Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Cunninlingus

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος brenda, στις 8 Δεκεμβρίου 2016.

  1. Platonistis

    Platonistis Ερωτικός Μύστης

    Είμαι και εγώ στην ίδια θέση με εσένα, και θέλω να μάθω καλύτερα, για να το κάνω καλύτερα.
    Γιατί μου αρέσει ? Μου αρέσει να παίζω τη κλειτορίδα με τη γλώσσα... Αλλά κυρίως είναι εγκεφαλική η ευχαρίστηση.
    Νιώθω ωραία με τον εαυτό μου και αυτοπεποίθηση, γιατί κάνω κάτι χρήσιμο που δίνει χαρά.
    Ακόμα βαθύτερα, μου αρέσει γιατί δρα ως αγχολυτικό κατά κάποιο τρόπο. Καθαρίζει το κεφάλι μου από διάφορα άγχη και έγνοιες μιας και επικεντρώνομαι σε αυτό,
    και έτσι με βοηθά να ξεχάσω τη μιζέρια της πραγματικότητας και τα προβλήματα της καθημερινότητας. Είναι ένας τρόπος για Escapism .
    Για τον ίδιο λόγο μου αρέσει να γλύφω και την άλλη τρύπα, να χάνομαι...
     
  2. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Ναι δε το απεκλεισα,απλως εδειξα και μια αλλη πιθανοτητα.Ξερεις σα την ελληνικη διαφημιση του 2007 την απαντηση του "Αινσταιν" στη "Μονροε","Φανταζεστε ομως να συμβει το ακριβως αντιθετο;"  
     
  3. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor


    Καπου διαβασα οτι πολλες δε προτιμουν την αμεση προσεγγιση της κλειτοριδας (να τεντωσεις και να γλυψεις αυτο καθ αυτο τη κλειτοριδα) γιατι ειναι υπερευαισθητη και συνηθως ερεθιζονται οταν υπαρχει εμμεση επαφη δηλαδη γυρω απ αυτην ή πολυ επιφανειακα πανω της.Αυτο εμενα με βρηκε συμφωνη αλλα μπορει να ετυχε μ εμενα και να μην ισχυει γενικως.
     
  4. Platonistis

    Platonistis Ερωτικός Μύστης

    Δίκιο έχεις. Αλλά μετά το.. ζέσταμα, δε μαλακώνει ?
     
  5. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Γιατι;ηταν σκληρη πριν;
     
  6. Platonistis

    Platonistis Ερωτικός Μύστης

    Βρε αλλιώς το εννοώ.
     
  7. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Δεν ειναι κατι που αλλαζει.Νομιζω παρομοια ευαισθησια εχουνε και οι αντρες σ ενα σημειο.Καλα τωρα με καθε επιφυλαξη και προκειται για μεγαλη γενικολογια,δεν ειναι κανονες ολα αυτα,στο καθενα και διαφορετικα πραγματα θα ισχυουν.
     
  8. Platonistis

    Platonistis Ερωτικός Μύστης

    Κάθε άνθρωπος και διαφορετικός. Τι να πω ? Σίγουρα πάντως χρειάζομαι μαθήματα.
     
  9. Firstime

    Firstime New Member

    Θα συμφωνησω....εγω οποτε το εχω πει αυτο....θελω να τελειωσει γιατι κατι με ενοχλει.....αλλιως......θα ηθελα να συνεχιζει για ωρα και να τελειωνω συνεχεια.........
     
  10. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    Πολύ ωραίο θέμα! Μπράβο @brenda!

    Παρούσα!
    Εδώ! Να πω και γω την εμπειρία μου οτι σε πολύ μικρότερη ηλικία και μέχρι αρκετά μεγάλη, υπήρξα άπειρα ανασφαλής με το σώμα μου... ντρεπόμουν τρομερά. Καθόμουν μονο επειδή ο άλλος με χιλιοπαρακαλούσε και φυσικά δεν απολάμβανα τίποτε. Το ότι μετά τους ικέτευα να τελειώνουν και να μπουν μέσα μου ήταν γιατί πολύ απλά ήθελα να τους σταματήσω.
    Οποτε ναι, μπορεί να συμβεί.

    Τώρα, για να πάω στον αρχικό προβληματισμό και ερωτήματα του νήματος.

    Έχοντας πλέον μια πολύ πιο ισορροπημένη σχέση με το σώμα μου και ξέροντας/διεκδικώντας όσα μου αρεσουν (ακόμη και μέσα από μία top/bottom σχέση)... έχω να πω οτι έχω απορρίψει άντρα (top/κυριαρχικό) επειδή από την αρχή της συναναστροφής δήλωσε οτι δεν του αρέσει, δεν τον ενθουσιάζει αλλά και δεν του προκαλεί καμία αίσθηση να γλείφει.

    Επίσης, έχω συναναστραφεί άντρα, Κυριαρχικό σε όλα του, ο οποίος το απαιτούσε εκείνος να με γλείψει, με τον πιο αυταρχικό τρόπο. Στον συγκεκριμένο κατανοώ οτι δεν ήταν θέμα "να μου δώσει ευχαρίστηση" μόνο (γιατί φτιαχνόταν με τη δική μου ευχαρίστηση πλήρως) αλλά και οτι τον τρέλαινε η όλη μου παράδοση, θέση και το εγκεφαλικό παιχνίδι που μου έπαιζε.
     
  11. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Συμφωνώ με όλες τις παραπάνω παρεμβάσεις σου. Οχι ότι συμβαίνει πάντα αλλά συμβαίνει πως να το κάνουμε τώρα.
    Προσωπικά μου αρέσει αλλά δεν το ευχαριστιέμαι. Πέραν απο δυο ερωτικούς συντρόφους που ήξεραν τι έκαναν και ΑΚΟΥΓΑΝ (κάλο είναι όταν συζητάμε τι μας αρέσει και τι οχι να μας ακούνε και να τους ακούμε φυσικά), όλοι οι υπόλοιποι ήταν κάτω του μετρίου. Βιαστικές κινήσεις "πάθους" που μόνο ικανοποίηση δεν δίνουν. Έτσι λοιπόν και εσυ αναγκάζεσαι να κλείσεις τα πόδια σου, να το αποφύγεις ευγενικά anyway γιατί σε ενοχλεί όλη αυτή η διαδικασία ανάμεσα στα πόδια σου. Οπότε καταλήγω στο ότι μου αρέσει αλλά είναι ένα πιάτο που για να το φάει ο άλλος πρέπει να χρησιμοποιησεί μαχαιροπίρουνο.
    Απο την άλλη απολαμβάνω να το κάνω. Πολύ!! Πάντα προτιμώ τον άλλον όρθιο ή καθιστό και εγώ στα γόνατα. Είναι μια λεπτομέρεια που για εμένα παίζει ρόλο. Δεν μου αρέσει να είναι ξαπλωμένος. Απο εκεί και πέρα νομίζω ότι εκείνη την ώρα οι αισθήσεις σε οδηγούν.
     
  12. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    Στο οτι η πλειοψηφια δεν ακουει κ δεν το κανει οπως υποδεικνυεις ειναι αληθεια.

    Πράγματι η καθεμια μας πρεπει να ειναι διαφορετικη (λογικοτατο) γιατι ακουω το "μα σε αλλες ετσι αρεσει"...  

    Για παραδειγμα δεν απολαμβανω καθολου τραβηγματα με δοντια κ ρουφηγματα/τραμηγματα με τα χειλη. Υποθετω αλλες το θελουν...

    Γενικως παιζω στην κατηγορια "light touch" κ μικρες κινησεις, δε χρειάζεται να παθει ο αλλος λουμπαγκο στη γλωσσα για να τελειωσω....   ασε που απευαισθητοποιουμαι απο ενα σημειο κ επειτα κ δεν εχει νοημα.