Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bondage και φανατικό κοινό .

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος MASTER--YODA, στις 24 Μαρτίου 2016.

  1. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Με αντιπροσωπευει απόλυτα το ποστ σου και θα ήθελα να προσθέσω.

    Ο συνδυασμός ακινητοποιησης (κατά προτίμηση με αιωρηση) και πλήρους απώλειας της όρασης είναι το ιδανικό για εμένα.
     
  2. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Με τεχνητό τρόπο ή απομονώνεσαι κλείνοντας εκούσια τα μάτια σου;
     
  3. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Στα πρώτα βήματα τα είχα πάντα ανοιχτά κατά τη διάρκεια του δεσιματος, προσπαθώντας να δω τις κινήσεις του rigger από καθαρή περιέργεια και τα εκλεινα έπειτα για να απολαύσω την ακινησία μου. Όταν τελικά κάποια στιγμή μου τα έκλεισαν με μαντίλα ενιωσα περίεργα διότι οπτική επαφή δεν είχα καθόλου, είχα πολύ καλή ακουστική η οποία μου αποσπουσε την προσοχή, αλλά δε είχα καθόλου άγχος γιατί εμπιστευομουνα 100% τον παρτενέρ και είμαι από τους ανθρώπους που αγαπάνε το bondage σε μεγάλο βαθμό. Τα σημάδια που μου αφήνει το σκοινί είναι ανεκτιμητα για εμένα.
     
  4. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Xαίρομαι πολύ λοιπόν.  

    Αιώρηση δεν έκανα ποτέ, και θέλω πολύ. Νομίζω ότι θα με εκσφενδόνιζε τελείως.
    Και συμφωνώ, ένα blindfold αυξάνει κατά πολύ τη βύθιση. Εκτός όταν είμαι με τον μέντορά μου, με τον οποίο αναζητάμε και οι δυο eye contact.

    Θεοί, ναι. Αυτό.
     
  5. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Να προσθέσω από την εμπειρία μου(sic) ότι είναι τρομερός συνδυασμός ένα σφιχτό ολόσωμο δέσιμο μαζί με έλεγχο αναπνοής με το σχοινί γύρω από το λαιμό. Προσοχή βέβαια στις αντιδράσεις διότι για δευτερόλεπτα μπορεί να προκύψει "μαύρο πανί".
     
  6. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Θα επανέλθω αναλυτικά μόλις έχω αρκετό ελεύθερο χρόνο στο νήμα

    https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/Απόκτηση-ευλυγισίας-για-πρακτικές-δεσίματος.54610/

    Γιατί πρώτον το έχω υποσχεθεί και δεύτερον έχω μια σχετική εμπειρία και μπορώ ίσως να βοηθησω κάποιους που σκέφτονται να το κάνουν αλλά φοβούνται ή να προτρεψω κάποιους που δεν τον έχουν σκεφτεί καν.
     
  7. xarkias

    xarkias Regular Member

    η πρωτη εμπειρια που ειχα στο χωρο του bondage, ηταν λιγο αδεξια.Μια κοπελα που βγαιναμε λιγο καιρο μου ζητησε να την δεσω φερνωντας ενα κοκκινο σχοινι.Στην αρχη κομπλαρα ,δεν το περιμενα απο κεινη,δεν ηξερα πως να το κανω και αλλες πολλες σκεψεις.Τελικα με την δικη της καθοδηγηση τα καταφερα.Η εμπειρια του να βλεπεις μια γυναικα δεμενη,αλλοτε ακινητοποιημενη και αλλοτε να προσπαθει να λυθει ηταν απιστευτα ομορφη και ερεθιστικη .θυμαμαι οταν εφυγα ημουν αλλος ανθρωπος,ειχα ανακαλυψει μια πλευρα μου,που ουτε ηξερα οτι υπηρχε....Τωρα πια βλεπω το bondage σαν ενα τελετουργικο παιχνιδι που χρειαζεται τον αναλογο σεβασμο απο τους συμμετεχοντες για να αποδωσει....
     
  8. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    Ενταξει.
    Με ολα αυτα τα μαθηματα δια αλληλογραφιας
    και απο εξπερ του πληκτρολογιου
    δε θα αργησει να γινει η στραβη.

    μεχρι και λαιμο προτεινε η αλλη !!!

    ρε φευγα τρεχοντας...
     
  9. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    @Estelwen
    Ζεις ή το πνεύμα σου κατέλαβε το πληκτρολόγιο;  
     
  10. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    υπαρχουν και μερικοι που πανε και κανουν ακαποτα με οροθετικες
    και λενε "μα δεν επαθα τιποτα"

    να τους καταταξω στο ιδιο μηκος κυματος βλακειας ή υπαρχει και χειροτερο ?
     
    Last edited: 27 Μαρτίου 2016
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    @Jack Wolfskin
    Αλλαξοφωτιστή σταμάτα να ξύνεις το σπυρί στον κώλο σου, έχει γενεί κατακόκκινος.
     
  12. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    α ναι ? χαιρομαι που ασχολεισαι, εγω δεν του εδωσα ποτε σημασια