Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

CBT

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Phaedra, στις 8 Ιουλίου 2005.

  1. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: CBT

    είναι ιδιαίτερα διαβρωτικά για τους ιστούς του δέρματος (ιδιαίτερα τα δεύτερα) και τοξικά αν περάσουν στον οργανισμό.


    Elysium τι σημαίνουν αυτά τα τελευταία;Οι ιστοί επανέρχονται;Η τοξικότητα φεύγει με το χρόνο;Ευχαριστώ...
     
  2. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: CBT

    Δε γνωρίζω να σου απαντήσω σε καμιά από τις 2 ερωτήσεις.
    Λογικά, δε μπορεί να προκαλείται σοβαρή ή ανεπανόρθωτη βλάβη από μικρή έκθεση και σε συγκεντρώσεις... οδοντόπαστας.
    Η ταχύτητα όμως με την οποία αναπλάθονται οι ιστοί (και η ζημιά που γίνεται) προφανώς εξαρτάται από το είδος τους.
    Όπως και να έχει, όλα τα αλογόνα και οι ενώσεις τους, σε όχι ιδιαίτερα μεγάλες συγκεντρώσεις είναι τοξικές.

    Νομίζω πως η βαζελίνη θα ήταν πολύ καλύτερη ιδέα.
     
  3. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: CBT

    βρε Elysium δεν θα ξαναπλυνω τα δοντια μου μ αυτα που βλεπω...  
     
  4. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: CBT

    thanks Elysium...
     
  5. Syrah

    Syrah Contributor

    Das bizzare Reich von Lady Britt.

     
     
  6. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: CBT

    Κυρία Syrah εάν μου έκαναν κάτι τέτοιο το πιο πιθανό είναι να είχα λιποθυμήσει.Θα ήθελα να ρωτήσω είναι κάτι που Σας αρέσει;Aν ναι γιατί;Ευχαριστώ
     
  7. thomaspolygono

    thomaspolygono Regular Member

    Απάντηση: CBT

    Στο παρελθόν είχα ασχοληθεί με το cbt. Την πρώτη μου φορά, χωρίς να γνωρίζω πολλά στοιχεία για αυτό, πρακτικά ή θεωρητικά, επέτρεψα σε κάποιον, που τον εμπιστευόμουνα, να μου κάνει διάφορα σχετικά με το cbt. To αποτέλεσμα του cbt ήταν επίπονο, συγχρόνως όμως και απολαυστικό. Απολαυστικό γενικά σε όλους όσους συμμετείχαν στο να πραγματοποιηθεί αυτό.
    Πόσο ασφαλές όμως μπορεί να είναι κάτι που δεν γνωρίζεις από πριν τίποτα σχετικό με αυτό; Εμπιστεύεσαι αυτόν που σου λέει ότι γνωρίζει σχετικά με αυτό; Όσα περισσότερα γνωρίζουμε τόσο καλύτερα για όλους. Αν πρέπει ή όχι να «ασχοληθούμε» με τα συγκεκριμένα όργανα και αν ναι ποιοι είναι οι κανόνες υγιεινής.
    Από τη μια πλευρά η απόλαυση για όσους εμπλέκονται είναι μεγάλη.( Όχι στον ίδιο βαθμό για όλους). Από την άλλη «πόλεμος χωρίς απώλειες δεν γίνεται».(Όπου απώλειες εννοώ όποια προβληματάκια μπορεί να ανακύψουν τα οποία όμως να είναι περαστικά.)

    cock and ball torture =  
     
  8. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: CBT

    Έχω ακούσει διάφορα thomaspolygono.Έχω δοκιμάσει κάποια.Δεν θα πω αρκετά ή λίγα.Κάποια όμως.Όπως είπες όμως είναι επίπονο και συγχρόνως απολαυστικό.Στο bdsm το ρίσκο είναι δεδομένο οταν αφήνεσαι σε κάποιον-α.Δεδομένο επίσης είναι και μια safe word πχ.   Kαλύψου έτσι.Έχω ακούσει διάφορα   Μου εχουν πει πχ ότι δεν είναι καλό να αφήνεις δεμένο το πέος και τα μπαλάκια για πολύ ώρα διότι υπάρχει κινδυνος να μη περνάει αίμα ή θα έχεις πρόβλημα γονιμότητας.Το συγκεκριμένο το λατρεύω.Μου το έχουν κάνει άπειρες φορές και για πολλές ώρες.Πίστεψέ με μία χάρά είμαι  
     
  9. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: CBT

     

     
     
  10. jim28

    jim28 Regular Member

    Απάντηση: CBT

    Σε ενα σχετικό βιντεάκι που έχω στο αρχείο μου η αφέντρα με προσοχή βάζει ενάν μεταλλικό καθετήρα μέσα στην ουρίθρα. Το παράξενο είναι οτι ο σκλαβος δεν φαίνεται να πονάει. Πολύ επικύνδινο, δεν θα το δοκίμαζα.
     
  11. mazoslave

    mazoslave Regular Member

    Λόγω τραυματικής εμπειρίας δεν μπορώ να δεχθώ τίποτα στην ουρήθρα ούτε βελόνες στούς όρχεις.Ωστόσο εχω δεχθεί κάρφωμα του πέους σε ξύλο και απολαμβάνω τα βάρη (οριο μου σ αυτή τη φάση τα 5 κιλά περίπου)
     
  12. kali crow

    kali crow Guest

     
    καρφωμα πεους σε ξυλο?
    δε παμε καθολου καλα....(διχως παρεξηγηση).