Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

cockolding

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος JohnT4, στις 15 Μαρτίου 2007.

  1. JohnT4

    JohnT4 Regular Member

    Γνωρίζετε τι σημαίνει cockold?
    1. Οχι
    2. Ναι, και με αφηνει αδιαφορο
    3. Ναι και με ενδιαφερει
     
  2. Maley

    Maley Contributor

    οχι δεν γνωριζω..
     
  3. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: cockolding

    ουτε εγω, αλλα θα ηθελα να μαθω.. λοιπον?
     
  4. blindfold

    blindfold Contributor

    4.όχι δεν γνωρίζω ,αλλά θέλω να μάθω (κατί προς πέος μου φέρνει...)
     
  5. JohnT4

    JohnT4 Regular Member

    Απάντηση: cockolding

    Απο μαθητης δεν ημουν και πολυ καλος στο να να δινω ή να εξηγω ορισμούς!
    Σε ελεύθερη μετάφραση λοιπόν και με ελέυθερο κείμενο, cockolding ειναι η κατάσταση στην οποία ο άντρας αρέσκεται να βλέπει την αγαπημένη του να απολαμβάνει τη σεξουαλική επαφή με άλλους άντρες. Απώτερος στόχος η ευχαρίστηση της Κυρίας και ο εξευτελισμός του άντρα.
     
  6. matilda

    matilda New Member

    4. ούτε εγώ γνωρίζω και ναι, θα ήθελα να μάθω
     
  7. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: cockolding

    Ωστε cockolding λεγεται αυτο? ουτε εγω τα παω καλα με τους ορισμους αλλα ω ναι! μ'αρεσει..να που μαθαμε και κατι σημερα
     
  8. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Και εγώ δε γνώριζα. Αλλά γιατί να κάνουμε δύσκολη τη ζωή μας με τους αγγλικούς όρους; Αν ενδιαφέρει την Αφέντρα, τότε θα ενδιαφέρει και το σκλάβο της. Υπό αυτούς τους όρους με ενδιαφέρει.
     
  9. JohnT4

    JohnT4 Regular Member

    Απάντηση: cockolding

    Να επεκτείνω τις σκέψεις μου?
    Για ποιους λόγους πιστεύετε οτι μπορεί να αρέσει κάτι τέτοιο
    α) στη γυναίκα και
    β) στον άντρα?
     
  10. δεν γνωριζω
     
  11. LordThomas

    LordThomas Regular Member

    Απάντηση: cockolding

    Στον υποτακτικο αντρα μπορει να αρεσει γιατι μπορει να ειναι κατι που θα ηθελε να κανει με την Κυρια του και δεν του επιτρεπετε,οποτε πραγματοποιειται μια φαντασιωση του και απλως νιωθει οτι ο αλλος αντρας με τον οποιο ειναι η Κυρια του ειναι αυτος.
    Βεβαια μια πιο απλη εξηγηση μπορει να ειναι, βιτσιο ειναι αυτο και τιποτε αλλο.

    Απο την αλλη για την Κυρια του ειτε επειδη αυτο μπορει να ειναι σαν μια τιμωρια για τον υποτακτικο της ειτε της αρεσει να την βλεπουν.
    Στην τελικη το ευχαριστιεται αφου δεν την πιεζει κανεις να παει με καποιον αλλα αυτη η ιδια τον διαλεγει.

    Παντος οτι κι αν ειναι περι ορεξεως...κολοκυθοπιτα! 
     
  12. JohnT4

    JohnT4 Regular Member

    Απάντηση: cockolding

    Παρα πολύ κατατοπιστικό!!!
    Σε ευχαριστώ Fanshaw!
    (και φυσικά ευχαριστώ, την SM_Art_Lady καθώς και τον μεταφραστή της!)