Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

breath control training

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος little_slut[PieR], στις 5 Ιουλίου 2005.

  1. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: breath control training


    Ηρέμησε, νέε μου, και πρόσεχε λίγο καλύτερα αυτά που διαβάζεις... Είδες κανέναν εδώ να λέει ότι το όριό του είναι ο φόνος; Αποκόμισες την εντύπωση, ότι μιλάμε γιά πραγματικούς στραγγαλισμούς; Ή γιά οποιαδήποτε έστω βλάβη, σοβαρότερη και μονιμότερη από καμμιά μελανιά; Μην ανάγεις λοιπόν τα δικά σου γούστα, σε μοναδικό αποδεκτό τυφλοσούρτη. Ξαφνικά, μου δίνεις την εντύπωση, πως δεν έχεις καταλάβει το παραμικρό γιά το πού βρίσκεσαι, και το τί είναι αυτό...
     
  2. extreme32

    extreme32 Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: breath control training

    παλια θα νευριαζα καιι θα σε εβριζα απο μεσα μου , ομως τωρα σε ξερω, γιναμε φιλοι , δεν νευριαζω γιατι ξερω οτι απλα δεν καταλαβες τι εννοω και πως το εννοω. Και εχεις δικιο. απο τοτε που μου εκλεψαν το λαπιτοπι και το στικ του ιντερνετ εχω ελαχιστο χρονο να εκφραστω. οποτε το κανω και λαθος. Τωρα θα πρεπει να περιμενω το αυριο που θα ξαναρθω στο νετκαφε να σου απαντησω λεπτομερως. τσιου
     
  3. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Re: Απάντηση: breath control training

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/t8815/

    Σε απαντηση με αυτο που ψαχνεις εχει αρκετα links εδω.Τα υπολοιπα μπορουν να λυθουν σε αλλο νημα με pm ισως ?  
     
  4. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: breath control training

    Apollyon ευχαριστω παρα πολυ η αληθεια ειναι πως το συγγεκριμενο νημα μου ειχε διαφυγει....Το τι εψαχνα και εκανα την ερωτηση μαλλον το ειχα ηδη απαντησει....ευχαριστω πολυ 



      ΟΚ μαλλον θα επρεπε να διαβασεις καλυτερα αυτα που εγραψα εγω και τι ακριβως ειπα και στα δυο μου ποστ γιατι μαλλον δεν προσεξες καλα τι ειναι αυτα που ειπα.

    Και επισης για να θεσουμε κατι σωστα. Το τι εσυ εχεις στο μυαλο σου ως ορια, ως σχεση, ως αισθηματα ειναι αυτο που εχεις εσυ στο μυαλο σου. Συνηθως λεμε μην κρινεις για να μην κριθεις ε; Εξαλλου απο μια μεμονομενη πραξη δεν μπορεις ποτε να βγαλεις συμπερασματα μιας καταστασης...ο καθενας εχει τις δικες του πρακτικες, τον δικο του τροπο εκφρασης....κλπ κλπ κλπ.....μην ξεχνας που εισαι οπως ειπε και ο Αγαπητος MindMaster
     
    Last edited: 27 Φεβρουαρίου 2009
  5. extreme32

    extreme32 Regular Member

    Re: Απάντηση: breath control training


    Για μενα μιλαω παντα. Με τον εαυτο μου νευριαζω.

    Δεν θεωρω το να κρεμεται η ζωη σου στα χερια καποιου αλλου οτι εχει σχεση ουτε με την αγαπη ουτε με το παιχνιδι. Σε αυτο αντιδρω. Και ειναι η γνωμη μου. Με ξερετε και ποτε δεν θελω να κανω να νοιωσει καποιος ασχημα. Ουτε κρινω καποιον. Μιλαω για το τι θεωρω εγω παραλογο. Ε δεν μπορω να μην το κανω. Και εχω αρχισει να καταλαβαινω πολυ καλα το που βρισκομαι.  


     



     


     

    Αγαπητε φιλε MindMaster αυτο που παρατηρησα και αποκομησα απο ολα αυτα ειναι οτι ολα οδηγουν ενα βημα πριν το φονο. Δηλαδη να βιωσουμε αυτα που βιωνει καποιος που κανει τον φονο απλα χωρις να υπαρξει αυτος. Η απογνωση στο προσωπο, οι απεγνωσμενες κινησεις διαφυγης, η ενταση στο σωμα. Υπαρχει κατι αλλο που προκαλει ευχαριστα συναισθηματα αυτου που το κανει; Μπορει να φανει χαζο αυτο που θα πω αλλα θα το πω και χεστηκα. Οταν βλεπω μια ταινια , και καποιος με τις χερουκλες του στραγγαλιζει καποια , κι αυτη γουρλωνει τα ματια της προσπαθοντας να ξεφυγει, σκεφτομαι πώς ειναι δυνατον να βλεπει καποιος αυτη την εκφραση και να μην λυγιζει αλλα να γουσταρει; Κι ας ξερω οτι ειναι ταινια. Ολα αυτα θα μου φαινονται κομματακι παραλογα, οσο κι αν καταλαβαινω που βρισκομαι. Το facesitting δεν το βαζω μεσα σε ολα αυτα γιατι .... οπως και να το κανουμε , και να μεινεις στον τοπο, τουλαχιστον θα το εχεις ευχαρηστηθει!!!!!!
     
    Last edited: 27 Φεβρουαρίου 2009
  6. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: breath control training

    Όχι φίλε μου, δυστυχώς όχι μόνο δεν έχεις καταλάβει πού βρίσκεσαι, αλλά μου φαίνεται πως σου διαφεύγει, όσο πάει και περισσότερο...

    Λοιπόν: Κατ' αρχάς, αυτά τα "για μενα μιλαω παντα. Με τον εαυτο μου νευριαζω" και "ποτε δεν θελω να κανω να νοιωσει καποιος ασχημα" που λες, είναι θέατρα, στην πραγματικότητα αυτό που λες (σαφέστατο είναι παλληκάρι μου, μην περιμένεις να μπερδευτούμε με ρητορικά σχήματα) είναι πως εσύ δεν είσαι αυτά που κάποιοι άλλοι είμαστε, δηλαδή άνθρωποι που είτε νομίζουν πως είναι θεοί, είτε είναι άρρωστοι δολοφόνοι, αλλά σε κάθε περίπτωση "άκυροι", άνθρωποι που ευχαρίστως θα έδιναν τους ερωτικούς τους συντρόφους βορά στους γύπες, μιά και τους έχουν χεσμένους, είμαστε δηλαδή, σε τελική ανάλυση, αυτό που λες ότι εσύ δεν είσαι: "Μεγάλα αρχίδια"...

    Δεν δέχομαι το "να μην παρεξηγούμαι σου" λοιπόν, αυτά που γράφεις είναι προσβλητικότατα, και δεν φτάνει η επίφαση αγαθής πρόθεσης, γιά να το συγκαλύψει αυτό. Σοβαρέψου, και συμμαζέψου. Όσο συμπαθής κι αν είσαι, δεν μπορούμε να καθόμαστε αδιαμαρτύρητα να μας βρίζεις τόσο χοντρά, επειδή δεν μπορείς να καταλάβεις τις επιλογές μας, επειδή δεν κατανοείς τα γούστα μας. Κι εγώ δεν κατανοώ τα δικά σου, αλλά δεν τα κατηγορώ ως λίγο-πολύ εγκληματικά...

    Πρόσεξες, ότι η Elvira μιλάει γιά την ΑΙΣΘΗΣΗ του να κρέμεται η ζωή σου, από τα χέρια κάποιου άλλου; Γιατί το αγνοείς; Ή δεν κατάλαβες, πως όλη η κουβέντα εδώ γίνεται, γιά να επικοινωνήσουμε μεταξύ μας τους ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΟΥΣ τρόπους, γιά να παίζονται με όσο γίνεται λιγότερο κίνδυνο, ερωτικά παιχνίδια που είναι, όντως, επικίνδυνα; Βλέπεις να ψάχνουμε μήπως, τους λιγότερο ασφαλείς τρόπους;

    Είσαι εξαιρετικά άδικος λοιπόν, σε σημείο μπορώ να πω μισαλλοδοξίας. Με έχεις προσβάλλει βαρύτατα, ότι έγραψες γιά "άκυρους" και "μεγάλα αρχίδια", τα παίρνω απόλυτα προσωπικά. Σκέψου το, ξαναδιάβασε το τί γράφουν οι άλλοι προσεκτικότερα, κατανόησε πως δεν είναι σωστά μόνο τα δικά σου γούστα, πως διαφορετικοί άνθρωποι εκφράζουν διαφορετικά το πάθος και την αγάπη τους, και ότι ο καθένας έχει τις δικές του ανάγκες όταν είναι αποδέκτης του πάθους και της αγάπης, και διάγραψε, κατ' εμέ, τα προηγούμενα ποστς σου. Είναι απαράδεκτα.


    Και πάλι, δεν έχεις καταλάβει τίποτε απολύτως. Δεν χρειάζεται να καταλάβεις βέβαια, όπως προφανέστατα δεν καταλαβαίνεις και το πάρε-δώσε του πόνου, ας πούμε, κι ας είπες πριν πως το καταλαβαίνεις. Κι εκεί εκφράσεις αγωνίας υπάρχουν στα πρόσωπα, γιατί αυτές σε ενοχλούν λιγότερο; Δεν θέλεις να καταλάβεις βασικά, γι' αυτό δεν πρόκειται ποτέ να καταλάβεις. Αλλά δέξου τις επιλογές των άλλων, δεν είναι απαραίτητο να τις εφαρμόσεις κιόλας, ούτε να κάτσεις να τις εφαρμόσουν πάνω σου...

    Ξέρεις τί πιστεύω; Πως γιά κάποιο λόγο, αποφάσισες ξαφνικά να παίξεις το ρόλο του καλού -και ως εκ τούτου προτιμητέου-, ανάμεσα σε ένα συρφετό κακών... Δεν θα το αναλύσω περισσότερο, προτιμώ να μην το τραβήξω. Θα πάει πολύ επί προσωπικού η κουβέντα, και ειλικρινά δεν θέλω να χοντρύνει. Έγραψες όμως, ξαναλέω, πολύ χοντρές χοντράδες. Σβήσ' τες σε παρακαλώ, και θα σβήσω κι εγώ τα δικά μου.

    Η τελευταία σου φράση, περί του face-sitting, δείχνει ακριβώς αυτό που έλεγα πριν: Ό,τι γουστάρεις εσύ, έστω κι αν μπορεί να είναι επικίνδυνο, είναι αποδεκτό. Ό,τι δεν γουστάρεις, είναι από απαράδεκτο, έως και εγκληματικό...
     
    Last edited: 28 Φεβρουαρίου 2009
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: breath control training

    Αν και αναγνωριζω πως ειναι επικινδυνη, πως χρειαζεται πολλη προσοχη απο τους συμμετεχοντες, η συγκεκριμενη πρακτικη μ' ενθουσιαζει. Μ' αρεσει η αισθηση πως αφηνομαι ολοκληρωτικα στα χερια του Αλλου, πως ειμαι ουσιαστικα ερμαιο του.Ισως να νιωθω πως η ζωη μου η ιδια κρεμεται απο την ωριμοτητα και την ικανοτητα του, να καταλαβει ποτε πρεπει να σταματησει.
    Νιωθω πλήρως αβοήθητη, κι αυτό μ' αρέσει..
     
  8. extreme32

    extreme32 Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: breath control training

    εγω τα εκανα ολα αυτα; ειμαι πολυ πιο απλος ανθρωπος και καθολου θεατρινος. Οταν λεω οτι μιλαω για τον εαυτο μου το εννοω. Δεν το λεω για να αποφυγω κατι. Αν σε εκρινα ως μεγαλο αρχιδι θα σου το ελεγα καταμουτρα κι οχι με πλαγιο τροπο. Εγω θα ενιωθα μεγαλο αρχιδι αν εκανα κατι τετοιο. Να σου πω ενα παραδειγμα. Αν και νομιζω οτι τα παραδειγματα μου πια δεν πειθουν κανενα. Ειμαι στο φαναρι με το αμαξι. Ειναι καμια δεκαρια αμαξια μαζι μου. Ο Πακιστανος που καθαριζει τα τζαμια κοβει φατσες. Με το που με βλεπει ερχεται κατ ευθειαν σε μενα. Του λεω οχι. Μου χαμογελαει. Του κανω κινησεις να του πω να φυγει. Ξεκιναει να καθαριζει το τζαμι και με γραφει στα παπαρια του. Κοπαναω το χερι μου και φωναζω οχι γουρλωνοντας τα ματια μου θυμομενα. Ο Πακιστανος τρομαζει και παει να φυγει. Νιωθω αρχιδι ανοιγω το παραθυρο , τον φωναζω και του δινω πενηντα λεπτα. Αυτο δεν σε κανει αρχιδι επειδη εσυ θα τον εδιωχνες απο την αρχη, ουτε επειδη δεν θα του εδινες φραγκο. Μιλαω για μενα.Τι θες , να σου ορκιστω δηλαδη; Μπορει να ακουγονται χοντρα, αλλα ειναι οι αποριες μου, και τις παραθετω για να ακουσω αντιλογο. Να μου πει καποιος που το βιωνει ,που κανω λαθος και να με κανει να καταλαβω. Αυτος ειναι ο σκοπος μου.



    το παρε δωσε πονου το καταλαβα. οι εκφρασεις αγωνιας εκει με ενοχλουν λιγοτερο γιατι δεν προερχονται απο τον παραλιγο θανατο. Αν δεν σου αρεσει το "παραλιγο θανατος" πες το εσυ οπως θες. Εγω ετσι το εξελαβα. Θεος θα ενιωθα εγω λοιπον αν η ζωη καποιου ηταν στα χερια μου. Εσυ ή δεν ξερω ποιος αλλος , μπορει να νιωθετε κατι αλλο. Απο απλοι κυριαρχοι της συγκεκριμενης σκλαβας
    στην οποια δινετε να καταλαβει συγκεκριμενα μηνυματα μεσα απο την πραξη αυτη, μεχρι απλοι παιχνιδιαρηδες που στο τελος θα της πειτε "σε τρομαξα μωλιε μωλιέ; Οχι μωρε το κοριτσακι μου. θα το πειραζα ποτε εγω;" ΔΕΝ ΞΕΡΩ! Και αν νομιζεις οτι ακομα προσπαθω να σας μπερδεψω ανεπιτυχως, απλα λυπαμαι. Θα ξαναπω μονο οτι δεν θεωρω ουτε την Ελβιρα χαζη που της αρεσει αυτη η αισθηση, και κανεναν μαστερ που χρησιμοποιει την τεχνικη αυτη , δολοφονο, ακυρο, μεγαλο αρχιδι. Και ζητω κι ενα τεραστιο συγνωμη σε οποιον εκανα να νιωσει ασχημα με τα λογια μου αυτα.
     
    Last edited by a moderator: 3 Μαρτίου 2009
  9. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: breath control training

    Δεκτή η αίτηση συγγνώμης βεβαίως. Πρόσεχε όμως καλύτερα στο μέλλον τί γράφουν οι άλλοι (κανείς, στο ξαναλέω, δεν μίλησε γιά παραλίγο θάνατο, αλλά γιά την ΑΙΣΘΗΣΗ του παραλίγο θανάτου) και επίσης τί γράφεις εσύ, γιά να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις...



    Ευχαριστώ.
     
  10. Iasonas

    Iasonas New Member

    Απάντηση: breath control training

    Θέλει προσοχή και αρκετή εκπαιδευση απο τον Master. Πρέπει να εχεις βρει το όρια. Ομως η απόλαυση ειναι μεγάλη και απο τους 2.
     
  11. dhmhtrhs

    dhmhtrhs Regular Member

    Προτιμώ να το κάνω ή σφίγγοντας το λαιμό της..ή(ακόμα καλύτερα) ''βεντουζάροντας'' την παλάμη μου στο στόμα της και τη μύτη της! Η αίσθηση με εξιτάρει,το οτι είναι πλήρως αβοήθητη ,στο έλεός μου είναι καταπληκτικό συναίσθημα...καύλα!!! Ιδιαίτερα επικίνδυνο όμως..χρειάζεται μεγάλη προσοχή!
     
  12. sw

    sw

    ...οταν λες "μεγαλη προσοχη" τι ακριβως εννοεις;
    ...μπορεις να μας δωσεις 10-20 κανονες/παραμετρους;


    Γι ργος