Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D/s σχεση και session..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Mannia, στις 1 Φεβρουαρίου 2007.

  1. Mannia

    Mannia Regular Member

    Τι θα λεγατε να μοιραστουμε τις εμπειριες μας, τι ιδεες μας και τον τροπο, οσον αφορα το play time μεσα σε μια D/s σχεση.
    Με ενδιαφερει περισσοτερο το session μεσα στην σχεση επειδη η καθημερινοτητα ειναι διαφορετικη απο οτι ενα session απο μονο του.
    Ισως ετσι και καποιοι καινουριοι στον χωρο παρουν καποιες ιδεες, ισως δηλαδη λειτουργησει ως οδηγος.
    Αλλωστε δεν υπαρχει και αλλος τροπος για καποιον καινουριο. Δεν υπαρχουν μερη εκπαιδευσης. Οποτε αυτο ισως μας βοηθησει ολους.
    Υπαρχουν και πρακτικες για τις οποιες ναι μεν καποιος μπορει να βρει θεωριτικη ενημερωση αλλα τι γινεται στην πρακτικη? Ποσους κινδυνους κρυβει η εκτελεση πρακτικων χωρις εμπειρια και εκπαιδευση? Μεγαλους!!
    Για αυτο ισως μπορεσουμε να βοηθησουμε γενικως! Ακομη και εμεις να βοηθηθουμε.
    Εγω εχω πολλα στο μυαλο μου τα οποια ομως δεν εχω κανει μονο και μονο με τον φοβο της αγνοιας. Βοηθεια λοιπον!!!
     
  2. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    Έχω μερικές διαφωνίες με τα παραπάνω.
    Για μένα το D/s ΕΙΝΑΙ η καθημερινότητα. Διαφορετικά θα το διατύπωνα ως: play time σε μία bdsm σχέση και όχι σε D/s σχέση.
    Δε μπορώ να αντιληφθώ πώς μπορεί κάποιος που ισχυρίζεται οτι έχει D/s σχέση, να διαφοροποιεί τη σχέση από το D/s. Αυτά πάνε μαζί γι'αυτό και μιλάνε για D/s lifestyle και όχι για D/s session.
    Για μένα η λέξη session παραπέμπει σε επαγγελματισμό. Όπως και η λέξη play παραπέμπει σε έλλειψη σοβαρότητας. Για να μην παρεξηγηθώ, μιλάω για καθαρά D/s και όχι bdsm σχέση. Αλλοίμονο αν καθένας δε μπορεί να κάνει ό,τι γουστάρει με τον άνθρωπό του.
    Το D/s όμως είναι πολύ σοβαρή υπόθεση και προυποθέτει αυστηρή και σταθερή συμπεριφορά. Με λίγα λόγια, δεν είναι παιχνίδι για κανέναν από τους δύο.
    Δεν διανοούμαι οτι εκεί που κάθομαι με τον σκλάβο μου θα του πω: έλα να παίξουμε!
    Τι να κάνω δηλαδή? Να το δέσω για πλάκα?Να τον κρεμάσω ανάποδα για πλάκα?Η να τον μαστιγώσω για πλάκα?
    Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση! Το D/s βασίζεται σε πειθαρχεία μέσα από σωστή mental και physical εκπαίδευση, σε υπακοή, σε υποτέλεια και σε Κυριαρχία.
    Αυτά είναι τα σημεία που αντιμετωπίζουν και οι δύο σε μία D/s σχέση και με αυτά ασχολούνται.
    Φυσικά και θα τιμωρήσω τον σκλάβο μου αν κάνει κάτι άσχημο, φυσικά και θα δυσκολέψω τον τομέα της εκπαίδευσής του, φυσικά και θα συνεχίσω να τραβάω τα όριά του ώστε να γίνει ακριβώς όπως Εγώ θέλω να γίνει αλλά, όλα αυτά με σοβαρότητα και αυστηρότητα και όχι με ένα "session" ή "play".
    Αν θέλω να "παίξω" μαζί του, θα τον πάρω να πάμε να παίξουμε μπάσκετ ή τέννις.
     
  3. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Re: D/s σχεση και session..

    MsAliki δεκτη η "επιθεση" που μου κανεις. Εμεινες στον τροπο που διατυπωνω το θεμα και οχι στην ουσια.
    Λοιπον να σαι σιγουρη οτι την σοβαροτητα την διαθετω.
    Thanks!
     
  4. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: D/s σχεση και session..

    Ο καθένας διατυπώνει τα θέλω του με τον δικό του τρόπο!!! Κατ εμέ και οι δυο τα λέτε σωστά αλλά η ουσία είναι οι ψυχή του ανθρώπου να γεμίζει όπως εκείνος το θέλει.
    Μια σχέση κανείς δεν ξέρει πως θα εξελιχθεί…. Πάντα αρχίζει με D/s session παιχνίδι διότι και οι δύο έχουν την δίψα να ανακαλύψουν τον άλλο χωρίς να μπορούν να τάξουν τίποτε περεταίρω διότι δεν γνωρίζουν πως θα εξελιχθεί το session!!! Αν μετά καταλήξει D/s σχέση θα πάψει από μόνη της να είναι παιχνίδι!!!
    Όσο αναφορά το play time αγαπητή Mannia θεωρώ πως είναι σχετικό με το τι θα σου βγάλει ο partener σου!!! Από την εξωτερική του εμφάνιση , από την δουλεία του, από τον τρόπο που σε κοιτάει και σου φέρεται κτλ κτλ….. ο άνθρωπος είναι λάστιχο μέχρι να καταφέρει τον στόχο του!! Σκοπός είναι να μην σπάσει το λάστιχο….
     
  5. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Mannia λίγα είναι τα άτομα που έχουν εκπαιδευτεί στο εξωτερικό.
    Εγώ μπορώ να μιλήσω μόνο για τον εαυτό μου που ξεκίνησα απλά γιατί μου άρεσε και μου αρέσει.
    Εκπαιδεύτηκα μόνη μου και πειραματιζόμουν.
    Όλα είναι θέμα εμπειρίας πιστεύω, δοκίμαζε ότι νομίζεις ότι θα σου άρεσε και δούλεψέ το αργά.
    Στο τέλος θα το κάνεις σωστά.
    Διαχωρίζω την σχέση D/s από το session.
     
  6. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: D/s σχεση και session..

    Δεν διαφωνω καθολου. Το θεμα μου εδω ειναι οτι υπαρχουν πρωταριδες που εφαρμοζουν τεχνικες χωρις να εχουν την εμπειρια με κινδυνο να προκαλεσουν ζημια. Ειναι θεμα χαρακτηρα και υπευθυνοτητας του καθενος. Απο την αλλη το εθεσα ως play time. Ισως λαθος διατυπωση. Ομως υπαρχουν στιγμες που εφαρμοζουμε καποιες τεχνικες. Εκει αναφερομαι λοιπον. Περνοντας καποιος το μαστιγιο και βαροντας δεν γινετε κατι. Αλλα και αυτη η νοοτροποια που επικρατει εδω μεσα με τις ατελιωτες καμια φορα θεωριες χωρις νοημα ειναι κι ολογος που πολυς κοσμος ειτε αποχωρει ειτε δεν συμμετεχει ενεργα.
     
  7. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Re: D/s σχεση και session..

    Κι εγω το ιδιο και οι περισσοτεροι φανταζομαι. Ομως υπαρχουν τεχνικες που δεν γινετε να πειραματιστουμε πανω σε εναν ανθρωπο χωρις να εχουμε ιδεα. Υπαρχει ο κινδυνος να προκαλεσουμε ζημιες σοβαρες.
     
  8. blindfold

    blindfold Contributor

    ας Την βοηθήσει κάποιος... ειλικρινά αν γνώριζα αρκετά θα Σας βοηθούσα Κυρια Mannia
     
  9. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Re: D/s σχεση και session..

    Δεν αφορα μονο εμενα, αλλα πολυ κοσμο το θεμα.
     
  10. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: D/s σχεση και session..

    Σωστά ! Να σου πω μια πραγματικότητα!! Όταν υπάρχει σκηνή D/s είναι τρομακτικά επικίνδυνη. Πρώτα από όλα γνώρισε πως ένα μαστίγωμα για παράδειγμα μπορεί να αφήσει πληγές, οι οποίες κάποια στιγμή είτε κλείνουν είτε όχι!! Ένα strapon session μπορεί να προκαλέσει βλάβη από το έντερο του partener σου μέχρι τον προστάτη!! Γι αυτό τον λόγο θέλει εμπειρία τρομακτική και από τους 2. Καλό είναι να υπάρχει κάποιος εύλογος χρόνος για παράδειγμα στην σεξουαλική επανάληψη ενός συγκεκριμένου “play” ώστε να μπορεί ο οργανισμός να επουλώνει την σωματική ανωμαλία…..
     
  11. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: D/s σχεση και session..

    Σε ευχαριστω πολυ. Αυτο ακριβως εννοω. Σε αυτα που αναφερεσαι τα γνωριζω. Πως τα εμαθα ομως? Μονη μου. Τι γινετε ομως οταν καποιος θελει να εφαρμοσει μια τεχνικη με βελονες και δεν εχει ιδεα? Κι αν ειναι και επιπολαιος? Ανευθυνος?
    Αυτο ηταν αρχικα το θεμα.
     
  12. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: D/s σχεση και session..

    Αγαπητή Mannia!! Με αυτό μπορεί να τσαντίσω πολλές Mistress. Δυστυχώς εφαρμογή με βελόνες καμία σχολή δεν σου μαθαίνει ή εμπειρία !!! Μόνο γιατρός!!!! Άρα βγάλε συμπέρασμα…..