Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eίναι ο σεβασμός turn off για μια κυριαρχική γυναίκα ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Nemo, στις 6 Απριλίου 2014.

  1. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    "Δεν μπορώ να σε φανταστώ χαμηλά" - "είμαι εγώ χαμηλότερά σου". "Για σένα μετρά περισσότερο η ψυχική υποταγή παρά η σεξουαλική". "Δεν μου το εμπνέεις". "Νοιώθω ότι δεν μου επιτρέπεται να σε υποβιβάσω ή δεν μπορώ". "Είσαι πολύ κύριος ή είσαι πολύ παιδί ή και τα δύο". "Θα με ερωτευθείς". "Θα δεθείς. Θα εξαρτηθείς". "Εγώ θέλω την ελευθερία μου". Εσωτερικές ανομολόγητες και εξωτερικές ανοιχτές παραδοχές. Λόγω αξιοπρέπειας, λόγω ευαισθησίας σου ή λόγω κάποιου σεβασμού που εμπνέεις. Και όμως είσαι βαθύτατα υποτακτικός. Αλλά εκείνη δεν είναι Mistress. Γιατί μια Mistress είναι πραγματικά ισχυρή. Τι λέτε για αυτό; Το έχει νοιώσει κανείς, άντρας ή γυναίκα ; Μπορεί μια προσωπικότητα που εμπνέει σεβασμό, είτε λόγω ανωτερότητας και ειδικού βάρους είτε λόγω ιδιαίτερης ευαισθησίας, να εμπνεύσει ωμή και άμεση σταθερή κυριαρχικότητα σε μια γυναίκα ; Πρέπει να απευθυνθείς ήδη υποβιβασμένος σε μια Mistress, μιλώντας της λες και είσαι σκουπίδι ή να παριστάνεις τον αναίσθητο ; Για εμένα, είναι σπουδαίο προσόν να μπορεί μόνη της να σε χαμηλώσει τόσο ώστε να μην νοιώσεις ότι διαλύεται η προσωπικότητά σου.
     
    Last edited: 6 Απριλίου 2014
  2. seduced mind

    seduced mind Guest

    Απάντηση: Eίναι ο σεβασμός turn off για μια κυριαρχική γυναίκα ;


    Εγω θέλω να κάνω μια άλλη ερώτηση αλλά δεν θα μου την απαντήσουν μαλλον. Αν λεμε αν υπάρχουν Mistresses στην Ελλάδα και ερχόταν κάποιος και δήλωνε φουλ υποτακτικός ή και σκλάβος και τους έλεγε πως τους χαρίζει την ελευθερία του μπορούνε να μου πούνε πως θα δοκιμάζανε να δούνε αν αυτό που είπε ο υποτακτικός τους το εννοεί;
     
    Last edited by a moderator: 6 Απριλίου 2014
  3. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Απάντηση: Eίναι ο σεβασμός turn off για μια κυριαρχική γυναίκα ;

    Είναι ήδη ελεύθερη αγαπητέ μου...Δεν χρειάζεται να της χαρίσει κανείς την ελευθερία. Το άμεσο παρελθόν (?) μου το αποδεικνύει και ας μην είναι Mistress. Ο μόνος λόγος που δεν τέλειωσε ήταν η απαίτησή της για ελευθερία. Σε ρωτάω τώρα και εγώ με τη σειρά μου για να σου βάλω δύσκολα (ή ίσως να τους βάλω δύσκολα). Μια ελεύθερη γυναίκα μπορεί να είναι Mistress ; Η επιθυμία να κατέχεις κυριολεκτικά έναν άντρα, δεν συνεπάγεται να είναι και η ίδια χωρίς να το καταλαβαίνει έμμεσα κατεχόμενη ; Προσωπικά δεν έχω πεισθεί ακόμα ότι μια γυναίκα που υπεραγαπά την ελευθερία και βάζει την ελευθερία της πάνω απ' όλα, μπορεί να κατέχει πραγματικά έναν άντρα και να γίνει ποτέ Mistress. Η ιδιοκτησία συνεπάγεται ευθύνες, σοβαρότητα και αφοσοίωση. Ακόμα θυμάμαι μια Mistress που μου είχε πει "είμαι αφοσοιωμένη στον σκλάβο μου".
     
  4. seduced mind

    seduced mind Guest

    Απάντηση: Eίναι ο σεβασμός turn off για μια κυριαρχική γυναίκα ;

    Tην ελευθερία του ήθελα να γράψω ο δαίμων του τυπογραφείου...
     
  5. seduced mind

    seduced mind Guest

    Απάντηση: Eίναι ο σεβασμός turn off για μια κυριαρχική γυναίκα ;

    Βεβαίως και μπορεί μια ελεύθερη γυναίκα να είναι Mistress. Καταρχήν υπάρχουν Mistresses που δεν αρκούνται σε ένα υποτακτικό αλλά θέλουν πολλούς για να παίζουν. Μπορούν επίσης και να δανείσουν τον υποτακτικό τους αν θέλουν δικαίωμα τους είναι. Μου λες πριν από λίγο πως σου είχε πει μια BDSMer ότι οι σχέσεις δεν κρατάνε πάνω από 1 ή δύο χρόνια και τώρα μου λες πως μια Mistress σου είπε πως είναι αφοσοιωμένη σε αυτόν... Τελικά βλέπεις πως δεν υπάρχει κανόνας;
     
  6. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Απάντηση: Eίναι ο σεβασμός turn off για μια κυριαρχική γυναίκα ;


    Ωστόσο αυτό το τυπογραφικό λάθος ήταν ό,τι πρέπει για να δουν την πραγματικότητα κατάματα, τουλάχιστον οι ψαγμένοι...Δύσκολο να κάνουν έναν άντρα να γονατίσει μπροστά τους για πολύ αν δεν υπάρχει ψυχή και αφοσοίωση και αγάπη από την πλευρά τους και πάντα θα τις εκμεταλεύονται τα δουλικά ανθρωπάκια που τις γλύφουν και τους λένε ψέμματα. Μια μέρα θα καταλάβουν ότι αν θες να κατέχεις πραγματικά, τότε πρέπει να είσαι πρώτα ο ίδιος αφοσοιωμένος, προστατευτικός, καλός και δοτικός άνθρωπος.
     
  7. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Απάντηση: Eίναι ο σεβασμός turn off για μια κυριαρχική γυναίκα ;

    Δεν κατέχεις κανέναν και τίποτα αν δεν είσαι αφοσοιωμένος. Γιατί να ασχοληθεί ο άλλος μαζί σου αν έχεις 2-3 ; Θα προτιμήσει να πάει σε κάποια που τον αγαπάει. Δεν δείχνει σοβαρότητα αυτό. Δεν είναι παιχνίδι η ζωή και οι σχέσεις. Ούτε χρόνο έχεις, ούτε ενέργεια αστείρευτη να ασχολείσαι με χαρέμια σκλάβων. Ο μόνος λόγος που θέλουν πάνω από έναν είναι πρακτικοί λόγοι, τους βλέπουν σαν χρηστικά αντικείμενα και όσα περισσότερα χρηστικά αντικείμενα έχεις, τόσο καλύτερα. Ούτε να αγαπήσουν μπορούν, ούτε να δεθούν. Όποιος θέλει να είναι χρηστικό αντικείμενο, μεγιά του με χαρά του, εγώ είμαι και γέρος, δεν έχω χρόνο για ξόδεμα, θέλω να μου δίνει χαμομήλι η αφέντρα μου.
     
    Last edited: 6 Απριλίου 2014
  8. seduced mind

    seduced mind Guest

    Απάντηση: Eίναι ο σεβασμός turn off για μια κυριαρχική γυναίκα ;

    Εγώ αν ήμουν στη θέση σου αν και δεν ξέρω τον κοινωνικό σου κύκλο θα σταμάταγα να ασχολούμαι με το κύκλο του BDSM θα στρεφόμουν σε vanilla και θα έψαχνα να βρω τη τύχη μου. Απ' ότι είδα μένεις Αθήνα οπότε εγώ στη θέση σου θα πήγαινα στο Baraonda να έβρισκα μια vanilla εκεί πέρα δεν είναι όλες ξέρεις..... πολυτελείας έχει και μορφωμένες επιπέδου... από γιατρίνες από τα γύρω νοσοκομεία μέχρι και δικαστίνες από τον Άρειο Πάγο... Δεν ξέρω όμως και εσένα το επίπεδο σου...
     
  9. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Απάντηση: Eίναι ο σεβασμός turn off για μια κυριαρχική γυναίκα ;

    Το Baraonda δεν το ξέρω, τι είναι. Έχω τις κλειστές μου.Δεν είμαι ούτε κατά διάννοια για φλερτ εδώ, απλά με ενδιαφέρει η κοινότητα και να μαθαίνω. Δεν είχα ποτέ σχέσεις με αυτές που εσύ λες πολυτελείας. Είμαι άλλος τύπος, πολύ απλός και ταπεινός και κάνω παρέα με προλετάριους και αναρχικιές. Γιατί να πάψω να ασχολούμαι με το BDSM ; Έχει ενδιαφέρον ως κουλτούρα. Από κει και πέρα τα διαχωριστικά vanilla - bdsmer δεν τα καταλαβαίνω, πήγαινε εκεί - έλα εδώ, δείχνουν περιορισμένους ορίζοντες και κολλημένους ανθρώπους νοοτροπία άσπρο-μαύρο. Το θέμα είναι να είσαι παντού χωρίς να ταυτίζεσαι...
     
  10. Απάντηση: Eίναι ο σεβασμός turn off για μια κυριαρχική γυναίκα ;

    Ακριβώς. Το να περιορίζεις τον εαυτό σου σε μια δήθεν ηθική και σε μια συγκεκριμένη νοοτροπία δεν σου επιτρέπει να αναπτύξεις το θέλω σου και το Πρέπει σου και άγεσαι και φέρεσαι.
     
  11. seduced mind

    seduced mind Guest

    Απάντηση: Eίναι ο σεβασμός turn off για μια κυριαρχική γυναίκα ;

    To Baraonda είναι ένα μπαρ που μαζεύεται η αφρόκρεμα της Αθήνας. Δεν είπα πως έχεις σχέση με γυναίκες πολυτελείας, άφησα να εννοηθεί πως το Baraonda
    έχει και τέτοιες γυναίκες. Εγώ δεν μπορώ να είμαι παντού δυστυχώς...
     
  12. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Απάντηση: Eίναι ο σεβασμός turn off για μια κυριαρχική γυναίκα ;

    Το είδα. Είδα και τον Βοσκόπουλο να τραγουδάει, καθόλου του γούστου μου, αν είχα βέβαια Mistress και μου έλεγε να πάμε, θα πήγαινα και θα έλεγα κι ένα τραγούδι   αν και πολύ αμφιβάλλω ότι θα είχα Mistress που θα της άρεσαν κάτι τέτοια. Το θέμα μου ήταν ο σεβασμός. Αυτόν δεν τον εμπνέεις λόγω κοινωνικού ή οικονομικού status (Άρειος Πάγος, πολιτικοί, ανώτεροι στρατιωτικοί κλπ), αλλά λόγω πολλών άλλων παραγόντων. Είναι ένα σύνολο. Μια δομή, μια προσωπικότητα. Μια προσωπικότητα, πολύ δύσκολα "γονατίζει" μπροστά σε κάποιον/κάποια κατώτερη. Η μόνη πιθανότητα να λυγίσει είναι από έρωτα ή από απεριόριστη αγάπη, και να παραβλέψει πολλά. Ο σεβασμός δεν χαρίζεται, κατακτιέται. Και σε αυτόν συμπεριλαμβάνω και το ενδιαφέρον. Αν "πεθαίνεις" ή κινδυνεύεις και η κυρία σου δεν ενδιαφέρεται καν, τότε τι είδους σεβασμός απέναντι στην προσωπικότητα ενός ανθρώπου είναι αυτός και πόσο θα αντέξεις ; Γιατί δεν μπορείς να είσαι παντού ; Όλη σου η ζωή είναι το BDSM ; Πολλοί το λένε αυτό. Δεν μπορώ να το καταλάβω.