Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D/s σπριντ ή μαραθώνιος;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος charlotte, στις 3 Ιανουαρίου 2018.

  1. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Τελικά ποιό είναι το μυστικό; τι θέλουν οι απανταχού κυρίαρχοι από τους υποτακτικούς; τι θεωρούν οτι τους προσφέρουν οι υποτακτικοι; και τέλος αρκούν όλα αυτά για να δείξει ενδιαφέρον ένας Κυρίαρχος σ ένα υποτακτικό; Τι θεωρείτε ότι πρέπει να κάνει ένα υποτακτικό για να ενδιαφερθεί γι αυτό ένας Κυρίαρχος;
     
  2. ninahaze

    ninahaze Regular Member

  3. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Μαραθώνιος *°*•*°•*

    Για τα άλλα..δεν ξέρω.
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Να ανατροφοδοτεί.
     
  5. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Αυτό το βλέπει ο Κ κατά την προσέγγιση; και από που την αντιλαμβάνεται αυτή τη δυνατότητα;
     
  6. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάποιο μυστικό ή συνταγή για μία σχέση (D/s ή μη).
    Το μόνο που μπορεί να φτιάξει ή να σπάσει μια σχέση είναι η συννενόηση ή η έλλειψη αυτής.
     
  7. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Εχεις πολυ δικιο! Ομως εγω ρωταω τι κανει τους Κ να διεκδικήσουν ενα υ
     
    Last edited: 4 Ιανουαρίου 2018
  8. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Το ίδιο θα απαντούσα κι εδώ. Τείνουν να μας τραβάνε οι άνθρωποι με τους οποίους νοιώθουμε ότι μπορούμε να συννενοηθούμε.
    Τώρα αυτή η συννενόηση μπορεί να είναι σε διάφορα επίπεδα (πχ. κοινά ενδιαφέροντα ή backround, χιούμορ κτλ) η αρχική διεκδίκηση συνήθως συμβαίνει περισσότερο ενστικτωδώς.
    Η συνέχεια της σχέσης εξαρτάται και από άλλα πράγματα όπως τα κοινά θέλω όπως προανέφερες, κοινοί στόχοι στην ζωή γενικότερα.

    Φυσικά τα θέλω μπορεί να αλλάζουν με το πέρασμα του χρόνου οπότε το μόνο που σε "σώζει" είναι η επικοινωνία.
     
  9. espimain

    espimain Contributor

    Δεν το διεκδικούν.
     
  10. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Γιατί καλέ! Τόσο φτύσιμο πια στα έρμα τα υποτακτικά!
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης.
     
  12. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Ωωωω, διαφωνώ τοοοσο πολύ!