Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D/s σχέσεις, "τρίγωνα" και το κακό συναπάντημα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 5 Μαϊου 2010.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αφορμές γι' αυτό το νήμα πολλές. Συζητήσεις με τον Κ μου, συζητήσεις με φίλους, παρατήρηση συμπεριφορών και πράξεων εντός του forum. Θα προσπαθήσω να είμαι λακωνική, λοιπόν.

    Πιστεύετε πως μπορεί να υπάρξει μία ουσιαστική D/s σχέση, στην οποία να εμπεριέχονται τρία (ή και περισσότερα) άτομα; Κάτι τέτοιο μπορεί να αποσκοπεί στην τέρψη όλων των μερών; Ή αποσκοπεί πρωτίστως στην καύλα και την αυτοπροβολή του Κ, όπως τον τελευταίο καιρό παρατηρούμε εδώ μέσα;

    Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας  
     
  2. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: D/s σχέσεις, "τρίγωνα" και το κακό συναπάντημα

    Αυτό που παρατηρείς εδώ μέσα είναι που πραγματικά μ έχει γυρίσει τα άντερα
    Όχι όσον αφορά εδώ μέσα αποκλειστικά, δεν είναι για την τέρψη όλων των μερών
    Εδώ όπως έχω παρατηρήσει εγώ υπάρχουν κορόιδα και ‘’ έξυπνοι ‘’
    Εκτός όμως πιστεύω γίνεται , άλλωστε έχω δει και κάτι παρόμοιο για να πω την αλήθεια
    Το θέμα είναι όμως ότι αφού μιλάμε για ουσιαστική εννοούμε κάπως μόνιμη
    Εκεί το μπέρδεμα είναι ότι 2 και δεν συνεννοούνται
    Πόσο μάλλον 3 η 4
    Δεν ξέρω αν είμαι εντος θέματος , αν δεν είμαι διορθώστε με ( υπάρχει περίπτωση να μην κατάλαβα τι διάβασα )
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Re: Απάντηση: D/s σχέσεις, "τρίγωνα" και το κακό συναπάντημα


    Εντός θέματος είσαι κουμπάρε, κατά μία έννοια.
     
  4. Απάντηση: D/s σχέσεις, "τρίγωνα" και το κακό συναπάντημα

    Το ουσιαστικό είναι υποκειμενικό.

    Θεωρώ ότι μπορεί να υπάρξει, εφόσον όμως εξυπηρετεί τα συμφέροντα όλων των μερών.
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Re: Απάντηση: D/s σχέσεις, "τρίγωνα" και το κακό συναπάντημα


    Πως το εννοείς;
     
  6. Revenant

    Revenant Staff Member

    Απάντηση: D/s σχέσεις, "τρίγωνα" και το κακό συναπάντημα


    Σωστό, αναλόγως τι ψάχνει καθείς απο τα μέλη αυτής της σχέσης. Όταν ο Κυρίαρχος είναι ξεκάθαρος με όλους/ες, δε νομίζω να τίθεται κάποιο θέμα.
     
  7. Απάντηση: Re: Απάντηση: D/s σχέσεις, "τρίγωνα" και το κακό συναπάντημα

    Για παράδειγμα, υπάρχει ένας D που αρέσκεται στην ποικιλία, και δύο ή περισσότερες s που δεν θέλουν και πολλές ευθύνες ενδεχομένως, και θεωρούν ότι αυτός είναι ένας τρόπος να διατηρούν μια σχέση λιγότερο ανώδυνα. Και ίσως επαναπαύονται στο γεγονός ότι αν δεν είναι σε θέση να καλύψουν αυτές τον D σε κάποιο συγκεκριμένο τομέα, κάποια άλλη s που συμμετέχει θα το κάνει.
    Μειώνονται οι πιέσεις έτσι, νομίζω.
    Και ίσως γίνεται λιγότερο επώδυνο.
    Αποκλείω την πιθανότητα να υπάρχει "ισότητα" για όλες τις s.
    Αποκλείω και την πιθανότητα να έχουν τα ίδια συναισθήματα οι s για τον D.

    Εμένα δεν θα μ' ενδιέφερε κάτι τέτοιο στην προκειμένη φάση, οπότε δεν το βρίσκω και ουσιαστικό.
    Σχετίζεται με τις επιθυμίες των εμπλεκόμενων κατά τη γνώμη μου.

    Υποθέτω πως ένα κίνητρο για να εμπλακείς σε κάτι τέτοιο, είναι ή από υπερβολική αγάπη προς τον D σου, είτε από ελπίδα, πως έτσι θα καταφέρεις να γίνεις η Μία Του κάποια στιγμή στο μέλλον..... ή και τα δύο ταυτόχρονα.
    Αυτά, αν μιλάμε για ουσιαστική σχέση μεταξύ D και μίας s, που αποφασίζουν κάποια στιγμή να γίνουν περισσότεροι...
     
  8. Lady_No

    Lady_No Regular Member

    Απάντηση: D/s σχέσεις, "τρίγωνα" και το κακό συναπάντημα

    Είναι εφικτή αρκεί να υπάρχει απόλυτη ισότητα...Φαντάζομαι αναφέρεσαι σε 1 Κ. και 2 υπο?
     
  9. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Απάντηση: D/s σχέσεις, "τρίγωνα" και το κακό συναπάντημα

    Δυσκολο στην πραξη, αλλα μια χαρα εφικτο.
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Re: Απάντηση: D/s σχέσεις, "τρίγωνα" και το κακό συναπάντημα


    Δεν το διευκρίνησα, αλλά αυτό ήταν το πρώτο σχήμα που είχα στο νου μου. Αυτό, όμως, δεν αναιρεί άλλα σχήματα.
     
  11. Lady_No

    Lady_No Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: D/s σχέσεις, "τρίγωνα" και το κακό συναπάντημα

    Η απάντησή μου παραμένει η ίδια ακόμα και αν το σχήμα διαμορφώνετε με 2 Κ. και 1 υπο..
    Βέβαια και στις 2 περιπτώσεις θα υπάρχει αντιζηλία... στο σχήμα 1Κ 2 υπο μάλλον οι 2 υπο θα ανταγωνίζονται για το ποιά έρχετε πρώτη στην καρδιά του Κυριάρχου τους...στο σχήμα 2Κ. και 1 υπο θα υπάρχει αντιζηλία και άτυπη "μονομαχία" μεταξύ των Κ. για την ολοκληρωτική υποταγή της στον έναν-μία εξ αυτών.  
     
  12. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Απάντηση: D/s σχέσεις, "τρίγωνα" και το κακό συναπάντημα

    Δεν ειναι απαραιτητο και ουτε παντα εφικτο να υπαρχει απολυτη ισοτητα σε ενα σχημα 1 Κ και 2 υ.
    Οι παραλλαγες βασικα ειναι πολλες και εχουν κυριως να κανουν με τον "τριτο" που εισερχεται στο αρχικο ζευγαρι και κατα ποσο εκεινος/η ειναι προθυμος/η να κανει τα πραγματα που θα του ζητηθουν. Για παρα πολλες υ το να εισερθουν σε μια σχεση που υπαρχει ηδη μια υ και ακομα περισοτερο οταν μιλαμε για την alpha sub και αυτο ειναι κατι απολυτως κατανοητο.