Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

echoes

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος echo, στις 23 Ιανουαρίου 2009.



  1. sumarsólin sest
    sigursælt haust
    sigrar flest
    sagar hjarta mitt laust
    vetur kaldur
    hvíslar gegnum rokið
    að ég ætti að stytta mér aldur

    hvenær verður þessu öllu lokið?
     
  2. "Ένας συνδυασμός αφέλειας και απάτης, χάρης και χυδαιότητας, γαλάζιας γκρίνιας και τριανταφυλλιάς χαράς είχε μπει στον κόσμο μου, τη σκιαδερή και μαύρη χώρα του Χούμπερτ, με αυθάδικη περιέργεια. Τον επιθεώρησε με ένα ανασήκωμα των ώμων που έδειχνε πως τον έβρισκε διασκεδαστικό, όχι όμως του γούστου της, και μου φαινόταν τώρα πως ήταν έτοιμη να φύγει με κάτι που έμοιαζε με πραγματική αηδία.
    Να σκεφτεί κανείς πως ανάμεσα σ' ένα σάντουιτς και σ' ένα Χούμπερτ, θα προτιμούσε με παγωμένη ακρίβεια, το πρώτο.


    ..Μόνον η περηφάνεια την εμπόδιζε να παραιτηθεί,
    γιατί στην παράξενη δοκιμασία μου,
    την άφηνα να κάνει ο,τι θέλει, τουλάχιστο όσο μπορούσα να το ανεχθώ."
    -"Χοντροκέφαλε", είπε χαμογελώντας μου γλυκά. "Αηδιαστικό πλάσμα. Ήμουν ένα κορίτσι φρέσκο σα μαργαρίτα, και κοίταξε τι μου 'κανες. Ω σιχαμένε, σιχαμένε γέρο."
    -.."Θα πας εκεί Λολίτα μου, θ'αφήσεις τον Κάτουλλό σου και θα πας εκεί, σαν κακότροπο κορίτσι που είσαι. Με πιο απλά λόγια, αν μας ανακαλύψουν και τους δυο μας, θα σε ανακρίνουν εξαντλητικά και θα σε βάλουν στο ίδρυμα ζωάκι μου, κι αυτό είναι όλο. Δεν πιστεύεις πως κάτω απ'αυτές τις συνθήκες, η Λολίτα θα 'κανε καλύτερα να μείνει με το γέρο της;"
    Χώνοντας όλα αυτά στο κεφάλι της, κατόρθωσα να τρομοκρατήσω τη Λο, που εκτός από μια ορισμένη αυθάδικη ετοιμότητα και εκρήξεις χιούμορ, ίσως να μην ήταν και τόσο έξυπνη όσο φαινόταν.


    ..Μόνον η περηφάνεια την εμπόδιζε να παραιτηθεί,
    γιατί στην παράξενη δοκιμασία μου,

    αποφάσισα πως δε θα μπορούσα να μαι ο φίλος της, ούτε ο ήρως της, ούτε η παρέα της, ούτε θα μπορούσα να συζητήσω κάτι που θα μπορούσαμε να συζητήσουμε- αυτή κι ένας μεγαλύτερος φίλος, αυτή κι ένας συγγενής, αυτή κι ένα πραγματικό φλερτ."

    Nabokov V.

     
  3. ..να το ασκείς το σώμα σου
    όπως ασκείς το μυαλό σου
    να το ασκείς τις νύχτες τις ατελείωτες

    όταν το άλλο σώμα δεν είναι δίπλα σου
    παρά τη θέλησή του
    κι όταν δεν είναι δίπλα σου
    γιατί έτσι το θέλει

    να το ασκείς το σώμα σου
    στην απουσία του άλλου
    να το ασκείς το σώμα σου
    στην ερημιά

    Μα, εγώ απ’ όλα πιο πολύ να σ’ αγαπάω θέλω.


     
     
  4.  

    Δέρμα σαν καμωμένο από ιασεμί...
    Εκείνη του Aυγούστου — Aύγουστος ήταν; — η βραδυά...
    Μόλις θυμούμαι πια τα μάτια· ήσαν, θαρρώ, μαβιά...
    A ναι, μαβιά· ένα σαπφείρινο μαβί.

    Κ.Π.Καβάφης
     
  5. ..I sky you
    My enormous wings extend wide to love you without limits

     
  6. Τα όνειρά μου είναι χρωματιστά
    Στα όνειρά μου ποτέ δε θα παίξεις

     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Mάλλον η πιο μεγάλη γυναικεία φωνή στην Ελλάδα μετά το '80...
     
  8. χόρεψε πάνω στο φτερό του καρχαρία.
    παίξε στον άνεμο τη γλώσσα σου και πέρνα


    ως να μου γίνεις, Μοίρα, Θάνατος και Πέτρα
     
  9. ..the night was dark, there was no moon above

    it was a night of the phantom, yeah
     
  10. καί τόσο πλήρως σέ φαντάσθηκα, πού χθές τήν νύχτα ἀργά, σάν ἔσβυνεν ἡ λάμπα μου-



    ..
    —ἄφισα ἐπίτηδες νά σβύνει—