Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Enema (Κλύσμα)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 8 Ιουλίου 2005.

  1. MasterTheo

    MasterTheo Regular Member

    Το enema «κλύσμα» μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σαν προετοιμασία γιαπρωκτικό sex ή play, αλλά και σαν τιμωρία. Σαν προετοιμασία για πρωκτικό sex θα έλεγα ότι ίσως είναι και ενδεδειγμένη, ίσως και απαραίτητη. Σαν τιμωρία είναι ο εξευτελισμός της/του σκλαβας/βου με την διείσδυση αλλά και με τον έλεγχο και απαγόρευση της εκκένωσης. Το νερό πρέπει να είναι χλιαρό και αν γίνονται με μεγάλη συχνότητα ή πολλές φορές την ίδια ημέρα τότε είναι καλύτερα να χρησιμοποιείται φυσιολογικός ορός ή λίγο αλάτι στο νερό για να μην χαλάει η χλωρίδα στο έντερο. Μπορεί να χρησιμοποιείται ασφαλώς μέχρι 250ml ύδατος, αν και έχω δει σκλάβες να δέχονται πολύ περισσότερο. Δεν δημιουργεί προβλήματα στο έντερο ή στις εκκενώσεις αντιθέτως βοηθά πολύ και συστήνεται από πολλούς γιατρούς. Για την προετοιμασία στο πρωκτικό sex μειώνει πολύ τις μολύνσεις και όπως μου έχει αναφερθεί από αρκετές σκλάβες τις προετοιμάζει να δεχθούν πρωκτικό ακόμη και χωρίς λιπαντικό. Κάτι που εγώ δεν προτείνω εκτός και αν πραγματικά θέλεις να τιμωρήσεις κάποιον/α.
    Υπάρχουν αρκετοί τύποι στην αγορά. Οι δύο πιο κοινοί είναι, η σακούλα που κρεμάς κάπου πιο ψηλά και το υγρό κυλά λόγο βαρύτητας και η φούσκα όπου το υγρό εισέρχεται λόγο πιέσεως γι’ αυτό λέγεται και ντους. Η καλύτερη στάση είναι το άτομο που θα το δεχτεί στα τέσσερα με το στήθος να ακουμπά κάτω και η λεκάνη ψηλά, ή όρθια έχοντας σκύψει και ακουμπήσει το στήθος στον νιπτήρα ή σε μια καρέκλα. Βοηθάει να λιπάνουμε λίγο το άκρο στον σωλήνα ή τον πρωκτό. Υπάρχουν διάφορα άκρα από λεπτά έως αντίγραφα του πέους. Η εισαγωγή του υγρού καλόν είναι, να είναι συνεχής μέχρι εκεί που μπορεί να το αντέξει το άτομο. Και η άρνηση για εκκένωση να είναι λογική διότι μπορεί να υπάρξουν δυσάρεστες καταστάσεις. Το κάθε άτομο έχει διαφορετικές αντοχές και αυτό εξαρτάται από τον έλεγχο που έχει στον σφικτήρα του.
     
  2. Master_Aris

    Master_Aris New Member

    υπάρχουν στα φαρμακεία κλύσματα μια χρήσεως, νομίζω πάντως ότι καλό είναι να γίνεται πριν τις πρωκτικές πρακτικές, και ισως μάλιστα να επαναλαμβάνεται διπλό για πλήρη καθαρισμό. Και μην ξεχνάμαι γάνται και λιπαντικό
     
  3. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Δεν έχω κάνει ποτέ σε σκλάβο.....άλλά ζητώ να έχουν κάνει οι ίδιοι πριν να έρθει και πρέπει να χρησιμοποιήσω strap-on or dildo. Δεν είναι επώδυνο όμως
     
  4. pavlosilvi

    pavlosilvi New Member

    Θα σας πω 2 πραγματα που ξερω για το κλυσμα. Πρωτον, οτιδηποτε μπαινει στο εντερο πρεπει να ειναι ελαφρως χλιαρο. Σε διαφορετικη περιπτωση τα πραγματα μαλλον θα χειροτερεψουν αφου μπορει να προκληθει σοβαρη βλαβη στο εντερο. Δευτερο η ποσοτητα τοθ υγρου που θα χρησιμοποιηθει πρεπει να ειναι σχετικα λιγη, τουλαχιστον τις πρωτες φορες που θα το πραγματοποιησετε. Μια φιλη μου που τρελενεται για πρωκτικο χρησιμοποιει κλυσμα με αρωμα τριανταφυλλου...ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ
     
  5. psr

    psr Guest

    Χαιρετώ τα μέλη της κοινότητας.Θα ήθελα απλώς να αναφέρω τους 2 σημαντικότερους κινδύνους από την εφαρμογή κλύσματος.
    1)Η συχνή τους χρήση δύναται να διαταράξει τη φυσιολογική εντερική χλωρίδα με πιθανότητα
    να αναπτυχθούν άλλοι παθογόνοι μικροργανισμοί
    2)Η κακή εφαρμογή τους μπορεί να τραυματίσει τον πολύ ευαίσθητο εντερικό βλεννογόνο.Σε περίπτωση που αυτός σχιστεί ,υπάρχει σημαντική πιθανότητα να επιμολυνθεί (σκεφτείτε άλλωστε το περιεχόμενο του εντερικού σωλήνα),με αποτέλεσμα την πρόκληση περιτονίτιδας (κατάσταση απειλητική για τη ζωή)
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Αναρωτιέμαι, μήπως είναι αρκετά επικίνδυνο το κλύσμα διαρκείας, έχει γραφτεί ότι ακόμα και βλάβες μη αναστρέψιμες στον εγκέφαλο μπορεί να προκληθούν αν μείνει το νερό για πάνω από 12-15 λεπτά. Αλλά επειδή όλα αυτά τα "μη" συχνά έχουν δόσεις υπερβολής - άρνησης - αντίστασης - απειρίας, θα μπορούσε να μας πει κάτι σχετικά κάποιος που να διαπράτει ή να του γίνεται αυτή η διαδικασία "κλύσμα-τάπα-υπομονή" για πάνω από 10-15 λεπτά και να μην έχει πάθει τίποτα;

    Σχετική ένδειξη που μάλλον συνηγορεί στον προβληματισμό μου:

     
  7. Zondag

    Zondag Regular Member

    Το βρίσκω περιττό και όχι ιδιαίτερα ερωτικό. Το μόνο διεγερτικό στοιχείο σε αυτό είναι ότι η σκλάβα συνειδητοποιεί με ένα πολύ ταπεινωτικό γιαυτή τρόπο ότι ο Κύριος της έχει τον έλεγχο και το δικαίωμα πρόσβασης σε οποιαδήποτε περιοχή και λειτουργία του σωματος της.

    Αλλά υπάρχουν πιο ερωτικοί τρόποι να το εμπεδώσει αυτό...Δεν βρίσκω ερωτική την καθυστέρηση/άρνηση εκκένωσης ούτε και την όλη διαδικασία χορήγησης κλίσματος.

    Φυσικά εννοείται ότι μια σκλάβα πρέπει να διατηρεί πάντα καθαρες και συνεχώς προσβάσιμες όλες τις ερωτικές της "φωλιές" προς χρήση του Κυρίου της οποιαδήποτε στιγμή αυτός αποφασίσει να τις χρησιμοποιήσει. Αλλά αυτό μπορεί να το καταφέρει και μονη της.
     
  8. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    tender lilly θελεις να μας πεις τις πηγες σου? μου φανηκε περιεργο το οτι μπορει να προκαλεσει βλαβες η παραμονη του νερου. στο παρελθον το εχω κανει σε μια ατιθαση σουμπιτσα (νομιζω ειχε αντεξει μεχρι 25 λεπτα κατανωτερο) χωρις προβληματα...
     
  9. blindfold

    blindfold Contributor

    όλα έτοιμα τα θέλουμε ? τεμπελάκος μου ακούγεσε φίλε...

    όντως τα λεγόμενα της tender lilly με τρόμαξαν επίσης όχι ότι συγρατώ τα νέρα τόση ώρα...

    anyway

    να επισημάνω ότι αν ο προκτός είναι βρώμικος τότε πονάει οποιαδήποτε είσοδος... από οτιδήποτε αντικείμενο...
     
  10. gaby

    gaby Guest

    @ blindfold,

    Έτσι όπως τα λέει ο Zontag νομίζω ότι είναι τα πράγματα γενικά στο M/f BDSM αλλά και η SM_Art Lady πιο πάνω τα ανάλογα γράφει.

    Το άλλο θέμα θα το κοιτάξω το πολύ σε δυο τρεις μέρες.
     
    Last edited by a moderator: 12 Ιουνίου 2007
  11. 4you

    4you Regular Member

    Απάντηση: Enema (Κλύσμα)

    πως μπορει να κανει κανεις μονος του κλυσμα?
     
  12. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Enema's douche= το να περιλουσεις τον αλλον με τα υγρα του κλυσματος!
    Ομολογω πως την κοπρολαγνεια την απεχθανομαι!
    Ομως, το κλυσμα απλα σαν κλυσμα το χρησιμοποιω καθημερινα στο εαυτο μου για λογους υγιεινης!
    Και μαλιστα με αντισηπτικο υγρο!
    Το κλυσμα για το οποιο μιλαμε εδω το εχω κανει!
    Αλλα μετα απο το δικο μου ετσι ωστε πανω του να εκτοξευτει μονον νερο και τιποτε αλλο και παντως για να εχει το ολο σκηνικο μια νοτα ταπεινωσης και εξευτελισμου!
    Το enema χρησιμοποιειται και σαν μεσο βασανισμου του σκλαβου η της σκλαβας αφου μετα το γεμισμα του ορθου με το υγρο εξαναγκαζεται σε κατακρατηση πραγμα αρκετα βασανιστικο και επωδυνο καποιες φορες!
    Και μετα απο την ελευθερωση του υγρου μεσα στην λεκανη, ακολουθει και δευτερη και τριτη φορα ωσπου να καθαρισει πληρως το εσωτερικο, προκειμενου να μην λερωθουν τα διαφορα οργανα η ζαρζαβατικα που θα εισελθουν.
    Υστερα απο ενα τετοιο κλυσμα, βγηκα βολτα για καφε με εναν σκλαβο μου στον οποιο πριν βγουμε ειχα χωσει εναν αρκετα μεγαλο δονητη και μαλιστα σε λειτουργεια (παιρνει μπατταριες) και ερεθιζομουν βλεποντας τις αντιδρασεις του ενω καθοταν απεναντι μου στην καφετερια!