Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. rea..

    rea.. Contributor

    Κανένας δεν σε ανάγκασε να διαβάσεις το νήμα μου ή να το καταλάβεις ή να σου αρέσει. Και εγώ από την άλλη δεν είμαι υποχρεωμένη να σου εξηγήσω κάτι, όποιος κατάλαβε και σε όποιον αρέσει.Για ποιο λόγο συμβαίνει αυτή η επίθεση με τα φτηνά υπονοούμενα τώρα? Μόνο εσύ ξέρεις και μόνο εσένα αφορά τελικά!
     
  2. femdomstories

    femdomstories έχω μια μεταχειρισμένη, ενδιαφέρεσαι Auto?

    δεν μπορεί ν' αρέσουν όλα σε όλους, η κριτική καταλαβαίνω είναι το αδύναμο σημείο αρκετών, ας πρόσεχαν.

    Τώρα αν εσύ μπορείς να εξισώνεις την ανθρώπινη υπόσταση σου με αυτή ενός ζώου, δικαίωμα σου, αλλά αυτό είναι δική σου άποψη, όχι πανανθρώπινη.
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    ενδιαφέρον σημείο εκκίνησης προβληματισμού.

    συμμετείχαν και κατάλαβαν αρκετοί άνθρωποι.
     
  4. femdomstories

    femdomstories έχω μια μεταχειρισμένη, ενδιαφέρεσαι Auto?

    Επίθεση, υπονοούμενα, φθηνά;

    Δεν είσαι υποχρεωμένη να εξηγήσεις τίποτα, όπως κι εγώ δεν είμαι υποχρεωμένος να θεωρώ bdsm εμπειρία αυτό που διαβάζω, σωστά;
     
  5. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Γι αυτό είμαι σε αυτό εδώ το φορουμ
    Καληνύχτα
     
  6. femdomstories

    femdomstories έχω μια μεταχειρισμένη, ενδιαφέρεσαι Auto?

    καλό σου βράδυ.
     
  7. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    H ιστορία έχει βαθειά σχέση με το bdsm. Aν είχες οδηγηθεί ποτέ να ξεπεράσεις μέσα από την ασυμμετρία κάποιο δικό σου τραύμα/αντίσταση/κόλλημα με επιμονή και υπομονή, θα το καταλάβαινες. Μήπως τελικά εσύ είσαι πολύ βανίλα για την ιστορία αυτή;
     
  8. brenda

    brenda FU very much

    Μα δεν βαριέστε ποτέ με την διαχρονική φαγωμάρα? Απορώ.
    Πάντα καλά τα έλεγε ο @underherfeet... 

     
  9. femdomstories

    femdomstories έχω μια μεταχειρισμένη, ενδιαφέρεσαι Auto?

    Το να υποθέτουμε, χωρίς να γνωρίζουμε τις περισσότερες φορές οδηγεί σε εσφαλμένα συμπεράσματα. Η ιστορία αυτή έχει πολύ βαθειά σχέση με οποιαδήποτε σχέση χωρίς απαραίτητα αυτή να είναι bdsm. Ο σκύλος λοιπόν μπορεί να ξεπέρασε τους χ ψ φόβους του για διάφορους λόγους, ο πιο πιθανός είναι να διέγραψε το γεγονός και πάλι εικάζω γιατί δεν γνωρίζω τον τρόπο που λειτουργεί ο εγκέφαλος του σκύλου, αμφιβάλλω αν ξέρεις κι εσυ, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι απόρροια της σχέσης του με το αφεντικό του ή ότι δεν είναι. Τα ζώα και δη ο σκύλος εδώ, δεν έχουν καμία σχέση με τις ανθρώπινες σχέσεις. Όσο λοιπόν και αν θέλουμε μέσα στο μυαλουδάκι μας να κάνουμε μία τέτοια παρομοίωση, αυτή βιολογικά δεν είναι εφικτή. Μπορεί να είναι ρομαντικό, ευγενικό, γλυκό ή οποιοδήποτε άλλο επίθετο θέλει να βάλει ο καθένας, εκτός από δυό, σχετικό και πραγματικό.

    Και για να το κλείνουμε, μπορεί να χαλάω τη συνταγή μερικών, αλλά αυτή είναι η δική μου οπτική και η δική μου άποψη. Δεν θεωρώ αυτό που διαβάζω bdsm εμπειρία. Τώρα αν το ότι εγώ τη θεωρώ bdsm εμπειρία ή όχι, έχει τόσο μεγάλη σημασία για εσάς, ίσως θα έπρεπε να εξετάσετε τις προτεραιότητες σας.
     
  10. rea..

    rea.. Contributor

    Υπάρχει σε αυτήν την συμπεριφορά κάποιο ίχνος πιθανότητας, που να μου δίνει περιθώρια να σε πάρω στα σοβαρά?
     
  11. femdomstories

    femdomstories έχω μια μεταχειρισμένη, ενδιαφέρεσαι Auto?

    θ΄αρχίσουμε και την γνωστική ψυχολογία τώρα; be my guest!

    Σου είναι τόσο δύσκολο να δεχθείς ότι δεν θεωρώ ότι αυτή η ιστορία έχει σχέση με το bdsm?

    Αν δεν σε ενδιαφέρει η απόψη μου, γιατί επιμένεις να κρίνεις την συμπεριφορά μου;
     
  12. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Εικάζω ότι ούτε σκύλο είχες ποτέ.
    Κάποιος να πει στον Αίσωπο ότι λέει μαλακίες.