Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Color Test for submission

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος DeSade, στις 29 Ιουλίου 2005.

  1. lorelai

    lorelai Guest

    Αβυσσος η ψυχή  
     
  2. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Γαμώτο τέτοιου είδους αρνητικά έχω; Σκατά!!!!!!!!! Δεν μ αρέσω  

    Σας ευχαριστώ πολύ lorelai και DeSade για τον κόπο της μετάφρασης

    Μμμμ slv_hana... κάνε και καμιά δοκιμούλα... 


    lorelai είναι δικό σου το πρόσωπο στην εικόνισα; σαν αγγελάκι που κοιμάται είναι 
     
  3. lorelai

    lorelai Guest

    Μια χαρά είσαι. Πού να δεις τι έβγαλα εγώ  . Αλλά το έχω ξανακάνει το τεστ και εν γνώση μου το επανέλαβα τώρα. Οσες φορές το έχω κάνει μου φάνηκε πολύ ακριβές. Πολλές φορές μ'έκανε να συνειδητοποιήσω πράγματα που απέφευγα. Και που να κάνεις και το πλήρες! Εκεί να δεις καημός και οδυρμός  . Οσο για το avatar δεν είμαι εγώ, απλά μου άρεσε πολύ και το διάλεξα, αν κι εγώ είμαι ένα μικρό αγγελάκι λολ ή διαβολάκι  .
     
  4. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    RE: RE: Color Test for submission

    Τι... δεν το έκανα όλο; Εχει κι άλλο; αφού σταμάτησε δεν έβγαζε άλλα. Πως γίνεται πλήρες;
     
  5. Maley

    Maley Contributor

    Παιδια μην παιζετε με τα χρωματα...με τις αναγκες σας να παιζετε...τα tests ειναι μια βλακεια..όλα εχουν τοσο μεγάλες στατιστικες αποκλισεις που κανενας σοβαρος ανθρωπος δεν ασχολειται με αυτα..οταν βεβαια πας σε καποιο κωμμοτηριο με μεγαλη αναμονη για να σου περασει η ωρα "τραβας" και κανενα Test...
     
  6. Kapritsio

    Kapritsio New Member

    Χμμμ, σωστο τον βλεπω τον Maley   Εξαλλου αυτα τα τεστ εχουν παντα μια εντονη δοση αυθυποβολης και σε κανουν να τα πιστευεις στο τελος !!! Σιγουρα μπορει να λενε κατι, αλλα δεν πιστευω οτι λενε και φανερωνουν τα παντα με απολυτη ακριβεια ...
     
  7. lorelai

    lorelai Guest

    Ο συγκεκριμένος γιατρός είναι διευθυντής του Ψυχολογικού Ινστιτούτου της Λουκέρνης στην Ελβετία. Εχει σπουδάσει κλινική ψυχιατρική, φιλοσοφία και ψυχολογία. Εχει διδάξει σε πάρα πολλά Πανεπιστήμια και το τεστ του χρησιμοποιείται από το 1947 και έχει μεταφραστεί σε πολλές γλώσσες. Μια δοκιμή θα σας πείσει  . Μην αρχίζουμε να κατατάσσουμε κάθε τεστ στην κατηγορία αυτών που υπάρχουν σε περιοδικά για το πως θα κερδίσεις τον άντρα των ονείρων σου κτλπ. Τώρα για την απόλυτη ακρίβεια που λέει η Kapritsio δεν μπορεί κανείς να μιλήσει αλλά το τεστ αυτό και ιδιαίτερα το πλήρες τεστ του είναι αρκετά και τρομακτικά ακριβές σε ποσοστό ίσως 90% αν βέβαια έχει κανείς το θάρρος να παραδεχτεί και να αποδεχτεί κάποια πράγματα. Οπως και να έχει περί ορέξεως κολοκυθόπιτα  . sakis3000 το τεστ που έκανες αυτό ήταν δεν έχει κάτι παραπάνω. Το πλήρες που είπα μπορείς να το παραγγείλεις για να το μάθεις και να το κάνεις.
     
  8. Maley

    Maley Contributor

    Να ξερατε ποσα tests βγαινουν εκ του ασφαλους και σε ποσα φημισμενα Ινστιτουτα...Αγαπητη μου lorelai εδω εχει καταργηθει το test του ΙQ...απο τους ιδιους τους Αμερικανους...
     
  9. lorelai

    lorelai Guest

    Maley δεν θέλω να συκρίνω το τεστ IQ με το συγκεκριμένο τεστ γιατί το τεστ IQ πάντα το θεωρούσα βαθιά ρατσιστικό και εν πάσει περιπτώση είναι άλλη η φύση του. Τώρα αν εσύ θέλεις να βάζεις τα απανταχού τεστ της γης σε ένα τσουβάλι δικαίωμά σου είναι  . Το συγκεκριμένο τεστ το έχω κάνει πολλές φορές και μ'έχει πείσει με την ακρίβειά του. Οπότε δεν βρίσκω λόγο να μην το ξανακάνω αν θελήσω. Εξάλλου η ψυχολογία είναι μία επιστήμη που πολλοί την κοιτάνε με σκεπτικισμό. Οπότε επιμένω στο περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...
     
  10. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    Η εννοια του IQ ηταν μια μονοδιαστατη μετρηση καποιας μορφης ευφυιας απο τις δεκαδες που υπαρχουν. Η αμερικανικη σχολη ψυχολογιας εχει αναδειξει τον συμπεριφορισμο ,στον οποιο απορριπτουν την εννοια του ασυνειδητου, ως την θεωρια που ασπαζονται οι περισσοτεροι απο αυτους.
    Η Ευρωπη της οποιας γεννημα θρεμα ειναι ο Dr Luscher εχει κατευθυνση σαφως ψυχαναλυτικη(Φρουδικη) και το ιδιο το τεστ ειναι προβολικο δηλαδη προβαλεις μεσα απο τις επιλογες σου τον ψυχισμο σου.
    Ετσι λοιπον Maley πιστευω πως δεν εχει καμμια σχεση ο Dr Luscher με την Αμερικανικη νοοτροπια
    Οι συμπεριφοριστες πιστευουν οτι τα παντα ειναι αποτελεσμα μαθησιακης διαδικασιας και συνεπως μπορουν να ξεμαθουν ενα οποιοδηποτε ψυχολογικο προβλημα σε ενα ατομο μια και εκεινος καποτε εμαθε να εχει την προβληματικη συμπεριφορα.
    Βεβαια η ματαιοτητα της παραπανω λογικης ευκολα μπορει να διαπιστωθει αν καποιος δοκιμασει να "πεισει" η να "μαθει σε ενα καπνιστη να μην καπνιζει....
     
  11. Maley

    Maley Contributor

    Παω πασο οταν χρησιμοποιεις εκφρασεις οπως περι ορεξεως..κλπ ειπαμε να σοβαρευτουμε....
     
  12. lorelai

    lorelai Guest

    Maley η έκφραση που χρησιμοποίησα δεν δείχνει έλλειψη σοβαρότητας ή τουλάχιστον έτσι νομίζω. Απλά από μέρους μου δεν έχω να πω κάτι παραπάνω. Θα συνεχιστεί η συζήτηση στο να επιμένεις στην δική σου θέση κι εγώ στην δική μου και ειλικρινά δεν έχω κάτι παραπάνω να προσθέσω. Οπότε και κατέληξα να πω το περι ορέξεως. Εξάλλου είναι μια ωραιότατη έκφραση όπως και πολλές στην ελληνική κουλτούρα. Ναι να είμαστε σοβαροί αλλά όχι σοβαροφανείς...