Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Cuckold

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Garfield, στις 29 Αυγούστου 2009.

  1. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Cuckold

    Άργησα λιγάκι αλλά επανέκαμψα δριμμύτερη!
    Σε λάθος συμπέρασμα κατέληξες. Το σχόλιο μου αφορούσε στις απρόβλεπτες καταστάσεις που ενδέχεται να συμβούν σε σχέσεις που ''ανοίγονται'', χωρίς να υπονοεί προτροπή του τύπου: κλειστείτε στο καβούκι σας και μαντρώστε την αγαπημένη, μην τυχόν και την αρπάξουν.
    Τίποτα δεν προοιωνίζει πως οι άνθρωποι που είναι μαζί μας, θα κινούνται συνεχώς στην τροχιά μας σαν να είμαστε το κέντρο του σύμπαντος. Τι τους εμποδίζει να βρουν κάτι καλύτερο και να μας χαιρετήσουν;
    Όλα ρευστά και ευμετάβλητα, πόσο μάλλον οι ανθρώπινες σχέσεις, ειδικά όταν επιθυμούμε διακώς να τις περιβάλλουμε με ακλόνητες βεβαιότητες, συνήθως αστείες αποδεικνύονται.

    Μ' αρέσει η αφέλεια σου! Απ' ότι γνωρίζω για να γίνεις φούρναρης, πρέπει να φας πολλά ψωμιά! Όπως και ο ζαχαροπλάστης για να πετύχει τη συνταγή. Οι αποτυχίες πολλές και απολύτως φυσικές.
    Η ευκολία με την οποία παρασκευάστηκε το εν λόγω γλυκό, μου κινείς τις ίσως ζηλόφθονες υποψίες ότι εξ αρχής ήταν προορισμένο να επιτύχει.

    Βρε παιδί μου, γιατί σου κόλλησε το λιάζουλι, λες κι είμαι απ' την Ηλεία! Διπλό λ είναι. συντομογραφία της πετρούλας λάπις λάζουλι...μπα, σε καλιό σου  
     
  2. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Cuckold

    Γκαγκαν Γκαγκάν  

    το χρησιμοποιώ γιατί είναι γλυκούλικο, άσε που το διπλό ll διαβάζεται "γιά" σε διάφορες γλώσσες. Μηπως προτιμάς γιαζουλι?

    Δεν διαφώνω ούτε για την ρευστότητα των σχέσεων, ούτε για τις παραπλανητικές ακλόνητες βεβαιότητες (το για πάντα είναι πάντα στιγμιαίο).
    Γιατί όμως θεωρούμε πως εάν η σούλα ή ο γιώργος φάει έναν πούτσο θα δει το φως το αληθινό? Γιατί δηλαδή όταν, "ανοίξει" σεξουαλικά μια σχέση αυτό αυξάνει την επικινδυνότητα? Και δεν αυξάνει ας πούμε όταν κάποιος επισκέπτεται το κολυμβητήριο ή το δημοτικό εργαστήρι αργυροχοίας?


    Μου αρέσει να είμαι αφελής ;-) Σε κάνει να χαίρεσαι διάφορα πράγματα που δεν θα χαιρόσουν ως καχύποπτος.
    Στο προκείμενο τώρα, ο λόγος που έβγαλα το σπαθάκι μου και άρχισα να κάνω τον νταρτακάν ξιφουλκώντας με διάφορους εδώ μέσα, είναι ένας λόγος αρχής ή μαλλον φαντασίωσης σε ποιο φόρουμ θα ήθελα να βρίσκομαι.

    Ο garfield ήρθε σαν new kid on the block κι άρχισε να μας παραθέτει τη φαντασίωση του ή/και την κατάστασή του, με αποτέλεσμα να δεχθεί τα πυρά διαφόρων επί της διαδικασίας.
    Πήρες εγγραφη άδεια για τις φωτογραφίες, είσαι αρκετά ηθικός για να βρίσκεσαι ανάμεσά μας, οι φωτογραφίες που βάζεις είναι δικές σου ή μήπως τις κατέβασες από το ίντερνετ? Τη γυναίκα σου την πάσαρες ή την πρόσφερες στο πιάτο? Δεν πας πρώτα να ψαχτείς πριν έρθεις να μας τα πεις εδώ? Μήπως να πάτε σε σύμβουλο γάμου?

    Δεν με απασχολεί εάν ο garfield λέει αλήθεια, εάν είναι ειλικρινής με τη γυναίκα του, εάν είναι εγωιστούλης που τα θέλει όλα δικά του, εάν χειρίστηκε άκομψα την υπόθεση κλπ. Με απασχολεί που ο garfield είναι (εστω και φαντασιακά) ένα δρών υποκείμενο και αυτό δημιουργεί ένα πανικό.
    Βάζω στοίχημα πως εάν το νήμα του ήταν "φοράτε το λουράκι με αριστερόστροφο ή με δεξιόστροφο σπιν" ή "είναι αρκετά σούμπα εάν δεν σας γυαλίζει τις μπότες?" δεν θα τράβουσε τόσα πυρά.

    Στην ουσία έχει να κάνει περισσότερο με το σε ποιο φόρουμ θα ήθελα να είμαι, κάτι που είναι αρκούντος ομφαλοσκοπικό (ούτε ο συριζα να ήμουν). Οπότε το βασικό μου σημείο είναι αφήστε τον άνθρωπο να πει την παπάρα του χωρίς να θέτετε προσκόμματα επί της διαδικασίας. Στο κάτω κάτω σε μια φαντασιακή κοινότητα είμαστε με φανταστικά μέλη. Σταματώ κι εγώ εδώ το τρολάρισμα πάνω στο νήμα του ανθρώπου.

      είρηνη αδελφοί  
     
  3. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Cuckold

    @Mesodo...

    Συμφωνώ, αυτός να την πει την π@π@ρα του... εμείς γιατί να μην πούμε τη δική μας και να μην περάσουμε ευχάριστα... αλλά έρχεσαι και μας κόβεις τη φόρα? 

    ΥΓ. Μην ανησυχείς... δεν τρολλάρουμε το νήμα. ο Garfield ότι έχει να πει θα το πει... είναι ακάθεκτος
     
  4. atasai

    atasai Regular Member

    Έχω την ακλόνητη βεβαιότητα ότι όλοι μας έχουμε κάνει σχέσεις με ανθρώπους που δεν φτιάξαμε ποτέ κολιεδάκια στο εργαστήρι αργυροχρυσοχοϊας παρέα και ίσως να μην κολυμπήσαμε και ποτέ μαζί σε πισίνα, αλλά σίγουρα είχαμε κάνει σεξ. Οπότε, αισθάνομαι ότι αν κάποιος έχει ανασφάλειες ότι θα χάσει το σύντροφό του, το "Πάω να πηδηχτώ με τον Πέτρο" είναι σίγουρα καλύτερη αφορμή από το "Πάω να λύσω παζλ με τον Πέτρο".

    Φυσικά, με αυτό απαντάω απλά στις χιπιές του Mesodo, και δεν σχετίζεται με τις επιθυμίες του Garfield.
     
  5. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    Ανθρώπους που πηδιούνται, πέντε τάλαρα η οκά. Ανθρώπους που τη βρίσκουν με τα πάζλ (να θυμηθώ ν' ανοίξω το ανάλογο fetish thread) δύσκολα βρίσκεις, κι όταν βρίσκεις ο πειρασμός είναι πιό μεγάλος. Προσφορά-ζήτηση 101.
     
  6. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: Cuckold

    προχωρα Garfield και μη δινεις σημασία αφου μπορεις και το κανεις..
     
  7. Garfield

    Garfield Regular Member

    Απάντηση: Cuckold

     
     
  8. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    Γκάρφιλντ, δεδομένου ότι θα γούσταρες κι επαναληπτική, εμένα άλλη απορία μου γεννήθηκε (είμαι και καχύποπτας): μπας και σε βάθος χρόνου σου σκάσει ότι ο ανομολόγητος στόχος ήταν να "συνευρεθείς" εν τέλει με τον φίλο σου;
     
  9. Garfield

    Garfield Regular Member

    Απάντηση: Re: Cuckold

    Μπα όχι αυτό το έχω ξεκαθαρίσει με τον εαυτό μου. Δεν θέλω να έχω επαφή με άνδρες, είμαι 100% straight. Ούτε ο φίλος μου βέβαια, ανύπαντρος ορκισμένος εργένης αλλάζει τις γυναίκες κάθε 6 μήνες, έχει δείξει ποτέ κανένα τέτοιο σημάδι...
     
  10. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    Καλώς. Θα ρίχνω ωστόσο καμιά ματιά πότε-πότε στο θρέντ, μπας και σκάσει κανα "γύρισμα της πλοκής".


    (Και τότε ω ναι, θα θέλω να δω φωτος και ω, ναί, πιστεψέ με κανείς δε θα σου ζητήσει να τις κατεβάσεις ;-) )
     
  11. Garfield

    Garfield Regular Member

    Απάντηση: Re: Cuckold

    Μπα... Αυτό το σενάριο δεν παίζει...
     
  12. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    γαμώτο ρε γκάρφιλντ γιατί δεν είσαι αρκετά προσεκτικός και μας χαλάς την ιστορία?

    Εντάξει τη raufaser ταπετσαρία στον τοίχο είπαμε να την ξεπεράσουμε,
    την ξύλινη σοφιτούλα είπαμε να την ξεχάσουμε (επειδή εσύ μένεις σε διαμέρισμα δηλαδή νομίζεις πως όλοι το ίδιο κάνουν).
    το λαμινάτ στο πάτωμα πάει στο διάλο (δηλαδή μόνο στα μαγαζιά βάζουμε?)
    τον τεχνολογικό αναχρονισμό είπαμε να τον καταπιούμε (οθόνη CRT και βιντεοκασέτες?)
    το ότι η γυναίκα σου δεν είναι και πολύ ελληνόφατσα τέλειο (μη μας πουνε και ελληνολάτρεις ρατσιστές).
    Αλλα βρε γαμώτο γιατί η γυναίκα σου έμεινε έγκυος λίγες ώρες μετά τη συνεύρεση με τον φίλο σου? Και ακόμα περισσότερο γιατί άλλαξε η διακόσμιση του σπιτιού στο ενδιάμεσο?

    Τελικά μερικά πράγματα είναι καλύτερο να παραμένουν φαντασιώσεις ;-)

    για την αντιγραφή
    Trigger Hippie Mesodo

    ΥΓ Θα σε υπαρσπιζόμουνα any given sunday παρόλο που χάλασα λίγο τη ζαχαρένια (και τη φόρα) της Elfcat, διότι γιατί να αφήσεις την αλήθεια να σου χαλάσει μια ωραία ιστορια?

    Το πρόβλημα είναι πως μερικές φορές στη χαλάει. Αλλα ηταν ωραια οσο κρατησε ;-)