Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

crossdressers vs sex change

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος paroinia, στις 17 Δεκεμβρίου 2005.

  1. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    το θεμα αυτο μπορει να εχει μονο φιλοσοφικο ενδιαφερον χωρις ουσια ... εφοσον δεν υπαρχει κανενας λογος για να ασχοληθει τριτος με την καβλα αλουνου ......
    σαν αεροφιλοσοφιες λοιπον μετεχω και εγω με την γνωμη μου για να πω οτι καμια φορα οι δυσκολες επιλογες κρυβουν την ομορφια τους μεσα στο κοστος που εχουν ... θεωρω πολυ ποιο αδικο για ενα παιδι να αντιμετωπιζει τα αλλα παιδια διοτι εκεινο δεν εχει την δυνατοτητα να φοραει armani παντελονι και nike air αθλητικα .....
    απο την αλλη ειμαι υπερ της σεξουαλικης εξερευνησης , οταν ομως αυτη δεν εχει την κανει καταχρηση του κορμιου .... μπορεις να δινεσαι μα οχι να πουλιεσαι ....
     
  2. 4you

    4you Regular Member

    Απάντηση: Re: crossdressers vs sex change

    Γιατι η ηθικη μας κοινωνια δεν μπορει να δεχθει πως ο κοσμος ειναι <<unisex>> και σε βαζουν σε χαζα καλουπια και αν διαφερεις ντρεπεσε γιατι μονο οι γυναικες μπορουν να φορουν σεξυ ρουχα θελεις να γινεις και εσυ, ενω θα μπορουσες να εισαι ενας περιφανος αντρας, ναι αντρας, που απλα θελεις να δειξεις τον ερωτισμο σου και το σωμα σου σε ωραια συσκευασια, οπως αλλωστε σου αρεσει να βλεπεις και εσυ στις γυναικες. Βεβαια υπαρχουν και καποια ατομα που οντως ειναι εγκλοβισμενα σε λαθος σωμα αλλα ειναι αλλη περιπτωση και δε λεγονται crossdressers - κατα τη πολυ ταπεινη μου γνωμη και εμπειρια ετσι επιλεγουν να λεγονται ανδρες strait η bi που αγαπουν πολυ τις γυναικες και τους αρεσει η οικογενεια και αποκλειω περιπτωσεις gay γιατι ειναι αντρες που τους αρεσουν αλλοι αντρες και οχι εκεινοι που δειχνουν γυναικες.
     
  3. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Δηλαδη ενας αντρας με ενα κοστουμι,καθαρος,περιποιημενος,δεν δειχνει ομορφος ?Ή πρεπει απαραιτητως να φορεσει γυναικεια για να γινει sexy?Θα ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε δηλαδη σε λιγο ...
     
  4. Tonya_Crossdresser

    Tonya_Crossdresser New Member

    Απάντηση: Re: crossdressers vs sex change

    Mπράβο σου!!
    Για πες μας περισσότερα για αυτή την σχέση που είχες με την Crossdresser γλυκιά μου!!!
     
  5. sunscreen

    sunscreen New Member

    Γιατί αράγε Cross Dressing παραπέμπει ΠΑΝΤΑ σε άντρες που ωτύνονται γυναίκες;
     
  6. blindfold

    blindfold Contributor

    γιατί τα γυναικεία ρούχα είναι προκλητικά υπό τη σεξουαλική έννοια ... ενώ τα ανδρικά όχι

    άρα πρώτα για αυτό θα έπρεπε να αναρωτηθείς sunscreen  
     
  7. thanasis

    thanasis Contributor

    Χμμμ, θα διαφωνούσα και πολύ κάθετα...δεν χρειάζεται κάτι να είναι ξέπρωκτο για να είναι προκλητικό...
     
  8. 4you

    4you Regular Member

    Απάντηση: Re: crossdressers vs sex change

    Ειναι σεξυ, ερωτικα και πολυ προσεγμενα σε υφασμα και αισθηση για τις γυναικες, οσον αφορα τους αντρες οι αποψεις διαφερουν αλλα σιγουρα θα ηταν καλυτερο να υπαρχει μια ποικιλια στα ρουχα οχι να ειναι ολοι copy paste μπλε τζιν και φουτερακι καθημερινα και σε γιορτες μαυρο η γκρι κουστουμι με μαυρο η μπλε πουκαμισο, εχω τυχει σε γιορτη που ολοι οι αντρες φορουσαμε τα ιδια μονο που διεφερε σε μερικους η αποχρωση του μπλε πουκαμισου.
    Και ας μην σκεφτομαστε μονο το εξωτερικο ντυσιμο, μεσα στο σπιτι, ποσοι αντρες δοκιμασαν καποιο γυναικειο ρουχο και δεν τους αρεσε?(περα απο τους σκληροπυρινικους φυσικα)
     
  9. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Παιδια, το 90% των crosdressers δεν ειναι ομοφυλοφιλοι!!!!!!!!!
    Ειναι αντρες που ερεθιζονται στο να φορουν γυναικεια εσωρουχα η ρουχα, αλλα στο κρεββατι πηγαινουν μονον με γυναικες!!
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    μ'αρεσει που το φτου κακα οριο ειναι η ομοφυλλοφυλια ..... οχι ... λοιπον Α) : Σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση δεν θεωρηται καποιος ομοφυλλοφυλος οταν δεν νιωθει/συναπτει ερωτικη ελξη/σχεση με ατομο του ιδιου φυλλου ....
    Διαπιστωνω συνεχεια μια τεραστια επιμονη σε πολλα νηματα για να ξεχωρισουν εννοιες οι οποιες αν απλα τις εξετασεις ορολογικα , δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους ουτως η αλλως .....
    Αν αναλυσουμε εις βαθος αυτο το κολημα με τον διαχωρισμο , θα καταληξουμε στον ρατσισμο εναντια στους ομοφυλλοφιλους ...
    Το ειπαμε χρυσε μου ... Β) ΔΕΝ σε κανει ομοφυλλοφιλο ουτε το στραπλες συνολακι ουτε το στραπον παλουκακι ... ενταξει ? .... ας το βαλει ο Κωσταντινος σε καποια φωτεινη επιγραφη στην αρχη των φορουμς μηπως και γλιτωσει κανενα γιγα απο δημοσιευσεις ...
    Εχω ενα καρο απορειες για τα φετιχ μου και με τοσο φοβο εδω μεσα ισα για ενα κατουρημα εχω τολμησει να πω .... που να πεις κατι παραπανω ...
    αυτα .. ειρηνη ...  ...
     
  11. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: Re: crossdressers vs sex change

    Πιστεύω οτι ένας άνδρας μπορεί άνετα να δημιοργήσει επιλογές και εναλλακτικές στο τρόπο ντυσίματός του, χωρίς να εμπίπτει κατ'ανάγκη στο crossdressing. Λίγο ψάξιμο και ευρύνοια και διάθεση για πειραματισμό χρειάζεται.  
     
  12. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    piss play μμμμμμμμ!!!!!!!!!!!!!!!!Το καλλιτερο μου, και μου αρεσει, και ειναι το φετιχ μου και δεν δισταζω να το πω και μπραβο μου που το κανω!!!!