ότι είχε να κάνει με το shibari δεν είχα την ευκαιρία να γνωρίζω πως είναι μέχρι πριν λίγο καιρό. Η ιδέα ενός δεμένου σώματος (του δικού μου) με εξίταριζε αφάνταστα. Δεν είναι απαράιτητο πάντα να συνδέεται ένα δέσιμο με κάποιο παιχνίδι. Μπορεί το σώμα να είναι δεμένο ακόμα και κάτω από τα ρούχα δίνοντας την απίστευτη αίσθηση του φυλακισμένου σώματος.*

    Όμως η αλήθεια είναι πως μέχρι σήμερα και τις φορές που με έχει δέσει δεν έχουν μείνει σημάδια πάνω μου περισσότερο από κάποιες ώρες (πολλές φορές για μεγάλη μου απογοήτευση). Χρησιμοποιεί σκοινί από κάνναβη. Φυσικό, πιο γερό, δεν γλυστράει και επιπλέον δεν αφήνει (σε εμένα τουλάχιστον) σημάδια.

    Φυσικά ένα δέσιμο είναι τέχνη και πολλές φορές οι θέσεις όχι και τόσο βολικές. Πολλές φορές χρειάζεται αρκετή εξάσκηση και υπομονή από το υποτακτικό μέρος για να μπορέσει να βιώσει την ευχαρίστηση και την ηδονή του πολύπλοκου δεσίματος. Θεωρώ όμως πως αξίζει τον κόπο.

    *
     
  8. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: Bondage (δέσιμο)

    Κατά τη γνώμη μου το bondage έχει να κάνει λιγότερο με ένα "βοήθημα" ενός *S/m παιχνιδιού. Είναι από μόνο του μια ολοκληρή διαδικασία. Η αίσθηση του περίτεχνα δεμένου σώματος, σκοινιά που πιέζουν άκρως ερωτικά σημεία σε ένα κορμί. Η πλήρης ακινησία που δεν μπορεί να την χαρίσει τίποτα άλλο σε τέτοιο μεγάλο βαθμό, ούτε οι χειροπέδες, ούτε το δέρμα, ούτε φυσικά οι αλυσίδες.*

    Η υπομονή, η διαδικασία του δεσίματος που δεν ενδείκνυται για "γρήγορες συνεδρίες". Ένας ολόκληρος κόσμος από μόνο του.*

    Αν και την πρώτη φορά τρόμαξα απο αυτή την ακινησία, αυτή τη διαδικασία, πάντα και κάθε φορά μου αρέσει περισσότερο.

    Όμως όπως είπα και πριν θεωρώ σημαντική προυπόθεση την πολύ καλή φυσική υγεία του μέλους που πρόκειται να δεθεί έτσι ώστε να μπορέσει να το απολαύσει σε όλο του το μέγεθος ένα τέτοιο δέσιμο.
     
  9. PainfulMaster35

    PainfulMaster35 New Member

    Απάντηση: Bondage (δέσιμο)

    Δεν θα πω τίποτα διαφορετικό απο όλους σας....
    Το δέσιμο, αν γινει σωστά και ο Αφέντης γνωρίζει τι κάνει, είναι σκέτη απόλαυση!!!!! ( και για του δύο φυσικά)....
     
  10. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

  11. hogtie master

    hogtie master New Member

    και εγω θεωρω το hogtie κορυφεο δεσιμο,αν εχει και hair tied ειναι κορυφαιο!!

    ειναι πολυ ευκολα.τα εχω δωκιμαση .

     
  12. ae1969

    ae1969 Regular Member

     
    ... και με γνώση κάποιων κανόνων Φυσικής αλλά και ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ, με υπομονή και επιμονή όλα γίνονται.

    ΥΓ. Και είναι και φθηνό το σχοινί.
     
    Last edited: 19 Σεπτεμβρίου 2010