Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D/s σχέσεις και πληθυντικός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος snow_white, στις 5 Ιουνίου 2013.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Αν κάπου την βρεις κράτα μου κάμποση...
    Να την βγάλουμε πάλι στη φόρα μόλις σκοτώσουν την ελάχιστη που κυκλοφορεί...
     
  2. kinkynik

    kinkynik Guest

    Βρήκα σε δύο σημεία ήδη. Σε μένα και σε σένα που ήδη έχουμε. Σίγουρα θα έχουν κι άλλοι οπότε θα βρεθεί κι αλλού.
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Αυτα περι ανωτεροτητας παντα με τρομαζουν.....
     
  4. φυσικα δειχνει σεβασμο! και ευγενεια! οταν υπαρχει μια ωραια επικοινωνια! τρυφεροτητα! κατανοηση! ενδιαφερον! και ειναι ουσιαστικη η σχεση ΔΕΝ δημιουργει αποσταση! αντιθετα ειναι κατι ΠΟΛΥ! ΕΡΩΤΙΚΟ!  ΧΩΡΙΣ φυσικα αυτο να σημαινει πωs αν καποιοs υποτακτικοs δεν χρησιμοποιει τον πληθυντικο γιατι δεν του ταιριαζει οτι δεν μπορει με εναν αλλο ''ΣΩΣΤΟ'' τροπο να επικοινωνει με την ΚΥΡΙΑ ΤΟΥ!  
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Σαν το δυικό τίποτα.

    True story!
     
  6. Aliki

    Aliki airetiko

    μου έχει ζητηθεί και το έκανα, γιατί μου είναι απλό, εύκολο και στις συνήθειες μου.
    Αποδείχτηκε μεγάλη παγίδα όμως αυτό ,γιατί έτσι μπορούσα να διατηρώ την απόσταση που ήθελα, να λέω πράγματα που στον ενικό και στην άμεση απεύθυνση δε θα τόλμαγα να εκφέρω και να παίζω με την έννοια της οικειότητας όπως με βόλευε σε κάθε περίσταση.
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ο πληθυντικός στην Ελληνική γλώσσα από άτομο σε άτομο είναι ξενόφερτη συνήθεια...
    Ως ανακάλυψη αποτελεί πολιτικό εργαλείο κάποιων ημιβαρβάρων για επιβολή σε σκέτους βάρβαρους...
     
  8. Dancingsoil

    Dancingsoil Regular Member

    Τι μου θύμησες; Μια φορα στις αρχές αρχές μου ειχε ζητηθει να του μιλάω στον πληθυντικό για μια μέρα. Μεγαλη άρνηση είχα. Πρέπει να το εκανα μια φορα; να κράτησε κανα τέταρτο; Μετά απο ενικο σε ενικο πηγαινα. Μεγάλη αποτυχία χαχα
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ακόμα κι έτσι και παρά το γεγονός ότι η χρήση πληθυντικού (στο BDSM) δεν είναι κάτι που κάνω, αναγνωρίζω ότι έχει και το γούστο της και τη χρησιμότητά της.
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    https://www.greekbdsmcommunity.com/...σποιούμαστε-οργασμό.34112/page-46#post-985325

    Ισχύει το αυτόν...
    Σε κάθε περίπτωση ο συμβολισμός πάντα είναι συνάρτηση του νοηματοδότη/δημιουργού του συμβόλου.
     
  11. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Αξίζει ίσως να σημειωθεί ότι και το bdsm ξενόφερτο είναι.
     
  12. tithon

    tithon Contributor