Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. moxito

    moxito Travel for the dream!!!

    Thanks!!!

    Αν και η πρωτη φωτο δεν ηταν τοσο αποκαλυπτικη...   
     
  2. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

  3. moxito

    moxito Travel for the dream!!!

    Σε ευχαριστω πολυ Dear !!!
     
  4. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Σ ευχαριστώ  
    Μιλώντας για γκουρου--->πνευματικότητα, πάρε και ένα εγχειρίδιο για να γίνεις κι εσύ ultra "πνευματικός" άνθρωπος χαχαχαχα



    Γενικά δεν τα πάω καλά με τους επικριτές παντως ειδους. Συμπεριλαμβανομενου του επικριτη μεσα μου. Γι αυτό τον εκπαιδευω να ασκει κριτικη σκεψη, να εξαγει συμπερασματα και να αφηνω πισω οτι δεν μου κανει χωρίς να κατακρίνω επιλογές ζωής άλλων κι απλά προσπερνώ αυτά που δεν μου κάνουν, δεν μου ταιριάζουν.
    Θυμαμαι ειχα ενα θειο, που με πηρε παραμερα να μου δωσει συμβουλες για επιχειρησεις και να επικρινει τις δικες μου επιλογες, επειδη δεν χωραγαν στα πατροπαραδοτα πλαισια. Τον ακουσα με σεβασμο να μοιραζεται τις θεωριες του, τον ευχαριστησα και εφυγα. Προβληματισμένη μίλησα με τον άλλο μου θείο, ενώ με έπαιρνε σπίτι και μου εθεσε καποιες ερωτησεις. Οταν τις απαντησα, μου λεει, πάντα καλό είναι να ακους, αν για μη τι αλλο, να δεις αν σου εχει ξεφυγει τιποτα. Αλλα οταν κρινεις συμβουλες που εχεις παρει, παντα να κοιτας. Τι εκανε ο προσφεροντας συμβουλες, στην δική του ζωη, που να αποδεικνύουν πως εχει γνωση πρακτικη αυτων που λέει και πως οι συμβουλες του ειναι καλες; Ποιανού το παράδειγμα θέλω να ακολουθήσω; Κάποιου που δοκίμασε αυτό που προσπαθώ και πέτυχε ή κάποιου που έχει ένα κάρο θεωρίες, παίζει να είναι και σωστές, αλλά δεν δοκιμάστηκαν ποτέ στην πράξη;
    Οπότε από τότε έκανα αρχή μου όταν κάποιος πάει να μου μάθει πως να βγαλω λεφτα, να κοιτω αν εβγαλε πρωτα ο ιδιος, ακόμα κι αν μετά τα έχασε (εκεί κι αν έχω να μάθω!), αν παει να μου μαθει πως να σχετιζομαι, θα δω τι σχεσεις κτιζει ο ίδιος κι αν πάει να δώσει συμβουλές για το πως να διαλέγομαι, θα κοιτάξω πως διαλέγεται ο ίδιος κι αν κάποιος πάει να δώσει συμβουλές για το πως να εξελιχθώ, κοιτώ πόσο εξελιγμένος είναι ο ίδιος και αν υπαρχει τεραστιο χασμα μεταξυ οσων λεει και όσων πραγματικά κάνει και είναι, τότε απλά συνεχίζω το ταξίδι μου. Κι εκείνος το δικό του.

    Καλή μας βδομάδα <3
     
  5. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Δεν ξέρω να σου απαντήσω, ερασιτέχνης γυναικολόγος αισθάνομαι ότι είμαι(δέχομαι μόνο με ραντεβού), ερασιτέχνης ψυχίατρος δεν θα το έλεγα.

    Η υπογραφή σου ωστόσο μου φαίνεται εμμονική σε βαθμό μανιακής διαταραχής.
     
  6. Τι λεει η υπογραφη μου και απο που προκυπτει η εμμονη;

    Μονος σου πιαστηκες στην φακα. Δεν μπορεις να ξεφυγεις τωρα. Ειπες οτι οσοι ασχολουνται με το bdsm εχουν εμμονες, δικα σου λογια ειναι.

    Προφανως δεν εχεις καμια συναισθηση του τι γραφεις...
     
  7. espimain

    espimain Contributor


    Σοβαρά δεν ξέρεις τι γράφεις στην υπογραφή σου;
    Για πάνε να δεις στο προφίλ σου.
     
  8. Δεν εγραψα αυτο. Εγραψα τι λεει η υπογραφη μου και απο που προκυπτει η εμμονη, ως συνδιαστικο ερωτημα...
     
    Last edited: 8 Αυγούστου 2017
  9. Το ICD-10 (WHO, 1992), ορίζει το σαδισμό ως "προτίμηση για σεξουαλική δραστηριότητα που περιλαμβάνει δέσιμο, πόνο ή κακοποίηση". ICD-10 is the 10th revision of the International Statistical Classification of Diseases and Related Health Problems (ICD), a medical classification list by the World Health Organization (WHO).

    Τι ακριβως δεν γινεται αντιληπτο;
     
  10. Η υπογραφη μου ειναι απο τον Παγκοσμιο Οργανισμο Υγειας. Διαφωνεις και με αυτον; Και μετα λες εμενα εμμονικο και μανιακο;
     
  11. libra

    libra Regular Member

    (το ρημα ειναι : πηγαινε)
     
  12. espimain

    espimain Contributor

    Στην Θεσσαλονίκη είναι και πάω.
    Υπάρχει και το τραγουδάκι.
    ¨Πάει πάει πάει"
    Στο αφιερώνω.