Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Φυσικά αλλιώς σε τι ακριβώς διαφωνεί;

    Κάθε άποψη είναι σεβαστή αλλά για να διαφωνήσει πρέπει να έχει επειχειρήματα, για να γίνει διάλογος πρέπει να έχει τα ίδια βιώματα ή έστω παραπλήσια αλλιώς ξανα ρωτάω σε τι διαφωνεί;
     
  2. rea..

    rea.. Contributor

    Με αυτήν την "λογική" , εσύ πως μπορείς να τοποθετηθείς με μια θέση που αφορά υ (θρησκευόμενο ή ότι άλλο) αν δεν έχεις εμπειρία υ?
     
  3. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Ποιός είπε οτι δεν έχω; Αλλιώς πώς μιλάω;
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    @Queen87 @rea..

    - δεν είναι όλοι οι θρησκευόμενοι ίδιοι(ούτε η θρησκεία μία). η προσωπική αντίληψη (και οι προσωπικές αντιφάσεις) κάποιου που θεωρεί εαυτόν θρησκευόμενο δεν δεσμεύουν άλλους που θεωρούν εαυτούς θρησκευόμενους.
    - όσο μπορεί κάποιος που θεωρεί εαυτόν θρησκευόμενο να υποθέσει πώς θα αντιλαμβανόταν ως υ, άλλο τόσο μπορεί κάποιος που θεωρεί τον εαυτόν του υ να υποθέσει πώς θα αντιλαμβανόταν ως θρησκευόμενος.
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Το είναι κάποιος μη θρησκευόμενος είναι άποψη, όπως και η αθεΐα είναι θρήσκευμα.
     
  6. Tragedy.... Δεν περιγραφω αλλο!!!
     

  7. Οταν δεν υπαρχει παθος απο την αντρικη πλευρα, αυτα γινονται.... Αφηνουν τις κουκλαρες σκλαβες να φυγουν ετσι απλα. Ουτε μια προταση RPG "απαγωγης", για το γαμωτο.
     
  8. espimain

    espimain Contributor

    Ξέρει μήπως το "κελάρι" και το "αχούρι";
     

    Στην Μακεδονία υπάρχει και η "γκλαβανή".  
     
  9. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Εγώ είμαι η κουκλαρα σκλαβα;
     
  10. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Μπα
     
  11. Ναι. Ειδικα για το πρωτο σκελος αποκλειεται να κανω λαθος. Το δευτερο το υποθετω!
     
  12. rea..

    rea.. Contributor

    Από τις τοποθετήσεις σου πήρα αυτήν την "εικόνα".. μάλλον έκανα λάθος. Anyway, δεν χρειάζεται πάντα τόσο βιωματική προσέγγιση σε κάποια θέματα,όπως την δική σου,για να μπορείς να διαφωνήσεις,μερικές φορές είναι και τόσο αυτονόητο που δεν χρειάζεται επιχειρήματα ή περαιτέρω διάλογος. Και εγώ διαφώνησα με την θέση σου ..και έχω εμπειρία στο να διαφωνώ με τις θέσεις σου. Ως μέλη μπορούμε να διαφωνούμε τελεία και παύλα.