Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Color Test for submission

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος DeSade, στις 29 Ιουλίου 2005.

  1. slv_hana

    slv_hana Regular Member

    Aυτο το τεστ ειναι ωραιο για να περνας την ωρα σου!Δε νομιζω (η καλυτερα ελπιζω) οτι δε βγαζει σωστα αποτελεσματα(οχι σε ολους τουλαχιστον)!
     
  2. lorelai

    lorelai Guest

    Τον τελευταίο λόγο πάντα τον έχει το άτομο που το κάνει το τεστ. Αν το κάνεις και πιστεύεις ότι αυτά που λέει δεν ισχύουν φυσικά και εσένα θα πιστέψουμε και όχι το τεστ. Απλά εμένα μου έτυχε όσες φορές το έχω κάνει να είναι αρκετά ακριβές και σε όσους φίλους έτυχε να το κάνω επίσης. Αλλά και υπήρχαν και φορές που δεν συμφωνούσα και πάρα πολύ με τα αποτελέσματα. Οπως είπε ο DeSade απλά enjoy  
     
  3. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Τεστ: Αν μόλις βλέπετε τον/την παρτενέρ σας με μαστίγιο στο χέρι καυλώνετε είστε μαζοχιστές/τριες
     
  4. lorelai

    lorelai Guest

    Νομίζω sakiss3000 ότι ο DeSade συμφωνεί μαζί σου.
     
  5. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    Βρισκω υπεραπλουστευτικο το τεστ σου sakis3000.
    Η θεα ενος μαστιγιου μπορει και να ειναι ελκυστικη και για ενα φετιχιστη δερματος.
     
  6. Wildchild

    Wildchild Regular Member

    Να πω την αληθεια, δεν μου πολυαρεσε, εχει μεν καποια σημεια που συμφωνουν με το χαρακτηρα μου, εχει και καποια αλλα που δεν εχουν καμμια σχεση.
     
  7. Maley

    Maley Contributor

    Lorelai ολα ειναι σχετικα...Δεν ζηταω αυτο που μαρεσει..ζηταω επιτελους την αληθεια..την απλυτη αληθεια. Και δεν νομιζω οτι κρυβεται πισω απο οποιοδηποτε test...Oσο για τη γνωστη εκφραση-την τοσο ωραια και ελληνικη- νομιζω οτι κρυβει αρκετη αναιδεια...Τέλος
     
  8. potty65

    potty65 Regular Member

    Νομίζω ο Maley έχει δίκιο. Θεωρώ ότι όσοι κάνουν και όσοι ασχολούνται με τέτοια τέστ, είναι λίγο πολύ εγωπαθείς, τους αρέσει που υπάρχει ένας ολόκληρος μηχανισμός που καταλήγει να ασχολείται με την αφεντομουτσουνάρα τους. Εγώ το έκανα για πλάκα, ξεκινώντας επίτηδες αντιστρόφως, διάλεξα όλα αυτά τα χρώματα που μου άρεσαν λιγώτερο, που δεν θα τα διάλεγα κανονικά. Το αποτέλεσμα ήταν ότι μου έβγαλε tailor's made μία αντιπροσωπευτικότατη ανάλυση, ακριβώς αυτά που σκέφτομαι, αυτά που είμαι. Δεν θέλω να γίνομαι τόσο αφοριστικός, αλλά μου έρχονται στο μυαλό οι ζωδιακές αναλύσεις των περιοδικών, που όποια και να διαβάσεις, ταιριάζει μιά χαρά στην περίπτωση σου!
     
  9. slv_hana

    slv_hana Regular Member

    RE: RE: Color Test for submission

    Συμφωνω απολυτα μαζι σου!
     
  10. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Εν μέρη συμφωνώ με την άποψη σας. Απλώς ας μην γινόμαστε ισοπεδωτικοί. Δεν μας κοστίζει τίποτα να κάνουμε το τεστ και να το δούμε με ανοιχτό μυαλό.
     
  11. lorelai

    lorelai Guest

    Κάθε άποψη είναι σεβαστή potty65. Απλά καλό θα ήταν πριν μιλήσει κανείς για αναίδεια, σοβαρότητα, εγωπάθεια και τα λοιπά να κοιτάξει πρώτα τον εαυτό του και αυτά που γράφει.Ενα τεστ είναι και μερικοί από εσάς το έχετε αναγάγει στο Μεσανατολικό επειδή "τόλμησε" κάποιος να πει ότι κάτι τέτοιο τον εκφράζει και το θεωρεί αρκετά ακριβές. Κάνετε σαν κάτι γέρους που μόλις βλέπουν ενθουσιασμό και χαρά σπεύδουν να τον θάψουν. Ναι μου αρέσει αυτό το τεστ, ναι το έχω κάνει πολλές φορές, όχι γιατί είμαι εγωπαθής αλλά γιατί μου αρέσει να ασχολούμαι με την ψυχολογία και τα διάφορα τεστ που θεωρώ αξιόλογα και απλά εξέφρασα την άποψη μου για όσους ενδιαφέρονται να το κάνουν. Ο Maley παρεξηγήθηκε γιατί χρησιμοποίησα μία έκφραση την οποία την χρησιμοποιούμε γενικά στη ζωή μας. Τουλάχιστον στο δικό μου λεξιλόγιο υπάρχει. Δεν θυμάμαι να την έχω ξαναπεί και κάποιος να έχει αντιδράσει έτσι. Οσο για σένα potty65 πραγματικά δεν περίμενα να καταφύγεις σε τέτοιες εκφράσεις. Κρίμα. Φαίνεται εδώ πέρα όλοι τα ξέρουν όλα και δεν υπάρχει χώρος για τίποτα άλλο πέρα από έναν σφιχτοκωλισμό και μία πικροχολίαση.
     
  12. potty65

    potty65 Regular Member

    Lorelai πρέπει να σου πω κάτι προσωπικό, και εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι: Από τους διαφόρους που γράφουν το μακρύ και το κοντό τους εδώ μέσα, ομολογώ ότι εσύ εκφράζεις λίγο πολύ απόψεις που είναι πιό κοντά σε μένα, τα περισσότερα απ' αυτά που λες τα προσυπογράφω και εγώ ο ίδιος.

    Δηλαδή όσο εξωπραγματικές μου ακούγονται οι απόψεις πχ της carissa. τόσο πειστικές στην λογική μου ακούγονται οι δικές σου απόψεις. Από την άλλη δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να παρεξηγούμαστε με το κάθε τι, γιατί να είμαστε τόσο εύθικτοι. Δεν καταλαβαίνεις ότι έτσι με τον τρόπο σου "φιμώνεις" τον συνομιλητή σου, τον αποτρέπεις από το να σου πει την γνώμη, την επόμενη φορά? Η περιμένεις να συμφωνούν όλοι μαζί σου για να είσαι ικανοποιημένη?

    Το ότι θεωρώ ότι κάποιο τέστ είναι βλακώδες, δεν σημαίνει ότι θεωρώ αναγκαστικά ότι και αυτοί που το κάνουν είναι βλάκες. Κι εγώ στην ζωή μου ασχολούμαι μ' ένα σωρό βλακείες (ίσως και ν' ασχολούμαι μόνο με βλακείες κιόλας), αλλά δεν θεωρώ τον εαυτό μου βλάκα! Το αστείο είναι ότι θα περίμενα ότι θα ήσουν ο τελευταίος άνθρωπος με τον οποίο θα διαφωνούσα εδώ πέρα, και όμως κατά τραγική ειρνωνεία αυτό ακριβώς έγινε!