Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D/s σχέσεις και πληθυντικός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος snow_white, στις 5 Ιουνίου 2013.

  1. Bahar

    Bahar ...dark necessities are part of my design

    σε τι σε μπέρδεψα?? μπορώ να σου λύσω τις απορίες
    "Ευχαριστώ"
     
  2. goodevil

    goodevil arcade Premium Member

    Η anthea[C_M] λεει ακριβως οτι δε πρεπει να ναι συνηθεια
    κ εσυ της λες οτι κανει λαθος λεγοντας το ιδιο πραγμα
    δεν εχω καμια απορια ουτε κ προβλημα με τα ματια μου
     
  3. skia

    skia Contributor

     
     
  4. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    αυτό ακριβώς! όσο υπάρχει και περιεχόμενο όλα καλά...

    ----------------

    προσωπικά αν με αφήσουν ελεύθερο κάποιες φορές μιλάω στον πληθυντικό άλλες όχι. χρησιμοποιώ δηλαδή πληθυντικό όταν το εννοώ πραγματικά.

    ο συνεχής πληθυντικός πιστεύω ότι είναι φετίχ. αν έτσι καυλώνει η Κ ακολουθώ κι εγώ χωρίς πολλές αναλύσεις. δεν το θεωρώ big deal είτε έτσι είτε αλλιώς.

    η αντιπαράθεση συστεμικού vs custom bdsm δεν μου λέει και πολλά. για την ακρίβεια την βαριέμαι αφάνταστα (όταν τη διαβάζω δηλαδή...). η ποιότητα των ατόμων που εμπλέκονται είναι σημαντικότερη από το σύστημα που ακολουθούν και υπάρχει τεράστιο πεδίο και δυνατότητα να 'διαπρέψει' κανείς η να τα κάνει σκατά. έχουμε δει και σχετικά παραδείγματα...

    υπάρχει δηλαδή τεράστια διαφορά μεταξύ συστεμικού και συστεμικού. αντίστοιχα και για το άλλο.
     
  5. Bahar

    Bahar ...dark necessities are part of my design

    Μάλλον λοιπόν κάτι δε κατάλαβες. Είπα πως ΕΓΩ δε το κάνω λόγω συνήθειας και πως δε πρέπει να είναι κατακριτέο αν σε κάποια D/s σχέση υπάρχει η υποχρέωση του πληθυντικού. Δηλαδή για παράδειγμα η υποχρέωση να φοράει η σκλάβα τη σφήνα της (χωρίς να της είναι ευχάριστο) όταν κάνει δουλειές σπίτι δε μας πειράζει να γίνει συνήθεια, ενώ η υποχρέωση να μιλάει στο πληθυντικό μας πειράζει. Και τα δυο δημιουργούν μια ρουτίνα που είναι φυσιολογικό να υπάρχει. Μπορεί να σκέφτομαι και λάθος αλλά όπως και να έχει ο Κ αποφασίζει κι όταν η σκλάβα έχει δηλώσει υποταγή απλά το ακολουθεί.
     
  6. goodevil

    goodevil arcade Premium Member

    Ενταξει
    κ οποιος καταλαβε καταλαβε...
     
  7. Bahar

    Bahar ...dark necessities are part of my design

    κάπως έτσι  
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Βεβαίως και ισχύει υπό προϋποθέσεις, τις εξής δυο, τον άνθρωπα...
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Τσου!
    Αλλά, ως αντίληψη/εικόνα/άποψη/πρακτική/χουατέβα, είναι πολύ ιλουστρασιόν...
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Να ένα δύσκολο...
    Φίλη μου (διάβαζε άνθρωπος που αγαπάω) μού μιλάει πάντα στον πληθυντικό...

    Άλλο...
    Οι απελεύθερες πού έχω συναντήσει τα τελευταία τρία περίπου χρόνια, με το ζόρι κρατιούνται μέχρι να τους βγει η ατάκα "εσείς οι μάστερ" (στην επικοινωνία αυτό λέγεται πινγκ, στα ελληνικά λέγεται ψάρεμα)...
    Στην απάντηση "εμείς οι μάστερ.....?????", επικρατεί εκκωφαντική σιωπή... Και κάτι άλλα..!
     
    Last edited: 8 Φεβρουαρίου 2017
  11. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Κατά το "εσείς οι Τριανταφυλλιές"...
    Είναι πάρα πάρα πολύ εύκολο να ομαδοποιούμε, γλυτώνει κόπο στην αρχή.
    Το αγόρια ιππότες, κορίτσια μαύρες κότες δεν το χάνουν και πολύ οι περισσότεροι μεγαλώνοντας.
    Εξάλλου πόσο εύκολο όταν τα παίρνουμε κρανίο να είμαστε εμείς κι εσείς.
    Γιατί εγώ είμαι καλή γιατί εμείς είμαστε οι καλοί και αφού εσύ δεν είσαι εμείς άρα είσαι εσείς, είσαι κακός.
    Ευκολάκι θα έλεγα...  
     
  12. kinkynik

    kinkynik Guest

    το συζήταγα και με τον @Ορίων στο gathering το θέμα του "εσείς οι μαστεράδες" που στο αυτί μου, μου ακούγεται κάπως υποτιμητικό.
    Για να μην πω ρατσιστικό. του τύπου εσεις οι μαύροι ασπροι κόκκινοι κίτρινοι μπλε.

    Το ξεκόλλημα απο τα στερεότυπα είναι επιθυμητό νομίζω...

    Τώρα όσο για τον πληθυντικό η άποψή μου είναι ότι αν χρειάζεται να επιβάλλεται με το να ζητηθεί χάνεται όλο το νόημα.

    Η παρουσία η ίδια του εκάστοτε μαστερ/ντομ ας το πούμε με όποια λέξη (όχι @lexy) θέλουμε πρεπει να είναι ικανή να το εμπνέει.

    όχι τόσο να το επιβάλλει.