Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Crop or whip ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος blonde mermaid, στις 21 Μαϊου 2017.

  1. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

     
    Εχω βαλει στο μάτι αυτο το παιχνίδι! Αυτο που δεν γνωρίζω ειναι το ποσό ευρχηστο ειναι!
    Θελω να πω το χειριζεσαι με την ίδια ευκολία οσο ενα crop μονο του, η λογο του δέρματος στο κατω μέρος αποκτά βάρος και αυτο δυσκολευει στο cropping?
    Θελω να πω ειναι καλύτερα το καθενα μονο του η και τα δυο μαζί?
    Θα εκτιμούσα μια βοήθεια όσους γνωρίζετε.
     
  2. woman2woman

    woman2woman Regular Member

    Χαριτωμένο φαινεται.. σαν αξεσουάρ ταξιδιού.. δε χρειάζεται να κουβαλάς πολλά μαζί.. αν κ μοιάζει δυσχρηστο.. που το βρήκες;
     
    Last edited: 22 Μαϊου 2017
  3. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Από ότι φαίνεται καθόλου.
    Πρέπει να έχει φριχτό ζύγισμα συν το γεγονός ότι όταν θα το χρησιμοποιείς σαν crop οι ουρές του flogger θα σε ενοχλούν.
     
  4. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Αυτο ακριβώς σκέφτομαι και εγω!!
     
  5. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Σύμφωνω απόλυτα στην λογική μικρό χαριτωμενο δεν κουβαλας παλλα αλλα απο πρακτικής πλευράς μου φαίνεται μουφα!
    Θα το βρεις σε οποιοδήποτε site me sex toys!
     
  6. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Χωρίς τις ουρές δείχνει καλό για otk καταστάσεις λόγω μικρού μήκους από την άλλη το μικρό του μήκος περιορίζει πολύ το αποτέλεσμα και είμαι σίγουρος ότι θα το κάνει και κουραστικό στην χρήση.
     
  7. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Ευχαριστώ πολυ, πολύτιμη η συμβουλη σας!!
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Είναι δύσχρηστο.
    Εκτός αυτού, το crop είναι αρκετά κοντό και οι ουρές του flogger δε δείχνουν και πολύ ποιοτικές.
    Εξαρτάται βέβαια και τι πόνο θες να προκαλέσεις.
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Μια αηδία και μισή, όπως η τραγική πλειονότητα των δήθεν 2 σε 1 για κάποιον ίδιο στόχο/σκοπό...
     
  10. espimain

    espimain Contributor

    Αϊβασιλιάτικο
     
  11. Soraya

    Soraya Guest

    Ως κατασκευάστρια μαστιγιων δεν θα σου το πρότεινα για πολλούς λόγους.
    Τρείς βασικοί ειναι:
    1ος λογος δεν μπορεί να εχει ισορροπία το συγκεκριμένο αντικείμενο. Η ισορροπία στα μαστίγια παίζει μεγάλο ρόλο. Αν δεν υπάρχει τοτε η χρηση ειναι κουραστική για το χέρι και δεν φέρει σωστο αποτέλεσμα....
    2ος λόγος αν υπήρξε δυνατότητα και ηταν εφικτό θα φτιάχναμε πολυεργαλεια και οχι μαστίγια. Καθε μαστίγιο απαιτεί την προσοχή του τοσο απο τον κατασκευαστή οσο και απο τον ιδιοκτήτη.
    3οςΗ λαβή σου θα πρεπει να ειναι η συνέχεια του χεριού σου.... Ποσο εφικτό θα είναι αυτό με το συγκεκριμένο της φωτογραφίας...
    Κι επειδή μου μυρίζει κινέζικο απο μακριά προτίμησε καποιον έλληνα κατασκευαστή (εχει μπολικους η Ελλάδα) ο οποιος θα αναλάβει και την ευθύνη όσων θα φτιάξει αλλα και την επιδιόρθωση σε περίπτωση που χρειαστεί.
     
  12. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Σας Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας . Ησασταν κατατοπιστικοτατοι !!