Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Dangling

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ποδολαγνεία' που ξεκίνησε από το μέλος Siren_Peisinoe, στις 18 Οκτωβρίου 2014.

  1. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Ένας φίλος μού μίλησε πρόσφατα για αυτή την υποκατηγορία του Foot Fetish. Ομολογώ πως δε γνώριζα ότι έχει και όνομα.  
    Έψαξα και είδα πως έχουν γίνει σχετικές αναφορές στο φόρουμ σε άλλα θέματα ποδολαγνίας πιστεύω όμως πως αξίζει το δικό του νήμα.
    Είναι μια πολύ συνηθισμένη πρακτική των γυναικών (και δική μου) η οποία είναι άκρως ερεθιστική , ιδιαίτερα όταν η γυναίκα δεν γνωρίζει τι αναστάτωση προκαλεί σε κάποιον τυχερό θεατή.
    Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις των απανταχού ποδολάγνων του φόρουμ , καθώς και να εμπλουτίσουμε το νήμα με footage ή φωτογραφικό υλικό.
    Αν και δεν θεωρώ τον εαυτό μου ποδολάγνο, το βρίσκω πολύ ερωτικό και αισθησιακό είτε στον εαυτό μου είτε σε πόδια άλλων γυναικών.  
    Κάνω την αρχή λέγοντας πόσο Mου αρέσει να παίζω με το παπούτσι, καθώς κρέμεται , να το κουνάω ρυθμικά και όταν κάποια στιγμή πέσει αναπόφευκτα να τρίβω τα πόδια μου μεταξύ τους.
    Ξεκίνησε κάποια στιγμή στην εφηβεία , αρχικά για να ξεκουράσει το πονεμένο πόδι μου, κατόπιν κατάλαβα ότι το απολάμβανα και έγινε συνήθεια.
     
    Last edited: 18 Οκτωβρίου 2014
  2. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    ειναι τελειο, φοβερα ερεθιστικο και hypnotic !
     
  3. doulos75

    doulos75 Aναζητώ Αφέντρα απο Θεσσαλονίκη

    είναι , πολύ αισθησιακό , και ερεθιστικό βέβαια , να παρακολουθείς μια όμορφη γυναίκα , να κάνει Dangling .....!!!! κυρίως φορώντας high heels!!!!
    Nα σας πώ την αλήθεια , απο το Shoe dangling ξεκίνησε ο κόσμος του Fetish για μένα....
     
  4. doulos75

    doulos75 Aναζητώ Αφέντρα απο Θεσσαλονίκη

    χθές , έτυχε και ήμουνα στο Cosmos για βολτίτσα , και με το που μπαίνω , ....τι να δώ ....δυο γυναίκες όμορφες με high heels κάνανε Shoe dangling !!!!!!
    Φυσικά , δεν έχασα την ευκαιρία ....κάθισα διακριτικά , λίγο πιο εκεί .....και το απόλαυσα....(είχα ραντεβού για καφέ με φίλους και λίγο τους έστησα...) , αλλά κάτι τέτοιο δεν θα το έχανα με τίποτα....πώς να το πώ , ρε παιδί μου , είναι το φάρμακό μου !!!!! μετά η μέρα πήγε καλά!!!!
    και μην ξεχνάτε .....πάντα υπάρχει κάποιος που βλέπει......χεχεχε....
     
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    αυτά είναι... 

     
  6. Elysium

    Elysium Contributor


    Πάει και το καλοκαιράκι.
    Τις άθλιες μπαλαρίνες θα βλέπουμε πάλι.

    Α, επί τη ευκαιρία προς τις γυναίκες:

    Δεν αρέσουν στους άνδρες οι μπαλαρίνες. Σα να σας έχουν κόψει τα δάχτυλα μας φαίνονται. ΠΕΤΑΞΤΕ ΤΙΣ (ή χρησιμοποιήστε τις όπως στο παραπάνω video).
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Να συχνάζετε στ ' αεροδρόμια...

     
  8. ειναι ακρως ερεθστικο.. σε μια ερευνα προσωπικη που εχω κανει οσες γυναικες κανουν dangling καταλαβα οτι εχουν μια κλιση προς τοπ bdsm... καλυτερα dangling τα εχω δει στην αγια πετρουπολη στην ρωσια.. 8 στισ δεκα το εκαναν..
    ελπιζω να ξερουν οι γυναικες οτι με το dangling οι αντρες τρελενονται.. εφω σε ολες τις sub το επιβαλλω..
     
  9. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Χαίρομαι που βρήκε τέτοια ανταπόκριση το νήμα!
    Οι περισσότερες δεν έχουν ιδέα ή το κάνουν για προσωπική τους απόλαυση/ανακούφιση, από βαρεμάρα ή γιατί ζεσταίνεται το πόδι τους.
    Θα ήθελα να απαντήσουν και Κ/κυρίες για τους λόγους που κάνουν αν κάνουν dangling και τι εισπράττουν από αυτό ;  
     
  10. Δεν ήξερα ότι λέγεται έτσι!! Δεν μπορούσα να διανοηθώ καν ότι μπορεί να σχετιστει με το footfetish!! Όλες οι γυναίκες το κάνουν! Στο σπίτι με την παντόφλα όταν κάθονται στην κουζίνα να φάνε η στο σαλόνι καθώς είναι με κάποια φίλη, που νιώθουν πολύ οικεία, και μιλάνε .. Επίσης μπορεί να το κάνουμε σε κάποιο εστιατόριο εφόσον είναι μακρύ το τραπεζομάντιλο (μην μας πουν και χωριάτισες! ;-) )
    Συνήθως προσπαθω για να μιλήσω για μένα, να το κρύβω γιατί νιώθω άβολα ! Το κάνω από συνήθεια στο σπίτι σαν παιχνίδι ενώ έξω το κάνω για να ξεκουραστεί το ποδαράκι μου από τα άβολα τακούνια!
     
  11. Ypox

    Ypox New Member

    Nαι, είναι πολύ σεξι το dangling με high-heels.
    Ειδικά, αν βρεθεί και κάποια γλωσσίτσα εκεί ανάμεσα στο υπόδημα και το πόδι και αρχίσει να γλείφει τρυφερά και να φιλάει με πάθος το πόδι, νομίζω είναι ακόμη καλύτερα.




    Με το dangling θα μπορούσε να συνδυαστεί και το σύστημα «πρόκλησης-απόκριση»
    Η "πρόκληση" είναι όταν η γυναίκα φορά τα πεντάμορφα ψηλοτάκουνα της για να πάει κάπου. Όμως ως γνωστόν τα ψηλοτάκουνα κουράζουν τα πόδια της γυναίκας και μετά από κάποια διάρκεια αρχίζει να νιώθει άλγος, πόνο και κόπωση η γυναίκα.

    Η "απόκριση" είναι ο άνδρας ο οποίος κάνει μασαζάκι στα γλυκά πατουσάκια για να τα ξεκουράσει, να τα ανακουφίσει και να τα καταπραΰνει (μετά το τέλος της βόλτας της γυναίκας)!! Το μασαζάκι μπορεί να γίνει με τα χέρια, με τη γλώσσα, με φιλάκια, με γλειψίματα, με πιπιλίσματα, με ρουφήγματα κ.ο.κ. (ό,τι προαιρείται η γυναίκα!) (Σίγουρα οι "μαλάξεις" με τη γλώσσα στα ζεστά πατουσάκια που μόλις εξήλθαν από ένα ψηλοτάκουνο υπόδημα είναι μούρλια, ζούρλια, θαύμα! Είναι σαν το ζεστό, φρέσκο και αφράτο ψωμάκι που μόλις βγήκε από το φούρνο!)
    Άρα το να φορά η γυναίκα τα ψηλοτάκουνα (η "πρόκληση") της και μετέπειτα όταν επιστρέφει σπίτι να της πονάνε τα πόδια, χωρίς να υπάρχει κάποιος να "βοηθήσει" την κατάσταση, θα μπορούσε κάλλιστα να γίνει μια αποκαρδιωτική, απογοητευτική, χαλεπή και στενόχωρη εμπειρία για την ίδια τη γυναίκα. Ίσως να υποσκάψει το ηθικό της, ίσως να την αποθαρρύνει να φορεί πιο συχνά τα πανώρια ψηλοτάκουνά της.
    Όμως όταν υπάρχει η "απόκριση", τότε θα έχει ακλόνητους λόγους για να το κάνει, διότι θα γνωρίζει πως παρά τις δυσχέρειες, τα εμπόδια και τα προσκόμματα, κάπου εκεί στο τέλος την περιμένει απόλαυση, τέρψη και ευχαρίστηση!! Θα κουραστούν τα πόδια της, αλλά θα υπάρχει και ευάρεστη ανταμοιβή!
     
  12. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    To είχα σκεφτεί κάπως έτσι κ εγώ παλιότερα....