Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

CBT

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Phaedra, στις 8 Ιουλίου 2005.

  1. deluxe

    deluxe Regular Member

    Θα περιμενα πιο κατατοπιστικες απαντησεις. Τετοιο στυλακι ποτε μου δε μου αρεσε, αλλα ο καθενας γραφει ο,τι γουσταρει, οποτε παω πασο.
     
  2. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Re: CBT

    μα με συγχωρείς,σ'ένα φόρουμ σαδομαζοχιστών,τι απαντήσεις περιμένεις;
    Με τον πόνο καυλώνουν. Γιατί; μα..."τον Φρόϋντ τράβα να ρωτήσεις" (σοβαρά μιλάω)Ξεκινα απο το "ναρκισσισμός,μαζοχισμός,φετιχισμός" και όρεξη να'χεις μετά να ψαχνεις και να διαβάζεις.
    εδω θα βρείς κι'άλλες παραπομπές
     
  3. Vanda

    Vanda Regular Member

    Η ομορφια του CBT δεν ειναι ο πονος που προκαλει αλλα η αισθηση της κυριαρχιας και της υποταγης. Ενα τοσο ευαισθητο σημειο στα χερια καποιου αλλου, καποιου ομως που εχει την γνωση να το χειριστει χωρις να προκαλεσει ζημιες.Ο πονος εφοσον ο υποτακτικος εχει φτασει στο καταλληλο σημειο, εχει μουδιασει οπως λεω εγω, εκεινη την ωρα ειναι σχεδον ανυπαρκτος εκει χρειαζεται η εμπειρια του κυριαρχου για να ξερει ποτε θα σταματησει.
    Εμπιστοσυνη λοιπον στον κυριαρχο, safe words ορεξη και πολλη φαντασια ειναι τα βασικα συστατικα.
     
  4. 4you

    4you Regular Member

    Απάντηση: CBT

    Δοκιμασα να φορεσω ενα cb6000 αλλα δεν μπορεσα να το κρατησω πανω απο 10λεπτα, με πιεσε και ειχα μουδιασει περα απο την πιεση που ενιωθα που το κρατουσε πιεσμενο μεσα και ειχε σκουρινει σαν να μελανιαζε, απο τοτε δεν δοκιμασα παλι κατι τετοιο, ξερει κανεις τιποτα σχετικο?εμπειρια?
     
  5. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

  6. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

  7. Queen_of_Wands

    Queen_of_Wands Regular Member

    Απάντηση: CBT

    Ο ιστός στα εσωτερικά εκείνα σημεία μας δεν αναπλάθεται τόσο εύκολα διότι είναι εσωτερικό σημείο κ όχι επιφανειακά στο δέρμα (δεν αναπνέει, θεωρήστε σαν εσωτερική πληγή-τραύμα) και τηρήστε σοβαρά τους κανόνες καθαριότητας του...
    Καταλληλότερο μου φαίνεται οποιοδήποτε γυναικείο διεγερτικό (px durex ή άλλα παρεμφερή από sex shop..).
     
  8. physio

    physio Regular Member

    Απάντηση: CBT

    καλημέρα και από εμένα,
    κάποιος με εμπειρία σχετική , μπορεί να δώσει συμβουλές και οδηγίες για sounding στην ουρήθρα?
    είναι κάτι που έχει αρχίσει και με ενδιαφέρει και δε θα ήθελα να το δοκιμάσω χωρίς σιγουριά και ασφάλεια...όπως όλα αλλά ένας λόγος παραπάνω.
    Υπάρχει κάποιος που θα ήθελε να μεταφέρει την εμπειρία του?
    Γιάννης
     
  9. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Απάντηση: CBT

    Τι είναι το sounding στην ουρήθρα?
     
  10. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: CBT

    Χρήση διαστολέων στην ουρήθρα.
     
  11. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: CBT

    αουτς!  
    όσο ζεις μαθαίνεις τελικά, ευχαριστώ αγαπητέ συμφορουμίτη. 
     
  12. physio

    physio Regular Member

    Απάντηση: CBT

    Ναι πράγματι αυτό είναι!!
    Τελικά υπάρχει κάποιος που να μας πει όρους ασφάλειας και τρόπο?
    Διάβασα ένα παλιότερο μην της Δώρας από Θεσσαλονίκη και την ευχαριστώ για τη μετάφραση. Μήπως υπάρχει και κανένας άντρας που να έχει εμπειρία να μας δώσει κάποιες πληροφορίες?

    Ευχαριστώ!