Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Brat στο BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Janine, στις 27 Φεβρουαρίου 2015.

  1. espimain

    espimain Contributor


    Υποτακτικό μπρατ δεν γίνεται.
    Για τα κυριαρχικά άτομα, τα μπρατ είναι μόνο για ξεπέτα.
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απλή απορία: τι έχουν οι ξεπέτες;
     
  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εγώ τον όρο brat συνεχίζω να τον συνδυάζω με τον όρο spoiled, δηλαδή το κακομαθημένο στ' οποίο αναφερόταν η νηματοθέτρια.
    Μετά εξαρτάται απ' τον βαθμό σπασαρχιδισμού aka δυστροπίας του. Brat είναι χαρακτηριστικό άνθρωπα και δεν κοιτάζει status ή βουδουσουμού ή vanilla.
    Επίσης - πάντα για μένα - ένα brat μπορεί και να μην είναι "κραυγαλέο". Πάντως, τίποτε δεν αποκλείει ένα brat, να "ηρεμήσει" αν πετύχει στον δρόμο του τον κατάλληλο για κείνο άνθρωπα ( που ίσως και να τυχαίνει και Κ ). Όταν τα χνώτα δυο ή περισσοτέρων ταιριάζουν, πολλά συμβαίνουν που θα φάνταζαν αδιανόητα.

    Από κει και πέρα ο καθείς με την σκέψη, τα γούστα και τον τρόπο λειτουργίας του. Εγώ προτιμώ χίλιες φορές ένα brat ή ένα bratίζων υ, από έν' άλλο που - φαινομενικά - θα ήταν "προβλεπόμενο" ή θ' ακολουθούσε τυφλά την όποια παραπιά του ζητούσα. Είναι πολύ βαρετό, να μην σου δίνει τ' άλλο μέρος της εξίσωσης το παραμικρό input. Αλλά όπως προέγραψα, αυτά είναι γούστα και όσα ξέρει ο καθένας μας για την ζωή του, δεν τα γνωρίζει κανείς άλλος.

    Κουβέντα να γίνεται, να λέμε και καμιά μαλθακία για να γελάμε και που και που δυο-τρία πραγματάκια, για να μας βάζουν σε σκέψεις.  
     
  4. prettylilstoy

    prettylilstoy Cap ou pas cap?

    Δεν εχουν ποιοτητα. Don't shoot
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Μια χαρά είναι.
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Εξαρτάται πάντα τι είδους ξεπέτα είναι.  

    Α, ωραία.
     
  7. lexy

    lexy .ti.va.

    Όλο δεν τα θέλετε τα μπρατάκια κι όλο γυρω γυρω όλοι τα πάτε  
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Σημαία ευκαιρίας θένε τον εαυτό τους, προς τι ο τάραχος..?
    Όταν λένε "κοιτάτε με γιατί εγώ είμ' εγώ, ευζωνάκι γοργό και να με παίρνετε στα πολύ σοβαρά γιατί έτσι είμαι κι οποιανού τ' αρέζω κι έχω κι αισθήματα κι είμαι και καλό παιδι, τι δεν καταλαβαίνετε", όλοι θα συγκατενεύσουν για όσο σε "ξυρίζει το κρατάς και μετά το πετάς" διγιότι το κατάλαβαν...
    Παιδικά παιχνίδια ντυ κωλ...

    Το κακό δεν είναι με τις μπρατ στην ουσία...
    Είναι με αυτούς που τις "αγοράζουν", πα να πεί με αυτούς που παράγουν τις συνθήκες να υπάρχουν μπρατ (late 90's USA, Urban trendy chic, διάβαζε βιομηχανία μόδας σινιέ σε προσιτές τιμές για εφηβάκια, μέιντ ιν Τσάινα)...
    Ό,τι το χειρότερο στο είδος "μουχρίτσα η χειριστική", πα να πει αυτό...
    Και τσιμπανε τα μπράτια, μεταξύ Παρθενοπιπίτσας και Καλομουνίδου γωνία)...

    _______________
    Έδιτ:
    Θα μπορούσα να το κάνω σοβαρό και άγριο, αλλά ένεκα οι Απόκριες, το άφησα ως εδώ...
    Μην έχουμε κλάματα και αίματα και θρήνος ακούστηκε πολύς, κλαυθμός και οδυρμός βαρύς...
    Μποθγουέιζ, εννοείται..!
     
    Last edited: 18 Φεβρουαρίου 2017
  9. Ο πεινασμένος καρβέλια ονειρεύεται μάλλον.. !
    Απλά πρόσεχε τι λες γιατι προσβάλλεις μια κατηγορία που θες δεν θες υπάρχει . Το ότι κάτι δεν σου κάνει εσένα (που ακόμα και γι αυτό έχω τις ενστάσεις μου!) δεν σημαίνει οτι είναι αντρικιο και παντελονατο να το κραζεις σαν κατινα καθε τρεις και λιγο με απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς..
    Αν και το τσουβαλιασμα απο σενα το έχουμε συνηθίσει καμιά φορά το παρακάνεις.θα μπορούσε η τοποθέτηση σου να σταματήσει στην πρώτη τελεία απλά.
     
  10. katerina

    katerina Regular Member

    Καποιοι αντιλαμβανονται το 'brat" status ως ενα κακομαθημενο, κακοτροπο πλασμα κτλ ...
    Καποιοι αλλοι, τα αντιλαμβανομαστε ως παιχνιδιαρικα, εξυπνα, προκληκτικα κ.α...

    Σε καθε περιπτωση, το τελευταιο πραγμα που χρειαζεται ενα brat ειναι να το βλεπουν ως κοματι κρεας (διοτι αυτο υπονοηθηκε παραπανω)

    Προς Κυριαρχικα ατομα, ημουν brat... βρεθηκε ο Κυριαρχος με Κ κεφαλαιο και ανεδειξε το ειναι μου. Τετοιος Κ να ειστε.
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Με το μπαρδόν μανδάμ, αλλά δεν ήσανε ποτέ βρατ, για να ξέμε και τι λέμε...
    Βρατ ρετροφίτ δεν γιένεται...
    Ως νεαρότερος κορίτσις θα έλεγα πως ήστουνε μπον βιβέρ ανοιχτομάτης και καλοπληρωτής αγοραστής εμπειριών όταν στράβωνε...
     
  12. katerina

    katerina Regular Member

    Αν και διαφωνω στο εαν ημουν ή οχι. Το θεμα μας δεν ειναι αυτο.  
    επιμενω, τα bratακια δεν τα χειριζομαστε σαν κοματι κρεας!

    υ.γ παλιο snitch