Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Edgeplay: Τι, πως και γιατι.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Phaedra, στις 19 Ιουλίου 2005.

Tags:
  1. mariskasl

    mariskasl New Member

    με τρελαινει οταν με παιρνει ο Αφεντης μου και ταυτοχρονα μου περναει με το μαχαιρι στα μπουτια,δεν καταλαβαινω τι γινεται.αλλα μ αρεσει ασθηση αυτη.και πιο πολυ μου αρεσουν τα σημαδια .να σταζει αιμαι.και το βλεμμα του οταν το κοιταει
     
  2. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Edgeplay.

    Τι : Πατάμε το γκάζι.
    Πως : Πατάμε τον κάλο  
    Γιατί : Γιατί μας τα χει κάνει τσουρέκια.

    Θέλει να χεις καλά φρένα, που να σταματήσεις αμα αρχίσεις με αυτό.
    Το συναρπαστικό κομμάτι του βδσμ για εμενα, λαικ  
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    (Τελικά, αυτό που δεν καταλαβαίνω, είναι πως γίνεται κάποιοι, να μην προσφέρουν πραγματικά εντελώς τίποτα ουσιαστικό σε κανέναν.
    Ούτε σε επίπεδο εμπειριών, ούτε σε επίπεδο θεωρίας, ούτε σε κάτι άλλο που να με αφορά.
    Το συγκεκριμένο νήμα θα έπρεπε να έχει 40 σελίδες πχ, με τις εμπειρίες όλων μας, αντ΄αυτού, μπαίνετε κάποιοι, και συμμετέχετε μόνο για τον χαβαλέ.
    Αυτό για μένα είναι Η ξεφτίλα.
    Στο νήμα για τις θρησκευτικές παραζάλες του κάθε καμένου να αναλώθηκε απίστευτα πολλή ενέργεια και αράδες ατελείωτες και στα νήματα για τεχνικές, καλή ώρα, που θα μπορούσαμε να συζητήσουμε, να ανταλλάξουμε απόψεις και να μάθουμε ουσιαστικά πράγματα, είμαστε στην 2η σελίδα, και μάλιστα όχι αμιγώς με τοποθετήσεις.
    Κλείνει η παρένθεση, μπορεί να έχω πάθει και ηλίαση, δεν ξέρω, πάντως εννοώ κάθε λέξη που είπα παραπάνω, πάλι καλά που είναι κι ο Μπίκυς και μάς σώζει, ρεμάλια...)

    Επί του θέματος, οι εμπειρίες μου στο edgeplay, έχουν σχέση με βελόνες, ασφυξία, μαχαίρια, βιασμό και σεξ με γεμάτα περίστροφα.
    Το πλέον επικίνδυνο θεωρώ, αν και λατρεμένο μου ήταν ένα υπέροχο παιχνίδι με την φωτιά, εξαιρετική αίσθηση αδρεναλίνης.
    Γενικά, μου αρέσουν τα ακραία παιχνίδια, ωστόσο, είμαι βέβαιη στο ότι δεν είναι όλα για όλους. Πρέπει να εξετάζονται διεξοδικά κάποια πράγματα για να μην καταλήξουν σε τραγωδία.
    Ίσως και γι αυτό δεν επεκτείνομαι, γιατί δεν θα ήθελα να θεωρηθεί μία τέτοια τοποθέτηση παρακίνηση για κανέναν και για τίποτα.
    Αν γουστάρετε όμως να την ξανανοίξουμε ουσιαστικά την συζήτηση, θεωρώ ότι μπορούμε να το επαναπροσεγγίσουμε και να κερδίσουμε κάτι από το θέμα.
    Ενδείκνυται...
     
  4. n0mad

    n0mad Dirty Forty

    Γεια σου ρε Μπρέντα με τις νυχτερινές ανησυχίες που είσαι και έκπληκτη...

    Απορώ πραγματικά γιατί αναρωτιέσαι και απορώ πως δεν έχεις καταλάβει πως λίγοι νοιάζονται να μάθουν και ακόμη πιο λίγοι να πράξουν. Εύκολο σεξάκι διαθέτει το μαγαζί αλλά το μέλλον, άρα η ανανέωση θα πάει το χώρο εκεί που θέλει, όχι εκεί που μπορεί να θέλω ή να θέλεις ή να θέλει κάποιος τρίτος.

    Για να μην είμαστε εντελώς άδικοι, το νήμα βρίσκεται στη δεύτερη σελίδα από το 2005, δηλαδή πριν 11 χρόνια, που αν ήταν παιδί όταν αποφάσισε να το τρέξει ο νηματοθέτης του σήμερα θα ήταν 6η Δημοτικού. Και από τότε μέχρι τώρα κύλησε πολύ νερό στο ποτάμι ώστε από τα άκρα να φτάσουμε να βλέπουμε μια πάστα σοκολάτας και να κάνουμε βουδουσουμικούς συνειρμούς τρίτου τύπου.

    Αυτά τα ολίγα, και για τελείωμα έχω να πω πως ο χαβαλές ίσως είναι ο δίαυλος επικοινωνίας μεταξύ των παλαιοτέρων και της νέας γενιάς, αφού οι αρχαίοι, ως άλλοι δεινόσαυροι εξαφανίστηκαν όταν θα μπορούσαν να δώσουν το βήμα που θα ακολουθήσουν οι υπόλοιποι.
     
    Last edited: 13 Ιουνίου 2016
  5. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Είναι ένα ιδιαίτερο και λεπτό θέμα ως προς την προσέγγισή του.
    Δε χωρούν εντυπωσιασμοί, πλήρης ρεαλισμός.
    Για να επιτευχθεί ένα ριψοκίνδυνο παίγνιο, λυπούμαι μα δεν χωρούν αυθορμητισμοί αλλά εκτενής προγραμματισμός. Αν αυτό ξενερώνει ορισμένους, τότε καλύτερα να απέχουν.

    Σε ένα επίπεδο πρόληψης:
    - Ποιοτικός ύπνος και ξεκούραση πριν την σκηνή και από τα 2 μέλη.
    - Κανένα ίχνος αλκοόλ στο αίμα καθώς και παραισθησιογόνων ουσιών και από τα 2 μέλη.
    - Εκτενής αναφορά από το bottom του ιατρικού του ιστορικού καθώς και των φαρμάκων που παίρνει αυτήν την περίοδο.
    - Αξιολόγηση των πληροφοριών κι εκτενής ψάξιμο από το Top άτομο. Π.χ. όσοι λαμβάνουν χάπια για την πίεση δυσκολεύονται στην πήξη του αίματος
    - Το bottom άτομο χρειάζεται να γνωρίζει καλά τον οργανισμό του και να μπορεί να δίδει σαφή feedback στο Top μέλος κατά τη διάρκεια της σκηνής.
    - Η γνώση πρώτων βοηθειών από το Top άτομο είναι επιβεβλημένη καθώς και η γνώση ανατομίας και φυσιολογίας για την πρακτική που θα εφαρμόσει.
    - Κατάλληλος εξοπλισμός με αποστειρωμένα εργαλεία για την πρακτική και βαλιτσάκι/φαρμακείο.
    - Το Top άτομο καλό θα ήταν να βρεθεί πρωτύτερα δοκιμαστικά με το bottom ώστε να εφαρμόσει σε μικρότερη κλίμακα ορισμένες τεχνικές και να αξιολογήσει αντιδράσεις.

    Σε επίπεδο ατυχούς εξέλιξης:
    - Κατευθείαν έλεγχος της αναπνοής από το Top.
    - Αν παρατηρηθεί απώλεια, ξεκινά ΚΑΡΠΑ (Καρδιοπνευμονική αναζωογόνηση) ενώ έχει καλέσει άμεσα ασθενοφόρο.
    - Σε περίπτωση που υπάρχει σταθερή αναπνοή αλλά χάσιμο των αισθήσεων. Τοποθετεί το bottom άτομο σε θέση ανάνηψης εώς ότου ανακτήσει τις αισθήσεις του (μέσα σε ελάχιστα λεπτά θα πρέπει να έχει συνέλθει)
    - Σε περίπτωση ακατάσχετης αιμοραγίας, θα πρέπει να ξέρει το Τop να πραγματοποιεί περίδεση.
    - Αν η αιμοραγία είναι ελεγχόμενη αλλά μη προβλέψιμη, τότε θα ήταν χρήσιμο το αιμοστατικό σπρέι ή βαμβάκι.

    Κατά την διάρκεια της σκηνής, θα ήταν καλό να είναι ενήμερο ένα τρίτο πρόσωπο της εμπιστοσύνης, με ιατρικές γνώσεις., για τον τόπο και τον χρόνο που θα λάβει μέρος το παίγνιο.

    Τέλος, σε ριψοκίνδυνες εφαρμογές θα πρέπει να γίνεται αντιληπτό η μη σταθμισμένη μεταβλητή της πλήρους ασφάλειας προτού δοθεί η συναίνεση.
     
  6. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Smartphone και στην παραλία, αυτόν τον τρόπο βρήκα για να το επαναφέρω και δεν ξέρω αν έχει ήδη γίνει, αν ναι, συγνώμη που αμφέβαλλα