Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eat from my shoes

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ποδολαγνεία' που ξεκίνησε από το μέλος Ypox, στις 6 Αυγούστου 2008.

  1. Ypox

    Ypox New Member

    Θα ήθελα να συζητήσουμε σχετικά με την ιδέα "Eat from my shoes".
    Δηλαδή ο σκλάβος να γλείφει τα φαγητά απο τη σόλα των υποδημάτων της αφέντρας. Γενικά η ομορφιά όλου αυτού του "τελετουργικού" είναι οταν η αφέντρα έχει κάνει πιο πριν μια βόλτα έξω φορώντας τα υποδήματα της.
    Όποιος το αντέχει το κάνει, όποιος έχει τα κότσια το κάνει. Όποιος έχει το σθένος να αγνοήσει τον δυνητικό κίνδυνο το κάνει.
    Ειδάλλως ένα ζευγάρι καινούργια, αχρησιμοποίητα υποδήματα είναι η ασφαλής λύση.



     
     
     
     
     
     
     
     
     
     




    Γενικώς από τι υποδήματα θα θέλατε να γευματίσετε και τι ακριβώς θα θέλατε να φάτε?
     
    Last edited: 8 Αυγούστου 2008
  2. female

    female Contributor




    Γενικά, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα... Καλή σου όρεξη!  



    Μια ερώτηση μόνο -- σε διεγείρει το να έχει κάνει μια βόλτα έξω, και με την προοπτική μιας σαλμονέλας, μιας γαστρεντερίτιδας κλπ.; Καταλαβαίνω τον διεγερτικό συμβολισμό του εξευτελισμού που ενέχει αυτή η πράξη για σένα, αλλά κατά τα άλλα, έχεις κάποια ανοσία στα μικρόβια που μπορούν να πλήξουν το γαστρεντερολογικό σου ;




     
  3. Ypox

    Ypox New Member



    Μπρος στην εκστατική/απαγορευμένη απόλαυση τι έιναι ο πόνος?.....
    Στα fast-food που τρώει ο κόσμος, οι τύποι που φτιάχνουν τα φαγητά πιανουν με τα χέρια τους λεφτά, το μόριο τους όταν κατουράνε κτλ, και παρόλα ταύτα ο κόσμος που τρώει στα fast-food δεν έχει πάθει τίποτα....



    Ο τύπος που βλέπεις στις φωτογραφίες τρώει απο βρομικες σόλες υποδημάτων από τις αρχές του 2007.
    http://www.clips4sale.com/studio/13503
     
    Last edited: 6 Αυγούστου 2008
  4. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Δεν θα συμφωνησω, διοτι τα φαγητα των fast food σιγουρα δεν ειναι υγιεινα, ωστοσο ειναι λιγο δυσκολο να περιεχουν περιττωματα πτηνων η ζωων που πιθανον να πατησει η Κυρια στην διαρκεια της βολτας της.
    Σημειωση, στα καλα fast food, αν εχεις προσεξει οι υπαλληλοι μπορει οπως λες να πιανουν λεφτα η το τσουτσουνι τους, ωστοσο τα προιοντα που μας σερβιρουν το κανουν φορωντας γαντια διαφανη. 
     
  5. Ypox

    Ypox New Member


    Eισαστε σίγουρη?
    Έχω κάτι γνωστούς που εργάζονται σε φάστ-φουντ.
    Ο ένας φορούσε γάντια υποτίθεται για να μη φέρνει σε επαφή τα χέρια του με τα φαγήτα, αλλά πηγαινε και σήκωνε τις κούτες από το δάπεδο στην αποθήκη φορώντας τα γάντια, και έπειτα ετοίμαζε τα φαγητά. 'Ενας αλλος γνωστός μου που εργάζεται σε φαστ-φουντ, πάει τουαλέτα αλλά δεν πλένει τα χέρια του επειδή έχει πολύ δουλειά. Επίσης θυμόσαστε τι γίνεται με τους ξυρούς καρπούς σε Night-clubs κτλ.
    Το τι γίνεται στα fast-food σε θέματα υγιεινής δεν μπορεί να περιγραφεί. Και όμως ο κόσμος τρώει αλλά σπάνιως παθαίνει κάτι.



    Εντάξει, τώρα θα συφωνηθεί με τη Κυρία να κάνει μια σύντομη βόλτα και να προσέχει που πατά.
    http://img120.imageshack.us/img120/2149/macdocb9.jpg
     
  6. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Eat from my shoes

    Σεβαστό το κάθε βίτσιο καθενός βεβαίως, ειδικά όταν εξασκείται consensualy,
    αλλά από safe κι από sane, δεν πάμε καθόλου καλά τελευταία εδώ μέσα...  

    Φοβάμαι ότι αρχίζουμε πλέον να χρειαζόμαστε πολλά disclaimers... 


    Υ.Γ.:
    Με τους "ξυρούς" καρπούς δεν ξέρω τι συμβαίνει, αλλά ξέρω ότι όποιος τρώει από βρώμικες σόλες,
    αναμφίβολα "βαδίζει επί ξυρού ακμής"...
     
  7. Ypox

    Ypox New Member

    Re: Απάντηση: Eat from my shoes


    Χαχαχα! Ωραίο το ευφυολόγημα σου!



    Πάντως απλά θέλω να θύμαστε όλοι προτού κατακρίνετε το "eat from my shoes", τι μικροοργανισμούς έχουν οι λαβές των αστικών, όταν τις πιάνετε και μετά πάτε και τρώτε χωρις να πλύνετε τα χέρια σας, να θυμάστε τι μικροοργανισμους εχουν τα χρήματα που πιάνετε και μετά πάτε και τρώτε χωρίς να πλύνετε τα χέρια σας, να θυμάστε τι μικροοργανισμούς έχει το μονάκριβο κινητό σας, που το αφήνετε/ακουμπάτε παντού, και μετά πάτε και τρώτε χωρις να πλυνετε τα χέρια σας κτλ...
     
  8. Eri

    Eri

    Μηπως εισαι δημοσιογραφος και ανηκεις στο επιτελειο του Ευαγγελατου????
     
  9. Ypox

    Ypox New Member

    Οχι δεν είμαι. Αλλά να μην το πάμε το thread προς αυτήν την κατεύθυνση.

    Θα ήθελαν να πω πως η ιδέα "eat from my shoes" , είναι μια ιδέα επικών, θρυλικών και πολύκροτων διαστάσεων. Για αυτό και δημιούργησα αυτο το thread.
    Δηλαδή, ο συνδυασμός πεντάμορφης σόλας - τροφής που είναι προσκολλημένης σε αυτήν, είναι κάτι το μυθικό, είναι κάτι το ονειρικό! 
     
  10. FZTASH

    FZTASH Regular Member

    Δεν μπορώ να πω πως είμαι ένθερμος οπαδός του συγκεκριμένου φετίχ, βέβαια το έχω κάνει αρκετές φορές γιατί άρεσε πολύ στην τότε σύντροφό μου, δοκιμάζοντας διάφορα φαγώσιμα. Είχε μια αδυναμία σε κάτι γεμιστά μπισκότα με κρέμα custard (βρισκόμουν στην Αγγλία......) και στις φράουλες. Είχε δύο ζευγάρια γόβες (ένα με μέτριο και ένα με πολύ ψηλό τακούνι στιλέτο) μόνο για το συγκεκριμένο σκοπό, δεν τις φόραγε ποτέ έξω από το σπίτι ή για κάποιο άλλο ερωτικό παιχνίδι, οπότε ήταν σχετικά καθαρές. Έκανε κυρίως δύο πράγματα:
    α. Πάταγε τα φαγώσιμα σε μια μεγάλη πλαστική επιφάνεια σαν δίσκο ένα κάθε φορά και με τράβαγε από το λουρί μου βάζοντάς με να τα γλύψω από το δίσκο και μετά από τις γόβες της.
    β. Με έβαζε να ξαπλώσω ανάσκελα, τοποθετούσε το μπισκότο ή τη φράουλα στα χείλη μου και τα έλιωνε με τη σόλα της. Εγώ έπρεπε να να φάω τα πάντα γλύφοντας τις σόλες και τα τακούνια της μέχρι να καθαρίσουν εντελώς.
    Γενικά της άρεσε να της γλύφουν τις σόλες από τα παπούτσια της, δεν είχε σχέση με BDSM απλά είχε μεγάλη φαντασία και πάντα παίζαμε διάφορα παιχνιδάκια και πειραματιζόμασταν.....ας είναι καλά η γλυκιά μου Shelly περάσαμε πολύ καλά μαζί.
    Πάντως θα συμφωνήσω με την άποψη πως είναι επικίνδυνο να γλύφεις βρώμικες σόλες ή να τρως από το πεζοδρόμιο, και εγώ έχω δει αμέτρητα video με τέτοιο περιεχόμενο αλλά δεν νομίζω πως το ότι ο συγκεκριμένος "πρωταγωνιστής" το κάνει εδώ και κάποια χρόνια και δεν έχει πάθει τίποτα, αποδεικνύει πως δεν μπορεί να κολλήσεις διάφορες ασθένειες. Όντως το ανοσοποιητικό μας σύστημα είναι πολύ ικανό και δεν είμαι της άποψης πως πρέπει να ζούμε "αποστειρωμένοι", αλλά κάποιες βασικές αρχές, όπως το πλύσιμο των χεριών πριν το φαγητό π.χ. πρέπει να τις τηρούμε. Τώρα βέβαια θα μου πείτε πως ο εξευτελισμός του καθαρισμού της βρώμικης γόβας/μπότας/σόλας μιας Κυρίας, είναι super ερεθιστικό για κάποιους - και για εμένα - αλλά πρέπει κάπου να βάζουμε και κάποια όρια. Και προσωπικά πιστεύω πως το Safe, Sane and Consentual είναι ένα καλό όριο. Υπάρχουν τοοοόσα πολλά που μπορεί να γίνουν μέσα σε αυτά τα όρια........
     
  11. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Γλυκε μου δεν νομιζω οτι σε κατηγορησε κανεις.
    Εκτος εαν θεωρεις κατηγορια την αντιθετη αποψη και την συμβουλη οτι καλο ειναι να μην παιζουμε με την υγεια μας.
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Eat from my shoes

    "Τhumbs-up", FZTASH...