Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

d/s δημοσιως..πως? μεχρι ποιο σημειο?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος τασος0, στις 10 Ιουλίου 2005.

  1. τασος0

    τασος0 Regular Member

    παρακαλω για τις αποψεις σας σχετικα με το πως κ μεχρι ποιου σημειου μπορει να γινει αυτο
     
  2. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Σύμφωνα με τα σημερινά ελληνικά δεδομένα δύσκολο. Θα υπάρξει καταγραυγή και ίσως λιθοβολισμός ala Taliban   . Για τον λιθοβολισμό υπερβάλω αλλά είναι ένας παραλληλισμός για το πόσο πουριτανιστική είναι η ελληνική κοινωνία
     
  3. τασος0

    τασος0 Regular Member

    το ξερω πολυ καλα αυτο...απλα ηθελα τις αποψεις για εστω κατι ελαχιστο που θα μπορουσε να γινει μεχρι του σημειου να μην προκαλει ..λιθοβολισμο...!! κατι που απλα θα εκανε αυτους που γνωριζουν να καταλαβουν και τους ασχετους να αναρωτηθουν ισως απλα!
    δεν λεω για τραβηγμενες περιπτωσεις
     
  4. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    Κι ομως, υπαρχουνε τροποι να γινεται κατι τετοιο χωρις απαραιτητα να γινεται αντιληπτο απο τους αλλους. Παραπεμπω οποιους ενδιαφερονται στην συζητηση που εγινε σχετικα με το αν ειναι δυνατον να συνεχισει να υφισταται μια σχεση Ms δομης οταν υπαρχουνε παιδια. Οπως εγραψα κε εκει, υπαρχουνε παρα πολλοι τροποι εφαρμοστει μια δυναμικη διαφορικης δυναμης "κατω απο την μυτη" βανιλλα ατομων.
    Νομιζω οτι οταν τιθεται το ερωτημα του αν ειναι κατι τετοιο δυνατο, η ταση ειναι η ερωτηση να ερμηνευεται στο επιπεδο του κατα ποσο ειναι δυνατον να μπορεσει πχ. ενας σκλαβος να φερεται δημοσιως οπως κε οταν βρισκεται με την Κυρια που υπηρετει ιδιωτικα. Συμφωνω οτι με αυτες τις παραμετρους κατι τετοιο δεν ειναι ρεαλιστικο στην Ελληνικη πραγματικοτητα. Κε προς αποφυγη παρεξηγησεων (κε εξιδανικευσεων του τι γινεται στο εξωτερικο) ουτε στην Νεα Υορκη οπου ζω ειναι κατι τετοιο εφικτο. Ειναι ομως εφικτο με σωστη προετοιμασια κε εκπαιδευση να γινει αυτο με τροπους που ενα βανιλλα περιβαλλον δεν θα αντιληφθει τιποτα. Για τον λογο αυτο, πολλες Mistresses που γνωριζω, εχουν θεσπισει τουλαχιστον δυο πρωτοκολλα, ενα high order protocol κε ενα standard protocol (η ορολογια διαφερει απο Κιριαρχο σε Κιριαρχο.) Τα high order protocols περιλαμβανουνε κανονες που ειναι απολυτα συμφωνοι σε περιεχομενο κε σε διαδικασια με το lifestyle. Για παραδειγμα, πληρη voice protocols που ακουγονται οπως φανταζεται καποιος οτι μπορει να απευθυνεται ενας σκλαβος στην Κυρια που υπηρετει, αναμονη για συγκεκριμενες αδειες πριν κανει καποια πραγματα κλπ. Τα standard protocols ειναι αυτα που ειναι πιο σχετικα σε βανιλλα καταστασεις. Ιδιως σε lifestylers ειναι φυσικα αδυνατο η Μs δομη της σχεσης να αλλαζει με βαση το περιβαλλον. Με αυτα τα πρωτοκολλα, θεσπιζονται καποιοι κανονες που εχουνε προαποφασιστει απο την Κυριαρχο κε που ακολουθουνται σε δημοσιους χωρους κε που δεν προκαλλουν περιεργεια απο τους βανιλλα. Επι παραδειγματι, η πορτα που ανοιγει πριν φτασει η Κυρια μπορει να φαινεται απλα ευγενικο αλλα για τον υπακουο ειναι πρωτοκολλο. Μπορει καποιος να αναρωτηθει πως θα φαινοτανε αυτο σε εναν βανιλλα αν προκειται για male Master και female slave. Αυτο εξαρταται απο το ποσο παραδοσιακο ειναι το περιβαλλον τους κε αν κρινει ο Κυριαρχος οτι θα φανει περιεργο, απλα το πρωτοκολλο αυτο δεν μπορει να εφαρμοστει...μπορει ομως καλλιστα να αντικατασταθει με το οτι οταν ανοιγει Αυτος την πορτα για εκεινη, θα πρεπει να τον κοιταξει με εναν συγκεκριμενο τροπο κε να πει μια συγκεκριμενη φραση. Μπορει στην επιφανεια κατι τετοιο να φαινεται ως αντιστροφη ρολων αλλα στον βαθμο που εχει καθοριστει απο τον Κυριαρχο, ειναι απολυτα συμφωνο με την δομη της σχεσης.
    Πιο συγκεκριμενα-ο υπακουος εχει τρια διαφορετικα voice protocols εκ των οποιων το ενα αφορα σε βανιλλα καταστασεις κε ενα αλλο στο οταν ειμαστε μονοι μας. Φυσικα δεν με αποκαλλει Κυρια μπροστα στις οικογενειες η τους βανιλλα φιλους μου αλλα ο τονος του κε οι λεξεις που χρησιμοποιει και παλι ελεγχονται απο εμενα. Το ποτε μπορει να μιλαει επισης δεν αλλαζει (γιατι στα δικα μου πρωτοκολλα κατι τετοιο δεν θα φαινοτανε ιδιαιτερα περιεργο.) Ισως να φαινεται υπερβολικο σε τριτους το ποσο συχνα με ευχαριστει (για την αποψη μου, για κατι που "προτεινω" κλπ) αλλα αυτο δεν προκαλει τοση εντυπωση. Κε υπαρχουνε συγκεκριμενες φρασεις δικες μου που του δινουνε να καταλαβει αν η προταση μου πχ. "θελεις κατι να πιεις αγαπη μου?" ειναι εντολη η ερωτηση.
    Επισης, ο τροπος που περπαταει, ειναι επισης μερος της δομης της σχεσης κε επισης κατι που δεν τραβα την προσοχη. Αυτο συγκεκριμενα ειναι ενα απο τα πρωτοκολλα που δεν αλλαζουνε καθολου απο public σε private. Ομοιως κε με το τι επιτρεπεται να φαει κε να πιει, να φορεσει, το πως επιτρεπεται να συμπεριφερθει με αλλους κλπ.
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Συμφωνώ Phaedra, αν και νομίζω πως ο slave0 έχει περισσότερο κατά νου τις πιθανές δυνατότητες για public scenning, παρά τους τρόπους που μπορεί μια D/s σχέση να γίνει "αόρατη" από άτομα εκτός lifestyle, όρατότατη όμως και ξεκάθαρη για άτομα που ανήκουν σε αυτό.
    Ακολουθώ και εγώ την πρακτική των πρωτοκόλων και θα ήθελα να προσθέσω πως το low end πρωτόκολο είναι ουσιαστικά το δυσκολότερο για τον υποτακτικό καθώς αφ' ενός είναι το πλέον επιρεπές σε λάθη και αφ' ετέρου κάτι που (πάντα μέσα από τις δικές μου εμπειρίες) δεν τους αρέσει ν' ακολουθούν καθώς νοιώθουν να μην τους εκφράζει.
     
  6. τασος0

    τασος0 Regular Member

    ευχαριστω για τις απαντησεις σας...με ενδιαφερει κ αυτο που ανεφερε η Κυρια Phaedra..αλλα και αυτο που ειπε ο MasterJp
    δηλαδη τι δυνατοτητες κ τι τροποι υπαρχουν ωστε να μην χαλαρωνει η σχεση μπροστα σε τριτους αλλα και σε τι βαθμο μπορει να γινεται κατι μπροστα σε τριτους ωστε να ειναι ξεκαθαρο για οσους ξερουν και να μην προκαλει τους ασχετους..η να τους παραξενευει ισως λιγο!! χωρις ομως να προκαλει
     
  7. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω, υπάρχουν κάποια πρωτόκολλα που ακολουθώ όταν Ε/είμαστε στην παρουσία 3ων εκτός χώρου, γιατί μπροστά από άτομα που γνωρίζουν την ιδιότητα μου, π.χ vanilla φίλοι και φίλες, ή άτομα του χώρου συμπεριφέρομαι βάση του πρωτοκόλλου που συμπεριφέρομαι και όταν είμααστε μόνοι. Παραδείγματος χάρη, πάντοτε παίρνω άδεια να σηκωθώ, να πιώ ή να κάνω κάτι, απλά το κάνω είτε πολύ σιγά, είτε με τρόπο που στους 3ους να ακούγεται απλά σαν δήλωση, ενώ εγώ περιμένω τα μάτια Του να μου Πουν τι να κάνω.
    Όταν έρχονται κάποιοι σπίτι μας, ή μπροστά στα παιδιά κ.ο.κ, απλά κάθομαι όταν αυτό είναι δυνατό στο χαλί κοντά Του, και γίνεται αποδεκτό σαν απλά δική μου επιλογή να καθίσω στο πάτωμα. Περισσότερο για το τι γίνεται με τα παιδιά μπροστά θα το αναλύσω στο 24/7 φορουμ. Εδώ απλά θα πω πως το μόνο μου μεγάλο πρόβλημα είναι ο πλυθηντικός...ξεχνιέμαι και όταν μιλώ στον ενικό το κάνω με δυσκολία και ακούγονται οι λέξεις μονοκόματες και άγαρπες γιατί είναι τόσο το άγχος μου να μην μου ξεφύγει το Αφέντη μου, ή το Κύριε και ενικός που δεν μπορώ να χαλαρώσω. Μέχρι που σκεφτόμουν με τι να αντικαταστήσω το Αφέντη μου ώστε να μην γίνεται κατανοητό από τους άλλους και να μοιάζει απλά με χαιδευτικό...

    Δημόσια τώρα, ίσως να μην είμαι η καταλληλότερη να απαντήσω, γιατί όσο κι αν φοβάμαι και ντρέπομαι με το που παίρνω διαταγή, όλα είναι ασύμαντα μπροστά στην επιθυμία μου να Τον ευχαριστήσω. ΄Ετσι με διαταγή Του και γονάτισα σε καφέ, ή στον δρόμο, και ξεγύμνωσα το στήθος μου σε καφέ στο μοναστηράκι μέρα μεσημέρι-προσεκτικά βέβαια-και με Φωτογράφησε και σε δυνατό οργασμό ήρθα με διαταγή Του, ενώ Εκείνος Έπινε το φραπέ Του... Ακόμη και τιμωρία δέχτηκα σε baraki, υπό τη μορφή χαστουκιών και κάψιμο με τσιγάρο..κι αν κάποιοι το είδαν, που ο Barman σίγουρα το είδε, δεν αντέδρασαν. Δεν αναφέρομαι καν στο τι έγινε σε sex-shop όσο ψωνίζαμε ή στο κατάστημα που δοκίμαζα μπροστά σε όλους σκυλίσια κολάρα. lol

    Πολλά είναι δυνατά αν τα κάνεις με τρόπο που να είναι όσο το δυνατό λιγότερο επικίνδυνο να σε "κράξουν"...Ακόμη κι αυτό το ρίσκο προσθέτει τη δικιά του μαγεία... 

    η λάρα Του
     
  8. fata_morgana

    fata_morgana Regular Member

    ισως καποτε να ημουνα κατα της δημοσειας D/s αλλα κπ στιγμη αρχισα οχι απλα να μη ντρεπομε αλλα να το επιδιωκω κι ολας! ισως ειμαι αρρωστη τι να πω;:S πχ και σε καφετερεια εκανα serving και οχι στην αθηνα αλλα σε μικρη επαρχιακη πολη και γυμνη στο αφτοκινητο καθησα διπλα στον Κυριο μου και εξω βολτα χωρις εσωρουχο βγηκα και εσκυπσα δηθεν τυχαια(λεμε τωρα) κατοπιν εντολης Του και φισικα στο sex shop απ οπου πσωνιζουμε ειμαι παντα στα τεσσερα lol!!!
     
  9. latexduck

    latexduck Contributor

    Θα συμφωνήσω με την fata_morgana αν και είμουν εναντίον όταν δοκίμασα κάποια πράγματα όπως να φοράω ζώνη αγνότητας έξω και να σερβίρω τον/την Κύριο/α μου η σχέση μας (πιστεύω) έγινε βαθύτερη
     
  10. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Χμμμ... fata πάλι μου δίνεις ιδέες και αυτό είναι κακό πράγμα... έχω αρκετά διεστροφικό μυαλό όπως ξέρεις   Τέλος πάντων, κάποια θα τις εκπληρώσει μάλλον αυτές τις ιδέες, εκτός και αν μου φύγουν απ'το μυαλό μέχρι να έρθει, πάντως 2-3 πράγματα τα έχω κάνει και εγώ δημοσίως όπως το να είμαι με την σκλάβα μου έξω και αυτή να μη φοράει εσώρουχα κλπ.
     
  11. slv_hana

    slv_hana Regular Member

    Να υποθεσω πως αυτη η "καποια" ειμαι εγω Αφεντη μου?(MASTER SPILER) Ποτε δεν ημουν κατα της δημοσιας D/s αλλα πιστευω πως ενας Αφεντης δεν ειναι σωστο να δινει εντολες στη σκλαβα του σε σκληρο τονο,οταν φυσικα βρισκονται μπροστα σε τριτους που ειτε δεν εχουν σχεση με τον χωρο ειτε δε ξερουν για τη D/s σχεση του ζευγαριου,οχι γιατι η σκλαβα θα νοιωσει αβολα(ετσι κι αλλιως αυτο ειναι μερος του D/s) αλλα επειδη θα νοιωσουν αβολα οι γυρω ή ακομη χειροτερα μη κατανοωντας τη σχεση του ζευγαριου να καταληξουν σε λαθος συμπερασματα και να σκεφτουν πχ "Α τη καημενη!Ο αντρας της τη σερνει απ'τη μυτη.Ουτε τον καφε της δεν την αφηνει να πει!Τι δυστυχισμενη που ειναι η κακομοιρα..." Εγω τουλαχιστον ετσι θα σκεφτομουν πριν 2-3 χρονια. Γι'αυτο προτεινω να Ε/εχουν συνεννοηθει πιο μπροστα ουτως ωστε μ'ενα απλο κοιταγμα στα ματια του Αφεντη της,η σκλαβα να καταλαβαινει αν χρειαζεται κατι ο Αφεντης της(πχ περισσοτερη ζαχαρη στον καφε του) ή αν της επιτρεπετε να κανει κατι.Ακομη με το να μη φοραει η σκλαβα εσωρουχα πιστευω πως διχνει οτι ειναι παντα στη διαθεση του Αφεντη της και προθυμη να τον εξυπηρετησει σε οτι Αυτος χρειαζεται!Τελος θα'θελα να τονισω πως υπαρχουν παρα πολλα πραγματα που μπορει να κανει ενα D/s ζευγαρι χωρις να προκαλει τους γυρω.Ακομα και μια αγκαλια,ενα κοιταγμα ή ο τροπος που ο Αφεντης κουναει τα χερια του,αρκουν!
     
  12. dim2525

    dim2525 New Member

    d/s δημοσιως θεωρω οτι δεν μπορει να γινει στην Ελλαδα.Θα υπαρξει μεγαλη κατακραυγη απο τους γυρω και θα σχολαιστει πολυ αρνητικα.