Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

d/s δημοσιως..πως? μεχρι ποιο σημειο?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος τασος0, στις 10 Ιουλίου 2005.

  1. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Να υποθέσεις σωστα! Όσο για τον τόνο, όταν κάποιος δεν καταλαβαίνει από ήπιο τόνο ο σκληρός είναι συνήθως ο επόμενος τόνος που χρησιμοποιείται hana. Επειδή εσύ θα σκεφτόσουν με κάποιο τρόπο που δικαιολογείται πρίν από 2-3 χρόνια δε σημαίνει οτι ορισμένοι δεν σκέφτονται έτσι ακόμα και στα 30-40 τους... μην ξεχνάς οτι για τους περισσότερους ανθρώπους δεν είμαστε παρά η μειονότητα και δεν είναι δυνατόν όλοι να αντιλαμβάνονται κάποια πράγματα με τον ίδιο τρόπο. Σε ότι αφορά το θέμα με τον έξω κόσμο, είμαι της άποψης οτι τα εν οίκω μη εν δήμω αλλά όταν πρόκειτε για ψιλοπράγματα που πολλοί δε θα καταλάβουν τότε μπορούν αυτά να γίνουν (π.χ. να είναι η σκλάβα χωρίς εσώρουχα ή να διαλέξει ο αφέντης τι θα πιεί ή τι θα φάει η σκλάβα χωρίς προηγουμένως να την ρωτήσει (ειδικά αν ξέρει οτι κάτι θα της αρέσει)).
     
  2. fata_morgana

    fata_morgana Regular Member

    dim2525 πολυ απολυτο αφτο που λες,ειναι φυσικα γνωμη σου και οφειλω να τη σεβαστω.κατ αρχας το θεμα ειναι παντα πως νιωθεις γι αφτο που κανεις και οχι τι θα σου πουνε η πως θα σε κοιταξουν απο τη στιγμη που δεν βλαπτεις κανεναν.αρα προσεξε σε παρακαλω το απολυτο του τροπου που λες κπ πραγματα γιατι καποιοι απο μας ασχολουμαστε με την ουσια του τι κανουμε και οχι με το ποιος θα το δει και τι θα σκεφτει.
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: d/s δημοσιως..πως? μεχρι ποιο σημειο?

    Θα σας πω ένα παραμύθι...  

    Καθόταν ο Χοτζας στον γαΐδαρό του, με τον εγγονό του να περπατά από δίπλα και περνούσαν από ένα χωρίο...
    Ο κόσμος που τους έβλεπε, άρχισε να σχολιάζει...Και πως δεν ντρέπεται ο Χότζας, ο ίδιος να κάθεται στο γάιδαρο και το καιμένο το παιδί να πρέπει να περπατά!

    Ξεκαβαλλίκεψε τότε ο Χότζας και έβαλε το παιδί στο γάιδαρο..
    Περνόντας μέσα από το επόμενο χωριό, ο κόσμος που τους έβλεπε, άρχισε να σχολιάζει...Και πως δεν ντρέπεται το παιδί και τι έλλειψη σεβασμού προς τον παππού του, ο ίδιος να κάθεται στο γάιδαρο και ο παππούς, γέρος άνθρωπος να πρέπει να περπατά!

    Αποφάσισε τότε ο Χότζας, να καθίσει και κείνος με το παιδί πάνω στο γάιδαρο.

    Περνόντας μέσα από το επόμενο χωριό, ο κόσμος που τους έβλεπε, άρχισε να λέει...Πως δεν ντρέπονται, να κάθονται και οι δυο πάνω στο γάιδαρο.. Δεν λυπούνται το καϊμένο το ζωντανό?

    ............................................

    Ποιό νομίζετε είναι το ηθικό μας δίδαγμα?   
     
  4. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Πως έπρεπε να πουλήσουν τον γάιδαρο? λολ
     
  5. lorelai

    lorelai Guest

    Χαχαχαχα  .Γενικά οι ιστορίες με τον Χότζα έχουν πολλά να πουν. Δεν δοκίμασαν όμως να πάρουν παππούς και εγγονός τον γάιδαρο στους ώμους  . Το συμπέρασμα "Οτι και να κάνουμε πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που θα σχολιάζουν". Επομένως να ζούμε για εμάς και όχι για τον κόσμο.
     
  6. fata_morgana

    fata_morgana Regular Member

    συμφωνω lorelai και επαυξανω.αλλιως μαλλον θα καταντησουμε να ζουμε τη ζωη που καποιοι αλλοι επελεξαν για μας(βλ.κοινωνικα προτυπα) και οχι τη ζωη που αγαπαμε και αφτο να ειμαστε ολοι σιγουροι οτι θα μας φερει αντιμετωπους πρωτα με τον ιδιο μας τον εαφτο και μετα με ολους τους υπολοιπους και αφτη τηυ φορα ο αντιπαλος μας θα ειμαστε εμεισ οι ιδιοι!
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Η άποψη σας ;
     
  8. gaby

    gaby Guest

    Η δική σου;  

    Τί προσφέρει το D/s δημοσίως σε όσους το επιθυμούν;
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Όταν κινούμενος δημόσια νιώσω την ανάγκη να κρατήσω το χέρι της κοπέλας που έχω δίπλα μου , θα το επιδιώξω.

    Όταν νιώσω την ανάγκη για ένα φιλί , θα το επιδιώξω.

    Όταν νιώσω την ανάγκη σε ένα καφέ να την πάρω στην αγκαλιά μου , θα το επιδιώξω.

    Όταν νιώσω την ανάγκη να στέκεται γονατισμένη δίπλα καθώς πίνω τον καφέ μου , θα ήθελα να μην περιορίζομαι.

    Άρα για εμένα είναι η ελεύθερη έκφραση αυτών που θέλω...
     
  10. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Re: d/s δημοσιως..πως? μεχρι ποιο σημειο?

    αααχχχχ....εδω δε μπορω να κρατησω το χερι του ή να τον φιλησω δημοσια,τι πραξεις υποταγης μου λετε τωρα?
    (Αν και ειναι περιεργο το ποσο λιγοτερο αντιληπτες γινονται οι μικρες κινησεις υπεροχης/υποταγης απο τις κινησεις που υποδηλωνουν ερωτικη σχεση...)
     
  11. africanmaster

    africanmaster New Member

    endiaferuses apopsis.
    alla fovame oi perissoteres se theoritiko epipedo.
    thelete na milisume gia real katastasis?
     
  12. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Φυσικά. Περιμένουμε και την άποψη σου.

    Όχι με λατινικούς χαρακτήρες αν γίνεται όμως.