Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Cyber... κερατο!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος mushr00mita, στις 6 Ιουνίου 2009.

  1. mushr00mita

    mushr00mita New Member

    Εχω μια σχεση εδω κ 3 χρονια κ τελευταιως ψαχνομαι να μαθω πραγματα κ τεχνικες πανω στο BDSM
    φυσικα για να τις χρησιμοποιησω μαζι του αφου κ ο ιδιος εχει μια προϊστορια στο αθλημα κ εγω εχω απο μικρη την ταση...
    Ετυχε λοιπον, να γνωρισω εναν πολυ καλο Κυριο ο οποιος μου προτεινε να με εκπαιδευσει κ δεχτηκα!
    Ετσι ξεκινησε η εκπαιδευση μου μεσω καμερας κ φυσικα χωρις να το γνωριζει ο δικος μου!
    Κατι που απο τη μια με εξιταρει αλλα απο την αλλη με πανικοβαλλει γιατι αν το μαθει θα τον χασω!!
    Εν τελει μεσα στον πανικο μου κ αφου σηνεβη κατι που με ταραξε, διεκοψα την εκπαιδευση μου!!
    Το ερωτημα ειναι το εξης... Μπορει να θεωρηθει κερατο ολο αυτο?? Η ειναι ενα αλλο ειδος σχεσης?
    Ποσο ανοιχτομυαλοι πρεπει να ειμαστε τελικα?
    Θα ηθελα να ακουσω την αποψη σας πανω στο θεμα αυτο...  
     
  2. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Τι πιστεύεις πως είναι αυτό που σε κανει να ψάχνεσαι μόνη σου και όχι με τον καλό σου;


    Τι είναι για εσένα η εκπαίδευση;

    Όσον αφορά για όλο το υπόλοιπο... Η λέξη "κέρατο" έχει να κάνει με τον όρο ψέμα. Ανοιχτόμυαλο ονομάζω κάποιον που δεν νοιώθει την ανάγκη να λέει ψέμματα. Προσωπικά την έχω πατήσει έτσι αρκετές φορές και χωρίς κανέναν λόγο. Εννοώ πως ήδη γνώριζα πως έχω μια ανοιχτεί σχέση και δοκιμασμένη πάνω σε αυτό. Κακό πράγμα υποθέτω η συνήθεια.
     
  3. DiDi

    DiDi Regular Member

    Αφού αυτός έχει μια προϊστορία με το άθλημα όπως λες γιατί ψάχνεσαι μόνη σου και όχι με τον ίδιο..
    Πιστεύεις πως εκείνος δεν μπορεί να σε "εκπαιδεύσει"?

    Το ερώτημα που σου έθεσε ο SadalMelik είναι πολύ εύστοχο.. θα ήθελα να διαβάσω την απόψή σου λοιπόν
     
  4. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Πολλές φορές αποζητούμε ή ερωτευόμαστε ή κολλάμε ή όπως αλλιώς θέλεις πες το με διαφορετικά ερεθίσματα. Δεν σημαίνει απαραίτητα πως ένα άτομο που γνωρίσαμε μπορεί να μας δώσει τα πάντα.
     
  5. mushr00mita

    mushr00mita New Member

    Οπως προανεφερα, Εκεινος γνωριζει τα περι BDSM κ δν εχει λογο να ψαξει!
    Παρ αυτα, το να ψαχνω μονη μου οτιδηποτε με ενδιαφερει ειναι κατι που μου αρεσει!

    Τωρα το θεμα εκπαιδευσης, για μενα μαλλον ειναι η αποδοχη της υποταγης κ συναμα η ανοχη προς αυτην! Κ το λεω ετσι διοτι εγω προσωπικα δυσκολευομαι να υπακουσω σε οποιονδηποτε για οποιονδηποτε λογο!  
     
  6. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Cyber... κερατο!!

    δε ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί κέρατο ή όχι και λίγο ρόλο παίζει.
    αυτό που είναι σημαντικό είναι το πως νιώθεις μέσα σου γι αυτό(και αυτό δεν έχει να κάνει με "την απόφαση" για το άν είναι ή όχι κέρατο) απλά δες τι νιώθεις-αφουγκράσου το συναίσθημά σου 

    Κάτι που είναι ιδιαίτερα σημαντικό είναι να δεις αν αυτή η εικονική σχέση επιραιάζει το πως αισθάνεσαι εσύ τον άνθρωπο σου-σε επηρεάζει σε αυτήν η άλλη η εικονική σχέση? αν ναι...... 

    Στην δική μου περίπτωση(όχι υπό μορφή εκπαίδευσης αλλά υπό μορφή διαδικτυακού-τηλεφωνικού φλέρτ+σεξ) όλο αυτό με επηρέαζε-δυσκόλευε να λειτουργήσω μέσα στην κανονική σχέση μου.Η οποία βέβαια είχε τα θέματα-προβλήματά της πριν ξεκινήσω τα διαδικτυακά μου ξεπορτίσματα 
     
  7. DiDi

    DiDi Regular Member

    Δεν αμφιβάλλω.. μακάρι να συναίβενε αυτό θα ήταν κατέ με το ιδανικό!


    Απλά το να είσαι με κάποιον και να ψάχνεσαι νομίζω πως είναι κάπως ψυχοφθόρο και το λέω για την προκειμένη περίπτωση που η νηματοθέτρια αγχωνόταν μη το μάθει ο καλός της και τον χάσει..
     
  8. mushr00mita

    mushr00mita New Member

    φυσικα μπορει να με εκπαιδευσει κ ηδη το κανει!!!
    το θεμα ειναι οτι, αλλιως ειναι οταν ψαχνεσαι μονος κ ειδικα οταν προκειται για κατι που στην ουσια τωρα γνωριζεις κ αλλιως μαζι με αλλον... Τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω!
    αυτο που θελω εγω να δω, μεσα απο την αναζητηση μου, ειναι το τι μου αρεσει!!
    τωρα το γιατι ξεκινησα να "εκπαιδεομαι" απο καποιον αλλο... ισως η περιεργεια (κακο πραγμα) με ωθησε...
     
  9. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Αν σε μια κλίμακα εμπειρίας από το 1 έως το 10 εάν κάποιος από την σχέση είναι στο 2 και ο άλλος στο 8 τότε αυτός που είναι στο 8 κατεβαίνει στο 2 για να ανέβουν μαζί με μικρά βήματα. Αυτή είναι και η ουσία του παιχνιδιού κατ' εμένα πάντα. Το να μαθαίνεις τον άλλο σιγά σιγά.
    Έτσι και αλλιώς όσες εμπειρίες και να έχει κάποιος τα ερεθίσματα που λαμβάνει διαφέρουν μια και διαφέρουν οι παράγοντες σε κάθε παιχνίδι.
     
  10. mushr00mita

    mushr00mita New Member

    Σε αυτο εχεις δικιο Sadal...
    Ισως πηρα αρκετη φορα κ αυτο λογω ενθουσιασμου!!
     
  11. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Cyber... κερατο!!

    Μόνο αυτά ενδιαφέρουν λοιπόν; Ο άλλος, που του κρύβουμε την αλήθεια, δεν πρέπει να μας αφορά;
    Ο Sadal έχει απόλυτο δίκιο εδώ:

    Όποιου είδους και να είναι μιά σχέση (ανοιχτή, κλειστή, μονογαμική, πολυγαμική) υπάρχει περίπτωση να πάει καλά, αν υπεισέρχεται σ' αυτήν το ψέμα, ή έστω, η απόκρυψη της αλήθειας; Μήπως λοιπόν, εάν στην εν λόγω εδώ σχέση προκύπτουν νέα δεδομένα, πρέπει να γίνει ένας επανακαθορισμός των αρχών στις οποίες βασίζεται;


    Στο άλλο σκέλος του ερωτήματος, θα συμφωνήσω και πάλι απόλυτα, μ' αυτό:

     
  12. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Re: Απάντηση: Cyber... κερατο!!

    Φυσικά. Αλλά το λέμε εμείς που είμαστε έξω από τον συγκεκριμένο χορό. Δεν είμαστε robots καλώς ή κακώς. Και φυσικά δεν είναι όλα άσπρο μαύρο. 'Η έτσι ή αλλιώς. Είμαι σίγουρος πως με κάποιον τρόπο αργά ή γρήγορα όλοι καταλήγουμε σε αυτό τον επαναπροσδιορισμό. (και με τον εαυτό μας και με τον εκάστοτε σύντροφό μας)