Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D/s σπριντ ή μαραθώνιος;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος charlotte, στις 3 Ιανουαρίου 2018.

  1. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Σ ευχαριστω για την απάντηση. Όμως μπαίνει σήμερα (υποθετικα) ενα υπο και δεν θέλει να ψάχνει για μήνες, θέλει να ζησει την υποτακτικοτητα του. Τι θα πρεπει να καταλαβει απο αυτο; εγω δεν καταλαβα για να ειμαι ειλικρινής  
     
  2. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Η γνώμη μου είναι να είναι το υ διακριτικό, ευγενικό, λιγόλογο και αυθεντικό αλλά όχι σεμνό  
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Διαθεσιμότητα, Προσαρμοστικότητα, Ειλικρινής Προσπάθεια. Σημαντικός εξοπλισμος αρωγής, τα πολύ καθαρά και ανοιχτά "ὦτα".
     
    Last edited: 4 Ιανουαρίου 2018
  4. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Θέλω να σ ευχαριστήσω για τη σημαντική συμβολή σου στο νήμα μου   αλλα και να διευκρινίσω, να μην ντρέπεται δηλαδη;
     
    Last edited: 4 Ιανουαρίου 2018
  5. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Το ίδιο μπορεί να ισχύει και από την πλευρά των υποτακτικών κι εκόμη χειρότερα ενδεχομένως διότι υπάρχει πάντα το catch "ένα υ κάνει ότι κάνει γιατί το θέλει ή γιατί πιστεύει ότι αυτό θέλει ο Κ";
    Γιαλαντζί Κ και υ υπάρχουν πολλά, απλώς δεν μπορώ να δεκτώ ότι έχεις βρει και έχεις καταλήξει κιόλας στην βερσιόν λίγοι Κ πολλά υ (προσφορά και ζήτηση). Εγώ δεν βλέπω κάτι τέτοιο.
    Δεν αναφέρθηκα σε κινκς ή περβς, μιλούσα καθαρά για D/s.

    Επίσης η "διεκδίκηση" δεν σημαίνει πέφτω στα πατώματα για το υ, σημαίνει γνώρισα κάποιον με τον οποιό πιστεύω ότι θα ταίριαζα και αφιερώνω χρόνο, ενέργεια, σκέψη προκειμένου να είμαι σε αυτόν τον άνθρωπο.
    Δεν διεκδικώ σημαίνει χτυπάω τα δάκτυλά μου και έρχονται 5 υποτακτικές στα πόδια μου έτοιμες να μου δώσουν την υποταγή τους με το καλημέρα.

    Περί ορέξεως... ραπανάκια δηλαδή  

    υ.γ. @cadpmpc επειδή δεν πολυκατάλαβα τι ακριβώς θες να πεις, μπορείς να το εξηγήσεις λίγο;
     
  6. lexy

    lexy .ti.va.

    Εννοείς πως θα ".επρεπε" ένα υ να προσεγγίσει έναν Κ διαδικτυακά;
     
  7. Enthralling kernel G

    Enthralling kernel G Regular Member

    Στοργή και προδερμ. Κι αν αυτό θα μπορούσε να συνοδεύεται κι από μια ανατροφοδότηση σε ικανά διαστήματα και πάντοτε σε όρους τόνωσης του εγώ, ακόμη καλύτερα.
     
  8. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Όχι ακριβώς, να το πώ χυμα; ποιά υποτακτική περσόνα τελικά έλκει τους Κ και τι να κάνει ένα υ ωστέ να γίνει ελκυστικό και να μην μένει στα αζήτητα.
     
  9. lexy

    lexy .ti.va.

    ω! ....

    Να κάνει ό,τι περιέγραψαν οι @cider και @gaby_m .

    Αζήτητα;! Νο! Όποιος ψάχνει, βρίσκει. Όποιος θέλει, μπορεί. Αρκεί να ξέρει τι ψάχνει και τι θέλει.

    Χαλαρότητα, αυθεντικότητα, ειλικρίνεια και να γελάμε, ε;

    Δεν "παίζουν" συνταγές.
     
  10. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Αυτό είναι άλλο καπέλο...

    Σαν περσόνα μπορώ να συμφωνώ με τον Κ σε θεωρητικό επίπεδο και μόλις φάω μια με το κροπ και τρέχω σαν το μπιμπ μπιμπ...
     
  11. brenda

    brenda FU very much

    Λυπάμαι πολύ που δεν μπορώ να τοποθετηθώ με όρους ''αγοράς'', καθώς δεν θεωρώ τις σχέσεις εν γένει, ιδιαίτερα δε, τις bdsmικές σχέσεις ως '' αγοραίες'' σχέσεις. Δύσκολες οι πιθανότητες ταιριάσματος, αλλά αν το ζητούμενο δεν είναι απλά να το ζήσεις, no matter what, how and with whom, τότε, αξίζει τον κόπο να το ψάξει κανείς λίγο περισσότερο το πράγματα στο επίπεδο του ουσιαστικού ταιριάσματος. Ένα Κ ζητά τον ουρανό με τ΄άστρα. So what?
    Μπορεί και να μη τα βρει ποτέ.
    Ομοίως και ένα υ, μπορεί να αναζητά κι αυτό την απόλυτη έμπνευση.
    Θα συμβιβαστεί?
    Αναπόφευκτα ναι, μπορεί και να συμβιβαστεί.
    Αλλά δεν θα ικανοποιηθεί ουσιαστικά και απόλυτα.
    Παρά μόνο αν βρει τον ουρανό και τ΄άστρα του.
    Όχι σε προκάτ κατάσταση, αλλά αυτήν την σχέση αλληλεπίδρασης που θα ΕΙΝΑΙ όντως ο ουρανός με τ΄άστρα γι΄αυτό το άτομο στην συγκεκριμένη φάση της ζωής και της εξέλιξής του, bdsmικής ή μη.
    Πείτε με ρομαντική, θα το δεχτώ, τι να κάνω, αλλά μην με πείτε προβοκατόρισσα.
    Όλοι είμαστε ελεύθεροι να κάνουμε τους συμβιβασμούς που αντέχει η περδικούλα μας.
    Ή να μην κάνουμε τελικά και τόσους συμβιβασμούς και να φάμε στην μάπα την μοναξιά μας, ανεξαρτήτως στάτους.
    Ή να περνάμε τον καιρό μας αδιάφορα μέχρι να βρούμε αυτό που πραγματικά θέλουμε και μάς τα ''σκάει'' απόλυτα.
    Το εύχομαι ολόψυχα σε όλους.
    Πέρα από τα ημίμετρα και τους συμβιβασμούς.
    Να βιωθεί το απόλυτο, το εναρμονισμένο -αν θέλετε- με όλες τις πτυχές του εαυτού και του ΕΙΝΑΙ μας.
    Κι όταν το ζεις, το καταλαβαίνεις, καμία περιγραφή και κανένα στάτους, καμία θεωρητική προσέγγιση δεν είναι ικανή να το καλύψει όπως το να το νιώθεις στο πετσί σου, πως ναι, είναι αυτό που αφορά στο σώμα, στο συναίσθημα και στο νου.
    Αν ο άνθρωπος είναι ευθυγραμμισμένος με τις επιθυμίες του και δεν ξεπέφτει σε ευκολίκια και συμβιβασμούς, μπορεί και να αξιωθεί την χαρά του απόλυτου.
    Για πόσο?
    Για όσο... 
     
  12. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Έχεις πολύ δίκιο σ αυτό, όμως για να φτάσουν εκεί, ήταν επιτυχές το πρώτο στάδιο. Δεν ρωτάω τι κρατάει το D/s αλλα ποια τα συστατικα απο την πλευρά του Κ για να γεννηθει D/s