Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Electro play

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 6 Ιουλίου 2005.

  1. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Το έχω δοκιμάσει με ένα μηχάνημα το οποίο είναι αγορασμένο από Αγγλία. Έχει δυο clips για τις ρόγες και ένα μεγάλο δαχτυλίδι για το πέος τα οποία λειτουργούν ανεξάρτητα. Τ ρεύμα παράγεται από μιά μπαταρία (ο κατασκευαστής δηλώνει ότι είναι ακίνδυνο) και η ένταξη αυξομειώνεται με ένα ποντεσιόμετρο. Η αίσθηση (ειδικά στις θηλές είναι φανταστική, ειδικά όταν τραβάνε και τα καλώδια). Προσοχή όμως στις ιδιοκατασκευές.!!!
     
  2. coupleds

    coupleds Regular Member

    υπάρχει κάποιος ηλεκτρολόγος ή ηλεκτρονικός που να μπορεί να δώσει καοποιες απλές οδηγίες / σχήμα κατασκευής κάποιας συσκευής φυσικά μπαταρίας πχ 9 Volt? Οι συσκευές του εμπορίου είναι σχετικά ακριβές άπ' ότι έχω δει.
     
  3. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Ε τι πάει να πει ακριβές. ότι πληρώσεις παίρνεις. καλύτερα να πληρώσεις και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο παρά να πας στον ηλεκτρολόγο της γειτονιάς και να έχεις ενδεχομένως κινδύνους. Ο ηλεκτρολόγος της γειτονιάς όσο καλός να είναι με τα ηλεκτρικά δεν σημαίνει ξέρει και από electro play
     
  4. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    coupleds
    Ούτε να το συζητάς. Με τη ζωή μας θα παίξουμε?
     
  5. coupleds

    coupleds Regular Member

    το 9voltο ρεύμα μπαταρίας δεν είναι επικίνδυνο...εξ' άλλου τόσες ιδιοκατασκευές υπάρχουν στον χώρο για διάφορα "σύνεργα".
     
  6. AnDrAmElEx

    AnDrAmElEx Regular Member

    Coupleds συμφωνοι πως το 9βολτο ρευμα ειναι ακινδυνο..ομως αυτες οι συσκευες ναι μεν δεχονται 9βολτη μπαταρια..αλλα εχουν μετασχηματιστες που το κανουν πολυυ παραπανω,(μπορει και να φτασουν τα 220V στιγμαια).Δεν ειναι τοσο επικινδυνο επειδη ειναι πολυ χαμηλης εντασης το ρευμα τους της ταξεως των 80-150 mΑ. (oι τιμες που δινω αφορουν μηχανηματα παθητικης γυμναστικης που δουλευουν με μπαταριες.Ιδια αρχη λειτουργειας εχουν.... )
     
  7. coupleds

    coupleds Regular Member

    thanks AnDrAmEIEx...θα αρκεστώ σε άλλες ιδιοκατασκευές χωρίς να παίζω με το ρεύμα..
     
  8. amiga115

    amiga115 Guest

    Έχω παίξει με electro και το καταχάρηκα. Βέβαια δεν μου έκανε και παρα πολυ sexy. Δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να τελειώσω με αυτό. Όταν όμως δοκίμασα την μπαλίτσα που την βάζεις από πήσω ή από μπροστά αν έχεις,    , εκεί τα είδα όλα... Μπήκε και κάποιος μέσα μου ταυτόχρονα και μάλλον ήταν το καλήτερο sex που έκανα ποτέ.
    Δεν νομίζω ότι είναι επικίνδυνο πάντως. Αν δεν υπάρχει πρόβλημα με την καρδιά, τότε το σώμα έχει απίστευτες ανοχές σε τέτοια πράγματα. Και όχι στο κεφάλι, φυσικά..
     
  9. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Προτινω στους αρχάριους το Vialote Wand, είναι αρκετά sensual σαν αίσθηση κ πιο ασφαλές.
    Όσο για το Tense... αχ βαχ....
     
  10. eLecTroBoy

    eLecTroBoy New Member

    ΠΡΟΣΟΧΗ-ΠΡΟΣΟΧΗ , άκουσα για ηλεκτρολόγους-ηλεκτρονικούς και πατέντες. Αυτοί τα δοκίμασαν πάνω τους? Κ αν προκληθεί βλάβη στο μηχάνημα την ώρα της χρήσης ξέρουν τι 8α συμβεί?

    Ο ηλεκτρισμός είναι ύπουλη ιστορία , το λέω από δική μου εμπειρία.

    Βρείτε επαγγελματικά συστήματα με εγγύηση. Πιθανόν σε sex shop.

    Τσέκαρε κ μια διεύθυνση, που πρέπει να γινεις μέλος βέβαια,
    www.wiredpussy.com , εκεί τα κορίτσια τρελαίνονται απο ηδονή...

    Εγώ πάντως χρησημοποιώ δικό μου σύστημα, το οποίο μπορεί να δώσει παλμούς με ρυθμιζόμενη συχνότητα κ ένταση , κ επιπλέον μπορεί να συνδεθεί με cd-player, k να διαπεράσει τη μουσική από τα εκάστοτε σημεία προς διέγερση.

    Ο ερεθισμός κ παράλληλα η ηδονη αυτού του τύπου είναι πρωτόγνωρη.
    Όσοι θέλετε να τρελάνετε τον παρτενέρ σας, ψαχτείτε.

    πχ. σκέψου να της ερεθίζεις ταυτόχρονα τις ρώγες με τα δάχτυλα των ποδιών.....................
     
  11. coupleds

    coupleds Regular Member

    ?? Δικό σου σύστημα ? μπορείς να γίνεις πιό αναλυτικός ? Εννοείς δική σου κατασκευή? και πώς ακριβώς δουλεύει ? Αλήθεια θεωρείς επικίνδυνες τις ιδιοκατασκευές ? μιλάμε για μπαταρία , ποτενσιόμετρο κλπ
     
  12. eLecTroBoy

    eLecTroBoy New Member

    Ναί η κατασκευή είναι δική μου, αλλά για να φτιάξεις γεννήτρια συχνοτήτων κ ενισχυτή τάσης 8έλεις ειδικές γνώσεις.

    8α σου πω όμως μια απλή πατέντα που 8α κανεις δουλειά

    αγόρασε από ένα μαγαζί ηλεκτρονικών ένα μετασχηματιστή 220/3 έως 9 Volt. Ή βγάλε κανένα από κάνα παλιό ραδιοκασετόφωνο.

    Στη συνέχεια παρε μια 9V μπαταρία κ τον +πόλο ένωσέ τον στα8ερά με τον ένα ακροδέκτη απο την μεριά των 3 έως 9V , ότι αγορασες, τον δεύτερο ακροδέκτη 8α τον ακουμπάς με ταχύτητα στον -πόλο , 8α δεις οτι παράγεται ένας πολύ μικρός σπιν8ήρας όταν αυτός απομακρύνεται από τον πόλο. Παίξε λίγο, άλλαζε ταχύτητα...

    Αυτό σημαίνει ότι από τους δύο άλλους ακροδέκτες των 220V παράγεται μια μια υψηλή τάση που όμως δεν έχει ικανή ισχύ να βλάψει ένα υγειές άτομο σε καμία περίπτωση.

    Εκμεταλλεύσου αυτην την παλμική τάση...

    π.χ. σύνδεσε με καλώδιο στους ακροδέκτες δύο μεταλικά μανταλάκια με τα οποία 8α πιάσεις τις ρώγες ασ πούμε κ 8α με 8υμη8είς.

    Πρωτείνω να κσεκινίσεις με χαμηλής τάσεως μπαταρίες , 1,5 - 3 - 4,5 - 6 - 9 - 12.

    Αυτή είναι μια πολύ βασική αρχή αυτών των συστημάτων.

    Περιμένω να να ακουσω εμπηρείες κ τί καταφέρατε οκ??????