Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Color Test for submission

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος DeSade, στις 29 Ιουλίου 2005.

  1. lorelai

    lorelai Guest

    potty65 πρέπει να έχεις καταλάβει κι εσύ ότι κάθε φορά που διαβάζω άποψη σου συμφωνώ τις περισσότερες φορές. Γι'αυτό και δεν περίμενα να γράψεις αυτά που έγραψες. Το να πεις ότι αυτά τα τεστ δεν τα ακολουθώ γιατί δεν τα πιστεύω δεν θα με πείραζε καθόλου. Το να πεις ότι "όσοι ασχολούνται με αυτά τα τεστ είναι εγωπαθείς κτλπ" ναι με πείραξε. Γιατί χρησιμοποίησες το όσοι όχι το μερικοί ή το κάποιοι. Το όσοι δηλώνει ότι τους παίρνει όλους η μπάλα. Μπορεί να είμαι υπερβολική ή ακόμα και εύθικτη, τι να πω, αλλά επειδή μιλάμε μέσω ίντερνετ και επειδή δεν έχουμε το προνόμιο της προσωπικής επαφής θα ήταν καλύτερο σε τέτοια θέματα που υπάρχει και λίγη ένταση να ακριβολογούμε για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις. Δεν προσπαθώ να φιμώσω κανέναν potty65. Παράπονο έκανα επειδή ένιωσα μία άδικη επίθεση. Από την πλευρά μου δεν έχω κάτι να πω. Λυπάμαι μόνο που ένα topic για κάτι που θεωρώ ενδιαφέρον μετατράπηκε σε ένα flame ενώ πραγματικά περίμενα να το δουν οι περισσότεροι ως διασκέδαση.
     
  2. Maley

    Maley Contributor

    Κοιταξε να δεις potty..όλα και όλοι εχουν λιγο πολυ δικιο..οτι και να διαβασεις σε test η σε βιβλιο θα ανακαλυψεις κατι απο τον εαυτο σου..προσωπικα επειδη εχω ασχοληθει παρα πολυ με test, ζωδια και ενα σωρο άλλα πραγματα αισθανομαι αποστροφη..Πληρη αποστροφη...για όλ αυτα...Προσπαθω να αυτοαναλυομαι, οσο μπορω...θεωρω όλα τα άλλα old fashion...
     
  3. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    potty 65 δεν σου καταλογιζω οτι εγραψες την φραση "όσοι ασχολούνται με αυτά τα τεστ είναι εγωπαθείς κτλπ" εσκεμμενα με σκοπο να προσβαλεις αλλα παρολα αυτα πρεπει να αναγωρίσεις οτι ο τροπος σου και το νοημα της φρασης σου αποδιδει εναν αρνητικο χαρακτηρισμο σε οσους ασχολουνται με αυτο το τεστ.
    Χωρις να το αντιληφθεις προσβάλλεις μια ομαδα ανθρωπων.
     
  4. sklavin

    sklavin Guest

    Πλακα ειχε !

    μου εβγαλε μεταξυ αλλων και αυτο ''Interest and enthusiasm are readily aroused by the unusual or the adventurous''

    σαν να εχει δικιο !!!

     
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Το τεστ μου φάνηκε πολύ καλό για χρήση από τον καθένα μη επαγγελματία και αρκετά ακριβές.

    Ακόμα και ένα απλό τεστ χρωμάτων μπορεί να είναι δύσκολο να βγάζει αναγνωρίσιμα αποτελέσματα σε κάποιον που δεν είναι εξασκημένος να αναγνωρίζει αυτό που πραγματικά του αρέσει και όχι αυτό που θα ήθελε / έπρεπε να του αρέσει ή αυτό που θα πιστεύει ότι θα ήθελαν άλλοι να του αρέσει.

    Η ερμηνεία όμως των αποτελεσμάτων μπορεί να είναι πιό πολύπλοκη υπόθεση, ακόμα και γι αυτό το τεστ.

    Απ ότι γνωρίζω και οι επαγγελματίες ψυχολόγοι ταλαιπωρούνται αρκετά και για αρκετές συνεδρίες με αυτόν που έχει ζητήσει τη συμβουλή τους, μέχρι να καταλήξουν σε συμπεράσματα για τα θέματα που πιάνει το τεστ. Που σίγουρα, ο σκοπός του δεν είναι να καταργήσει αυτόν τον αχρείαστο μεσάζοντα, τον ψυχολόγο  

    Και γιατί να μην ασχολούμαστε πότε - πότε και με τους εαυτούς μας; Δεν έβλαψε ποτέ κανέναν, απ ότι γνωρίζω. Εκτός κι αν είναι αλήθεια ότι οι υποτακτικές είναι σχετικά εγωκεντρικοί άνθρωποι  
     
  6. Maley

    Maley Contributor

    Ναι potty παρολο που και εγω ειμαι καθετα εναντιος σε αυτα τα tests και το εχω δειξει νομιζω οτι προσβαλλεις-αθελα σου-αρκετους ανθρωπους.
     
  7. potty65

    potty65 Regular Member

    Οχι, πρόθεση μου δεν ήταν να προσβάλλω κανέναν, για τον απλούστατο λόγο ότι δεν πιστεύω ότι είμαι καλύτερος από κανέναν εδώ. Ίσως γίνομαι λίγο τραχύς εκφράζοντας τις απόψεις μου, αλλά έτσι είμαι από την φύση μου. Πάντως χαίρομαι που υπάρχουν διαφορετικές απόψεις, αλλοιώς δεν θα είχε νόημα να συζητάμε. Lorelai εσύ να μην παρεξηγείσαι, μπορεί μεν να είσαι εγωπαθής, όπως λέω, αλλά είσαι κι αξιάγαπητη!
     
  8. lorelai

    lorelai Guest

    Επειδή είμαι θετικός άνθρωπος κρατάω μόνο το αξιαγάπητη  
    Kαι κάτι ακόμα, μάθε να γράφεις το nickname μου με μικρό. Τον τελευταίο καιρό όλο με κεφαλαίο το βλέπω, όχι τίποτα αλλά στην "κεφαλαία" του εκδοχή δεν μου αρέσει  
     
  9. potty65

    potty65 Regular Member

    Αγαπητή lorelai, έχω ένα βίτσιο να παραβιάζω όλα τα πρωτόκολλα, ακόμα και αυτός ο χώρος δεν αποτελεί εξαίρεση! Πάντως εμένα δεν θα με χαλάσει καθόλου να μου βάλεις κεφαλαίο στο nickname!
     
  10. lorelai

    lorelai Guest

    Χαχαχα πραγματικά δεν εννοούσα να γράφεις το όνομά μου με μικρό γιατί αμφισβητείται η υποτακτικότητά μου αλλά γιατί όντως με κεφαλαίο δεν μου αρέσει καθόλου. Δίνω μεγάλη βάση στην αισθητική του αποτελέσματος και το Lorelai δεν μου αρέσει  
     
  11. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Αποφάσισα να κάνω κι εγώ το τεστ.  

    Μπορω να πω πως ειναι περιεργο αλλα αρκετά ακριβές! 
     
  12. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: Color Test for submission

    my answer to all the above??


    GIVE ME A BREAK DOC !!!

    Τα παραπανω ισχυουν λιγο πολυ για ολους!
    Σαν τα ζωδια που ριχνουν γενικολογιες και αδεια για να πιάσουν γεμάτα
    .