Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D/s status

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος GhOsT^, στις 30 Μαϊου 2005.

Tags:
  1. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Η σχέση που έχω υπ' 'οψην μου είναι 24/7 TPE και υφίσταται εδώ και 4 χρόνια Κωνσταντίνε
     
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Spiler, μόνον σε συνθήκες ανταγωνισμού μπορούν να προκύψουν οι καταστάσεις που αναφέρεις (και το γνωρίζεις)

    Επαναλαμβάνω για ακόμη μια και, ελπίζω τελευταία, φορά πως η σχέση είναι εφικτή μόνον κάτω από συναινετικές και όχι ανταγωνιστικές συνθήκες.

    Όταν προκύψει αυτό που αναφέρεις επέρχεται spliting όπως είπε η Phaedra.

    Κανένας συνειδητός Dom/me, που έχει ξεπεράσει τις εφηβικές ανησυχίες και τα power trips δεν θα έβαζε τον εγωισμό του πάνω από την ψυχική υγεία του slave, γιατί περί αυτής πρόκειται.
     
  3. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Jp αναφαίρομαι πάντα σε extreme καταστάσεις όταν κάνει κάποιος ένα παράδειγμα γιατί ένα πράγμα πρέπει να μελετάται και να επεξηγήται από όλες τις πλευρές του. Φυσικά και κανένας συνειδητός Dom/Master δε θα έβαζε τον εαυτό του πάνω από την υγεία του slave.
     
  4. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Δεν ανέφερα ποτέ για ψευδείς πληροφορίες Phaedra, μίλησα καθαρά για την extreme περίπτωση που ο ένας Master του λέει να κάνει κάτι συγκεκριμένο και ο άλλος Master του λέει να κάνει κάτι που είναι αντίθετο σε αυτό που του είπε ο άλλος Master (π.χ. φωνάζουν και οι 2 ταυτόχρονα τον σκλάβο να πάει σε αυτούς ενώ είναι και οι 2 σε διαφορετικά δωμάτια...)
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Σε περιπτώσεις σαν αυτήν που αναφέρω έχει πάντα προσυμφωνηθεί μεταξύ των Masters κάποιος (ο πλεόν έμπειρος) να θεωρείται ως ο Α Master ακριβώς για να αποφευχθούν οι extreme καταστάσεις, καί όχι αυτό δεν σημαίνει πως το slave έχει ουσιαστικά έναν και μόνον Master
     
  6. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Σε περιπτώσεις που ΔΕΝ έχει προσυμφωνηθεί τι γίνεται;;;;
     
  7. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    Master Spiller:
    Mou apantises se dio posts se afto pou egrapsa noritera simera. I proti sou apantisi anaferetai se kati pou eho kanei copy ke paste apo diko sou post gia efkolia, den to egrapsa ego. Nomizo oti isos na apantises sta dika sou arhika legomena.
    Oson afora to thema pou fainetai na ehei kataliksei sto aplo erotima: ti kanei mia slave otan oi dio Masters tis zitane allo o enas ke allo o allos pistevo mia sosti stasi einai na anaferei to provlima ke stous dio. Kanenas Master den tha antidrouse me otidipote ligotero apo anagnorisi tou oti den ehei provlepsei kati ke me ekdosi anallogon odigiwn. Ego ksero oti otan ehei tihei o ipakouos na mou anaferei tetoies diskolies stin ektelesi ton kathikontwn tou pou prokiptoun apo paragontes pou den eho provlepsei panta frontizo na ginoune diorthoseis ke panta eho niosei to aghos tou oti den eho dimiourgisei tis katalliles sinthikes gia na mporei na epitihei os slave.
    Shetika me to erotima ke ti ginetai an ena zevgari Masters ehoune provlimata metaksi tous (px. tsakwmoi) ke os ek toutou dinoune sigkrouomenes katefthinseis tha elega oti afto einai provlima ton Masters ke ohi tis slave. An einai pragmati toso mplegmenoi me ta prosopika tous pou epireazei me tetoio tropo to lifestyle, isos i slave prepei na anatheorisei to na einai in service to them.
    Telos, sto erotima tou Konstantinou gia to thema zevgariou vs. dio Masters tou idiou filou: prot' ap' ola ipenthimizo oti ke atoma tou idiou filou mporoune na einai zevgari   Stin male gay scene edo pou zo to coownership simvainei se kapoies periptoseis. Fantazomai oti to thema einai otan ta dio atoma den einai zevgari: ke pali, ta dio atoma einai demena me kapoia steni shesi (px. filia klp). Den simvainei sihna na gnorizei mia Mistress kapoia Alli ke amesos na Ths proteinei coownership.
    Se tetoies periptoseis fantazomai oti endehomenws , o slave (athela tou) na ginetai ke tropos entasis ke emvathinsi ekeinis tis shesis.
     
  8. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    RE: RE: D/s status

    Να χρησιμοποιεις το quote και να βάζεις το κείμενο και οχι με copy paste γιατι δεν φαινετε οτι απαντας σε κάτι συγκεκριμένο. το quote βάζει το κείμενο σε πλαίσιο όπως αυτό που βλέπεις ακριβώς από πάνω από την απαντησή μου
     
  9. Mentor

    Mentor Guest

    Αχχχ τι διαβάζουν τα ωραία μου ματάκια σήμερα …. Εκτός από το να κάνει το «κέφι» του ο Κυρίαρχος, δεν νομίζετε ότι έχει και σοβαρότερα πράγματα να κάνει??? Μήπως δεν είναι μόνο….κάντο επειδή το λεω/θελω εγώ?.....Μήπως πρέπει και να υπηρετήσει την σκλάβα του με έναν διαφορετικό τρόπο απ ότι τον υπηρετεί εκείνη?
    Δεν πρέπει να γνωρίζει πριν από εκείνη τον «δρόμο» ώστε να την πάει με ασφάλεια εκεί που πρέπει?....Δεν πρέπει να έχει κάνει «δουλεία» πάνω σε αυτή την κοινή πορεία?....
    Αν σε όλα αυτά η απάντηση είναι αρνητική (ή έστω ουδέτερη) τότε είναι μάλλον γιαλατζί Αφέντης/τρα κατ εμένα
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Πολύ σωστά Mentor, για τους λόγους που αναφέρεις και όχι μόνον, έγραψα

    Καλόν θα είναι να μιλάμε όταν έχουμε κάτι να πούμε και όχι απλά για να φέρουμε αντιρρήσεις
     
  11. fata_morgana

    fata_morgana Regular Member

    κατ αρχας μου τραβηξατε το ενδιαφερον με την ολη συζητηση αλλα καπου εχασα το τοπικ..  αρα θα πω τη γνωμη μου γενικα κε μονο σε οτι αφορα την εμπειρεια μου(2 χρονια) και δε θα το παιξω ειδημων σε ανουσιες κατ εμε συζητησεις για σχεσεις (-σκηνικα αφου μονοι σας ειπατε οτι η σκλαβα ανηκει σε Εναν αρα οι υπολοιποι ειναι απλα παικτες και τπτ παραπανω)
    οποτε εχουμε κε λεμε
    1 ο πληθηντικος δεν ειναι τπτ παραπανω απο μια πραξη αυτοδιαθεσης της σκλαβας προς Τον Αφεντη Της με αποτελεσμα να του δειξει την απολυτη υποταγη της αφου βλεπει ποσο περηφανο Τον κανει με αυτο...προσωπικα τον χρησιμοποιω για τον λογο που εξηγησα παραπανω και παιρνω απο τη χαρα Του
    2 αισθανθηκα οτι επικρατησε μια συγχιση στο αν η σκλαβα υπηρετει Τον Αφεντη η το αντιθετο..ο Αφεντης οδηγει τη σκλαβα στο να γινει αφτο που αυτη επιθυμει να γινει δηλαδη η καλλυτερη σκλαβα...αρα ποιος υπηρετει ποιον?και επιτελουσ καποια στιγμη πρεπει να μαθουμε να μη φοβομαστε τισ λεξεις αλλα να αναζηταμε το βαθυτερο νοημα τους
    ευχαριστω  
     
  12. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Κατά την άποψη μου και οι δύο προσφέρουν στη σχέση ο καθένας με τον δικό του τρόπο. Η ακλάβα προσφέροντας τον εαυτό της, υπηρετώντας, υπακούοντας σε εντολές και ο Αφέντης καθοδηγώντας την, δείχνοντας της το δρόμο και εκπαιδεύοντας την. Άρα ΄για να υπάρξει μια υγιής σχέση ο καθένας προσπαθεί να καλύψει τις ανάγκες του άλλου λειτουργώντας έτσι όπως του αρμόζει και έχει προσυμφωνηθεί.