Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Branding

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος dora_salonica, στις 17 Ιανουαρίου 2009.

Tags:
?

Θα δεχόσασταν να μαρκαριστείτε με την τεχνική του branding από τον Κ σας;

  1. Ναι

    12 vote(s)
    46,2%
  2. Όχι

    11 vote(s)
    42,3%
  3. Δεν είμαι σίγουρος/η

    3 vote(s)
    11,5%
  1. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Ερώτημα προς υποτακτικούς και σκλάβους:

    Θα δεχόσασταν να μαρκαριστείτε με την τεχνική του branding από τον Κυρίαρχό σας;
     
  2. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Αν και δεν είμαι υποτακτική θα μου επιτρέψετε να απαντήσω "Όχι". Γιατί και υποτακτική να ήμουν, το ίδιο θα απαντούσα.
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Branding

    Tι είναι το branding?
     
  4. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Είναι το σημάδεμα με πυρωμένο σίδερο. Υπάρχει ένα παλιό νήμα αλλά δεν ξέρω πώς να το παραθέσω εδώ.
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Branding

    Branding δεν κάνεις και άμα σε δαγκώσει βρυκόλακας;  Αμ σο φάννυ...

    Προσωπικά δεν ξέρω τι μπορεί να προσφέρει πέραν των δεδομένων..Αν Κ/κάποιος αρέσκεται σε αυτό θα είχε ενδιαφέρον να μας ενημερώσει ..
     
  6. Dante

    Dante Regular Member

    Εγώ μια φορά το branding το ήξερα ως μια βλακώδη μορφή body modification, μέχρι που είδα το (εξίσου βλακώδες) Ms O.

    Και ενώ έχει αρκετή σαγήνη ως ιδέα, πόνος/ιδιοκτησία και δε συμμαζεύεται, τα μειονεκτήματα είναι πολύ περισσότερα. Ακόμα και όταν γίνεται από ειδικό δεν μπορείς ποτέ να ξέρεις πως θα αντιδράσει το δέρμα, η δουλειά θα είναι πάντα χοντροκομμένη (λόγω των εργαλείων) και υπάρχει πάντα κίνδυνος καρκίνου, καθώς είναι έγκαυμα τρίτου βαθμού με συνέπεια τη νέκρωση του δέρματος. Και δεν αναφέρω καν τους κινδύνους του home branding, ακόμα και αν είναι απλά κάψιμο από ζεστό μέταλλο.

    Όλα αυτά τα λέω παρότι είμαι φανατική των bod mods, ή μάλλον επειδή είμαι fan του είδους, θεωρώ πως τέτοιες πρακτικές όταν γίνονται ελαφρά την καρδίαν ξευτελίζουν όλη την τέχνη.

    just my 2cents.


    ΥΣ: Υπάρχουν πάντα τα tattoo, καλαίσθητα, λιγότερο επικίνδυνα, μόνιμα και γλαφυρά.
     
  7. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Από ότι κατάλαβα δεν είναι περισσότερο risky από άλλα πράγματα που κάνουμε καθημερινά, ο δε πόνος είναι μηδαμινός διότι κρατάει ένα δευτερόλεπτο μέχρι να καεί το νεύρο.

    Είναι κάτι καθαρά συμβολικό. Όλα είναι βλακώδη όταν γίνονται ελαφρά τη καρδία.

    Περισσότερες πληροφορίες εδώ:

    Branding - BMEzine Encyclopedia
     
  8. female

    female Contributor



     

     

    Ένα διπλό μπράντυ, ιδίως άμα είναι και Napoleon, το χτύπαγα ασυζητητί. Μπας και γλυκάνει κι ο πονόλαιμος.


     
  9. Jomaru

    Jomaru Guest

    δεν ειναι απαραιτητο το καψιμο.. υπαρχει και η χαρακτικη.. ειναι και πιο ομορφη..
     
  10. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Πράγματι. Αλλά τότε αποφεύγεις τον συμβολισμό της φωτιάς.
     
  11. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Branding

    Ο άσχετος με το θέμα και το αντικείμενο: Θέλω να αποφεύγω επιλογές μη αναστρέψιμες.

    Α και κάτι άλλο που μου αρέσει να λέω συχνά το ποτέ και το πάντα δεν υπάρχουν - παρά μόνο στο ανθρώπινο μυαλό.
     
  12. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Branding

    Τα εσωτερικά σημάδια είναι πάντα μη αναστρέψιμα και ενίοτε εκφράζονται συμβολικά με τα εξωτερικά.