Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Breathplay

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος AmateurGuy, στις 30 Ιουνίου 2018.

  1. AmateurGuy

    AmateurGuy New Member

    Τι εννοείς να εκτιμηθεί το καρδιοαναπνευστικό μου σύστημα?
     
  2. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Από γιατρό. Εάν έχεις άσθμα, κάποιου είδους ανησυχητικό φύσημα, ανεπάρκεια μιτροειδούς βαλβίδας κλπ... Να έχεις ένα ιστορικό για να ξέρει και το άλλο άτομο περί τίνος πρόκειται προτού ασχοληθεί.
     
  3. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    ωραία... οπότε θα σου δώσω συμβουλή και για τα δύο...

    αν είσαι από κάτω: μην μείνεις στον τόπο....

    αν είσαι απο πάνω: φρόντισε να μην αφήσεις κανέναν στον τόπο...

    fucking simple  
     
  4. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    άσε μας να πούμε Madame Dark... που έμαθες το φύσημα και τις βαλβίδες... το γιατρό μας παριστάνεις να πούμε?
     
  5. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ανέφερα επίσκεψη σε γιατρό και ως επεξήγηση έδωσα μερικά παραδείγματα.
    Όταν κάποιος ασχολείται με τέτοιες πρακτικές είναι απαραίτητο να γνωρίζει κάποια πράγματα.
    Θα πρέπει να διαβάζεις προσεκτικότερα.
     
  6. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    Madame Dark, αφού λες εσύ οτι θα πρέπει... αυτό θα πρέπει να γίνει  
     
  7. Fucking useless. I am not into breath play
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Μια χαρά τα λέει η @Dark_Explorer

    Το breath play όπως και το electro play είναι παιχνίδια που μπορούν να γίνουν εξαιρετικά επικίνδυνα, δεν είναι να τα παίρνεις αψήφιστα
     
  9. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    δεν είναι στα κυριως φετιχ μου , αλλα ξερω ότι κρατα υψηλη προτιμηση στα σκοτεινα φετιχ . Με ενδιαφερει μοναχα σε ημιφανταστικο επιπεδο και θα αναφερθώ μονο στο πως το βλεπω εγω και όχι γνωρίζοντας καποιες αξιόπιστες πληροφοριες . Μου αρεσει να αρχιζω την "παρασταση" στην πραγματικοτητα και το τελειωνω στην φαντασια .. Τον κυριο ρολο τον παιζει η προτεοιμασια , επιμελεια του χωρου , προβες για το "μετα" , χειρισμος , πλυσιμο , συζητηση (καβλωτικη) για ποιο λογο συμβαινει και ενημερωση σε κάθε βημα και σε κάθε κινηση τι αισθάνεται ο καθενας από την πλευρα του . Μου εχει τυχει να συζητω περιπου 10 ωρες τους διαφορους τροπους (στραγγαλισμος , απαγχωνισμος , ασφυξια με σακκουλα , ασφυξια με την εισοδο του αντρικου μοριου , ασφυξια σε ειδικο κρεβατι με ζελατινα και συστημα αποροφησης αερα) και να αναλυω μαζι της το τι θα μας εβγαζε ο κάθε τροπος .. θεωρω την συζητηση μια ξεχωριστη ηδονή από μονη της . Σαν αλατοπιπερο στο παιχνιδι αυτό , μου αρεσει να βαζω καποια "check point" δηλ πχ. εχουμε συμφωνισει , ότι καποια στιγμη σε χρονο ασχετο , την ωρα που περπατάμε (καπου απομερα προφανως) , θα γονατισω μπροστα της και θα αρχισω να την φιλαω εκει .. αν εκεινη ουρησει στο στομα μου , σημαινει ότι επιθυμει να εξελιχθεί σε ότι εχουμε ηδη σχεδιασει , αν δεν ουρησει παει να πει ότι το τιμινκγ δεν είναι καλο .. θετοντας τετοια "check point" , εξασφαλίζω ότι θα είναι η καταλληλη στιγμη και για τους δυο και αφηνω το μυστηριο να καλυπτει την εξελιξη ...