Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Cane-Canes. Ράβδιασμα.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Alpha Wolf, στις 2 Οκτωβρίου 2017.

  1. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Χαιρετώ Άπαντες.

    Έχετε χρησιμοποιήσει cane-canes ? Ενδεικτική φωτό κάτω.

    • Ποιό/α υλικό/α προτιμάτε
    • ποιά διατομή
    • πόσες ραβδιές πιστεύετε οτι αρκούν -και γιατί
    • που και πως τις ρίχνετε

     

    Πηγη φωτο : http://www.saroftreve.com/workshop/canes.shtml
     
  2. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Τα εργαλεια αφηνουν σημαδια. Ανεξητιλα. Και στο σωμα, αλλα κυριως στην ψυχη.

    Η ενταση των σημαδιων εφαρταται απο την δυναμη.

    Ομως, αναλογα με το υλικο, το σχημα και τη διατομη αφηνουν χαρακτηριστικα σημαδια.

     

    Μην ξεχνατε οτι για πρακτικες BDSM χρειαζεται συναινεση, αλλιως ειναι κακοποιηση.
     
  3. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Τα εργαλεία αφήνουν ανεξίτηλα σημάδια κυρίως στην ψυχή ?
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Στους γλουτούς, στους μηρούς, στα χέρια ( εκτός αγκώνων και καρπών ), σπάνια στο στήθος, στους ώμους ή τις γάμπες, σπανιότατα στην καμάρα της πτέρνας ή στα πέλματα.
    Ποτέ στα πλευρά, στην πλάτη, στην κοιλιά, στις κνήμες ή στους αστραγάλους.
    Υλικό, bamboo, αν τύχει κανά καλάμι ( και δεν βαριέμαι να το λειάνω ), μια φορά και ratan ( αλλά ήταν πολύ χοντρό σαν διάμετρος για τα γούστα μου και δεν το ξαναχρησιμοποίησα )
    Για την διατομή θα σε γελάσω, δεν κάθισα ποτέ να την μετρήσω. Πήγαινα πάντα με το μάτι, από πολύ λεπτό ( λίγο χοντρότερο από βίτσα ) σε μετρίως παχύ.
    Ας πούμε κάτι που θα έμοιαζε στο 3ο και στο 7ο της φωτογραφίας που έχεις βάλει εδώ.
    Ως προς το νούμερο, εξαρτιόταν πάντα απ' την διάθεση μου και κυρίως απ' την αντοχή εκείνης που θα λάμβανε το ράβδισμα.
    Σαν συνεχόμενα ραπίσματα δεν έχω ποτέ μου δώσει περισσότερα από 20 ( ξεκινώντας απαλά και αυξάνοντας την ένταση ).
    Κατά την διάρκεια "συνεύρεσης" έχω ακουμπήσει και τα 50. Εννοώ με διαλείμματα κι αυτό με διαφορετική απόσταση, με διαφορετική ένταση και με διαφορετικό πλάτος πρόσκρουσης με το δέρμα ( δλδ. με κάτι παραπάνω απ' την "κορυφή"/άκρη του stick ή με το μισό stick ).

    Μι' άλλη φορά είχα χρησιμοποιήσει και κάτι που έμοιαζε με γκλίτσα βοσκού.
    Μετά τα δυο πρώτα ραπίσματα το παράτησα στο έδαφος, αφού και τρελά άβολο ήταν στον έλεγχο του και τα γέλια μου έφερνε να το βλέπω στα χέρια μου μέσα.
     
    Last edited: 6 Οκτωβρίου 2017
  5. Λογικά οπως λέμε στα αγγλικά I smacked the soul out of you...
     
  6. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Ααααααα...

    Αν είναι έτσι, οκ.
     
  7. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Δεν συμβαίνει πάντα, η κατάλληλη χρήση τους μπορεί να επουλώσει παλαιότερα ψυχικά τραύματα. Σε αυτό δε βοηθάει τόσο, η τεχνική του χειριστή, αλλά το στήσιμο του όλου σκηνικού.