Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. Cenobite

    Cenobite New Member

    όλο και κάποιος διαθέσιμος καμαρώτος θα υπάρχει....
     
  2. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    ας ειναι και λοστρομος ρε αδερφε ^^
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    Με τον μούτσο θα διεξάγουμε καλύτερα την πάλη των τάξεων 
     
  4. Cenobite

    Cenobite New Member

    κάτι μου λέει πάντως ,πως δεν θα καταλήξει σε νίκη του προλεταριάτου.....
     
  5. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Εγώ πάλι αν είναι για μάστερ τον θέλω απο εκείνους απο το MasterChef ! Διότι ός γνωστόν ο έρωτας-καυλα- βδσμ απο το στομάχι περνάει  
     
  6. gazza

    gazza Regular Member

    Πωωω με προλαβες στο λεπτοοοοο ρε εσυ να το γραψω
     
  7. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

       
     
  8. Janine

    Janine Regular Member

    Hello Europe! Such a great show tonight! And now the votes. [shows screen]
    And twelve points go to ...the Coroner!

    The Coroner twelve points. Le Médecin Légiste douze points.
     
  9. Που να φάτε κοτόπουλο αλα κρεμ με πιπεριές και ταλιατέλες από τα χεράκια μου 
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Συμφωνώ απολύτως και είναι πολύ ωραίο που τα λέτε αυτά και τα διαβάζουν (-ουμε) όσοι θέλουν και μπορούν  
    Και πρέπει να γράφονται ακόμη και αν δεν διαβάζονται από τους πολλούς.  

    Η ιδέα προέρχεται από το ρήμα βλέπω (ορώ στα αρχαία). Άρα είναι αυτό που βλέπει κάποιος ή - ίσως καλύτερα- αυτό που έχει κάποιος στο μυαλό του εξαιτίας κάποιου πράγματος που είδε κάποτε. Το οποίο μπορεί να ήταν σωστό ή λάθος. Η μισαλλοδοξία έχει μέσα της το ρήμα δοκώ, δηλαδή πιστεύω. Βλέπω-πιστεύω-δόξα(όχι με την έννοια της αίγλης)-ιδέα νομίζω ότι αναγκαστικά στο μυαλό μας δεν μπορούν να λειτουργήσουν χωριστά. Άρα η μισαλλοδοξία - κατ' εμέ- μπορεί να είναι ιδέα. Απλά είναι μια πολύ κακή ιδέα και θεώρηση. Και είναι κακή ιδέα να είναι κανείς μισαλλόδοξος. Ωστόσο μπορεί να συμβεί νομίζω.



    Ναι αυτό είναι μια πολύ πολύ καλή πρόταση. Προτείνω τη λέξη ιδεοληπτικός (με την έννοια της ιδέας που πρότεινα παραπάνω). Δεν νομίζω ότι είναι η καλύτερη αλλά θα το σκεφτώ περαιτέρω  

    Αν είναι και οι άνθρωποι που είναι ιδεολόγοι, με τον όμορφο ορισμό που προτείνατε εσείς να ασχολούνται με την πολιτικοκορεκτίλα, σκούρα τα πράγματα  
    Δεν νομίζω ότι τους νοιάζει  
     
  11. Janine

    Janine Regular Member

    Τζέλα, εσύ;
    Θα σου φέρουμε 25 ναυτικούς, 25 ηλιοκαμένους λεβέντες, που τ' αργασμένο δέρμα τους το 'χει ποτίσει η αλμύρα κ το 'χει μαστιγώσει αλύπητα το κύμα, που τα τραχιά τους χέρια μπορούν να γίνουν μια ζεστή φωλιά για κάθε γυναίκα.
    Ή θα σου φέρουμε το Γιακουμή. Το παίζει καλά το μπουζούκι.

     
    Last edited: 20 Ιουλίου 2017
  12. brenda

    brenda FU very much

    Είναι πολλά τα κοινωνικά ζητήματα που εγείρονται μέσα από αυτό που θίγετε αγαπητή.
    Δεν μπορεί να συνυπάρχει η μεγαλοαστή με τον μικροαστό?
    Και αν ναι γιατί?
    Είναι πραγματικά μία άβυσσος αυτό που τους χωρίζει ή ο πόθος είναι κινητήριος δύναμη για να ξεπεραστεί όλο αυτό?
    Σε κάποιους φαίνεται αστείο, ωστόσο υπάρχει ένα μήνυμα, γροθιά στο κατεστημένο, ενδεικτικό της πάλης των τάξεων, αλλά και της συνειδητοποίησης της άρχουσας τάξης για την αδικία: