Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

breath control training

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος little_slut[PieR], στις 5 Ιουλίου 2005.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    AnDrAmElEx μάλλον έχεις δίκιο...   σ' ευχαριστώ

    η λάρα Του
     
  2. facesittingfanatic

    facesittingfanatic New Member

    Επειδή είμαι λάτρης του facesitting θα ήθελα να καταθέσω την προσωπική μου άποψη. Όταν μια αφέντρα κάθεται πάνω στην μούρη του σκλάβου της είναι λογικό αυτός να δυσκολεύεται να πάρει αναπνοές. θα πρέπει λοιπόν να γνωρίζει τα όρια του ( οι καπνιστές δεν έχουν τα ίδια όρια με τους μη καπνιστές ) και όποτε βλέπει τον σκλάβο της να αντιδρά πρέπει να μην τον πιέζει άλλο έτσι ώστε να μην συμβεί κάποιο ατύχημα. Ποτέ μια αφέντρα δεν βάζει σε κίνδυνο την σωματική ακεραιότητα του σκλάβου της. Τα παραπάνω που ανέφερα δεν αφορούν μόνο το facesitting αλλά οτιδήποτε έχει σχέση με το breath control training.
     
  3. Mparmpara

    Mparmpara New Member

    Πολυ επικυνδηνω σπορ ....μπορει να κανει καποιον να αισθανεται Κυριαρχος αλλα .........παιζεις με την ζωη του !
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: breath control training

    "H Αυτοκρατορία των Αισθήσεων" σε όλη της την μεγαλοπρέπεια!!

    Το facesitting είναι για μένα ο καλύτερος τρόπος να προκαλέσω breath control στον sub μου...
    Πάντα ελέγχω τις αντιδράσεις του και πάντα έλεγχο και το βάρος μου στο πρόσωπο του να είναι τέτοιο που να μπορεί και μόνος του να αποσυμφορηθεί αν το χρειάζεται.
    Προέχει η ασφάλεια μας σε όλα τα παιχνίδια και αυτό είναι ένα παιχνίδι που σίγουρα εξιτάρει και τους δυο αλλά δεν παύει να είναι επικίνδυνο.
    Η έκσταση που δημιουργεί μπορεί να μας παρασύρει σε δρόμους χωρίς γυρισμό.
    Προσοχή και αυτοέλεγχος λοιπόν και από τους δυο συμμετέχοντες.
     
  5. black_pearl

    black_pearl Regular Member


    Ωραίο είναι, το facesitting!! Έχει καθίσει γυναίκα στο πρόσωπο μου και εγώ στο δικό τις. Μου αρέσει περισσότερο να κάθομαι!!
    Αλλά να είναι καθαρός ο άντρας από πίσω, και φυσικά δίχως τρίχες στην τρύπα του για να είναι και ποιο καθαρός, και να μην μπαίνουν τρίχες στο στόμα τις γυναίκας.   
     
  6. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: breath control training

    Εψαξα το φορουμ για σχετικα θεματα και βρηκα δυστυχως ελαχιστα.....ενα τεραστιο θεμα και μια συναρπαστικη περιοχη στον ατελειωτο απο οτι καταλαβαινω πια κοσμο του BDSM.

    Μολις πριν λιγο καιρο ειχα την τυχη να ζησω κατι τετοιο και ηταν ενα απο τα πιο συναρπαστικα πραγματα τα οποια εχω ζησει.

    Η αισθηση της "ανυμποριας" στα χερια καποιου αλλου, πως ολη σου η ζωη κρεμεται απο μια τριχα δευτερολεπτων και στο σφιξιμο της ζωνης, της παλαμης, η του νερου που πεφτει στο προσωπο. Πως ακομα και αυτο....το πιο φυσικο πραγμα της επιβιωσης Του ανηκει....ειναι απιστευτη. Νιωθεις σαν μια μαριονετα στα χερια καποιου αλλου....

    Θα επανελθω καποια στιγμη με περισσοτερες σκεψεις, ομως θα ηθελα να ακουσω και αλλες αποψεις και εμπειριες επι του θεματος αν υπαρχουν. Ευχαριστω.
     
  7. JokerGemini

    JokerGemini Regular Member

    υΚαι ποθ να φτασεις στο σημειο να νοιωθεις την ψυχουλα σου ετοιμη να σου βγει κοιτωντας καταματα τον αγαπημενο σου.μα εχεις την αισθηση οτι θα ειναι η τελευταια εικονα που θα παρεις μαζι σοθ και θα σε κανει ευτυχισμενη......
     
  8. extreme32

    extreme32 Regular Member

    νευριαζω! κι οταν νευριαζω εγω ...... ξερετε!!!
     
  9. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: breath control training

     θα μας πεις γιατι νευριαζεις; ελπιζω να μην σε νευριασα εγω τουλαχιστον.........
     
    Last edited: 24 Φεβρουαρίου 2009
  10. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Re: Απάντηση: breath control training

    Πρόσφατα ένας διάσημος μάλλον τραγουδιστής στην Αμερική πέθανε, ήταν ασφυξιόφυλος και σε ένα session έμεινε, με μια ζώνη πετάμενη διπλά του και το σημάδι της στο λαιμό του…
     
  11. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: breath control training

    Με λιγα λογια μπορω να ειμαι τυχερη που Εκεινος Ειναι (συν τοις αλλοις) Γιατρος(αληθινος) και Γνωριζει τι Κανει.

    Γνωριζω τους κυνδινους της συγγεκριμενης πρακτικης, οπως και τους κυνδινους ολων των πρακτικων που ειχα μεχρι σημερα την τυχη να δοκιμασω. Απο οτι φαινεται εμπειριες πολλες στο θεμα δεν υπαρχουν....μιας και με ενδειαφερει πεισσοτερο η αισθηση του υποτακτικου απο τις τεχνικες της πρακτικης που γνωριζω. Που σε αυτο το σημειο θα πω αυτο που λεω παντα, πριν οποιοσδηποτε πειραματιστει σε οτιδηποτε θα επρεπε τουλαχιστον να μαθει απο καποιον πιο εμπειρο απο τον ιδιο.

    Λοιπον γυρναω παλι η αισθηση του υποτακτικου στην γενικοτερη σκηνη και ασχετως με το μεσο που χρησιμοποιειται, ειτε η γνωστη ζωνη στον λαιμο που σφιγγει κατα την Βουληση Του, ειτε το Χερι Του που κολαει πανω στο στομα και στην μυτη , ειτε το νερο που πεφτει πανω στο προσωπο ασταματητα χωρις την δυνατοτητα να παρεις ανασα. Η μια και μοναδικη αισθηση πως (επαναλαμβανομαι) ακομα και η ανασα σου Του ανηκει. Ειναι δικια Του και σου την προσφερει κατα βουληση. Η ζωη και το απλο ακομα ενστικτο της επιβιωσης σταματαει να υφισταται, μιας και καποιος δεν μπορει να αντισταθει, οσο αντιστεκεται τοσο χειροτερα γινεται. Η αισθηση της ολοκληροτικης γυμνιας, του ιδιου μας του εαυτου. Και της εμπιστοσυνης, ισως και της ευγνομοσυνης της ιδιας σου της ζωης.....
     
  12. extreme32

    extreme32 Regular Member

    Re: Απάντηση: breath control training

    δεν με νευριασες εσυ Ελβιρακι. (λιγουλακι μονο). Νευριαζω γιατι δεν μπορω να δεχτω καταστασεις. Εγω φταιω δηλαδη!!!! Δεν μπορω να δεχτω πως οταν λατρευω καποια μπορω να γουσταρω βλεπωντας την απογνωση στο προσωπο που κινδυνευοντας να πεθανει απο ασφυξια. Θεωρω το να μην μπορεις να αναπνευσεις το χειροτερο θανατο. Θεωρω το να μην αφηνω τον αλλο να αναπνευσει πολυ χοντρο. Τι θα με εκανε να γουσταρω; το οτι με εμπιστευεται και του χαριζω στο τελος τη ζωη; Και τι ειμαι δηλαδη? Θεος; Η αρρωστος δολοφονος που απλα γλυτωνω με αυτον τον τροπο το να με κλεισουν μεσα; Και στις δυο περιπτωσης (Θεος/ δολοφονος) ειμαι ακυρος.. Οπως λεει ο συναδελφος Ρεμος   αν ειχα μονο μια πνοη σε σενα θα την εδεινα και υστερα ας πεθαινα. Αυτο ειναι αγαπη για μενα. Οχι αν ειχες μονο μια πνοη θα σε εκανα να κλασεις μεντες. Εσυ γιατι με νευριασες λιγουλακι; Γιατι ακομα κι οταν ακουω τραγουδια που λενε "εγω για σενα θα εκανα αυτο , εκεινο το αλλο, θα επεφτα απο την ταρατσα, θα εκοβα τον λαιμο μου, θα με εδινα στους σκυλια να με φανε, θα παθαινα τις μεγαλυτερες συμφορες ,μονο και μονο για να γουσταρεις κι οχι για κανενα σοβαρο λογο οπως για να σε σωσω απο καποιον κινδυνο" θεωρω οτι ειναι τα πιο αχρηστα τραγουδια. Για ποιο λογο να κανω τετοια πραγματα για καποιον, που απο τη στιγμη που θα ηθελε να με δει να με τρωνε οι γυπες ,παει να πει οτι μαλλον χεσμενο με εχει; Να βλεπω τον αλλον να παλευει να ζησει προσπαθοντας να παρει μια ανασα , επειδη του την στερω εγω; Και ολο αυτο επειδη τον αγαπαω; Οχι. Θα ημουν μεγαλο αρχιδι. (Για μενα μιλαω παντα. Δεν λεω κανεναν αρχιδι, να μην παρεξηγουμαι. Απανταω στο γιατι νευριαζω) Οκ οι τιμωριες, Οκ τα παιχνιδια, Οκ το ξυλο,Οκ σου ανηκει η ζωη μου (αλλα δεν χρειαζομαι αποδειξεις) ΟΚ, ΟΚ, ΟΚ. Αλλα τα ορια στο μυαλο μου ειναι εντελως διαφορετικα μαλλον.