Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Fake Αφέντρες. Τύποι και χαρακτηριστικά

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Konstantinos, στις 10 Ιουλίου 2005.

  1. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Τελευταία ακούγονται πολλές και διάφορες απόψεις σχετικά με τον όρο Αφέντρα. Θα πω την γνώμη μου σε κάποια πράγματα για το ποιές είναι οι fake Αφέντρες και πως αναγνωρίζονται.
    ο καθένας μπορεί να συμφωνήσει η να διαφωνήσει και να προσθέσει ότι θέλει.

    Δεν θα αναφερθώ στην διαφορά μεταξύ Mistress και Domme καθώς αυτό είναι άλλο θέμα. Σκόπος μου είναι να κάνω διαχωρισμό στο ποιές ΔΕΝ είναι Αφέντρες
    Τελευταία υπάρχει μια "μόδα" σχετικά με το Bdsm και αντί αυτό να αποτελεί κάτι θετικό για τον χώρο δυστηχώς τις περισσότερες φορές είναι αρνητικό.

    Διάφορες κοπέλες/γυναίκες αυτοαποκαλούνται ως Αφέντρες χωρίς να διαθέτουν τα ανάλογα χαρακτηριστικά και προυποθέσεις. Πως όμως μπορούμε να ξεχωρίσουμε τις Fake από τις Real ?

    Τύποι των fake Mistress

    1) Η Αφέντρα του Chat.

    Ένας αρκετά καινούργιος τύπος "Αφέντρας" που βρίσκεται σε μεγάλη έξαρση τελευταία λόγω της ανάπτυξης του Internet. Με την δημιυργία των "chat rooms" δημιουργήθηκε και αυτή η νέα κατηγορία των fake Mistresses.
    Χαρακτηριστικά

    a) Ηθική ικανοποίηση με το να βλέπει slave chatters να υποκλίνονται μπροστά της και της ζητάνε στον πληθυντικό να τους δώσει σημασία
    b) Ηθική ικανοποίηση όταν βλέπει πως τα πριβε παράθυρα του chat ξεπέρασαν σε αριθμό τα πριβέ της προηγούμενης μέρας. Χαρακτηριστική ατάκα σε αυτό είναι το γνωστό " Δεν μπορώ τώρα - Ασχολούμε τα με τα prive μου"
    c) H Αφέντρα του chat αντι να ασχολείται με ουσιώδη θέματα ασχολείται με αντικείμενα του νηπιαγωγείου . Η πιο συνηθισμένη ασχολία δε είναι να παίζει Trivia με τα διάφορα bots η να κοιτάει την λίστα με τις access μπας και κάποια ανταγωνίστρια Chat Afentra έχει αποκτήσει μεγαλύτερα προνόμια από αυτήν στο chat room
    d) H Αφέντρα σχεδόν πότε δεν μιλάει στο main. Και αυτό γιατί δεν μπορεί να αναπτύξει κανένα σοβαρό θέμα διότι έχει αγνοια για το Bdsm και φοβάται μην γίνει νουμέρο όταν αποδειχτεί πως έιναι άσχετη με το θέμα
    e) H Chat Αφέντρα βρίσκεται στο chat room επειδή της έδωσαν προνόμια moderator για να κρατάει τον κόσμο στο κανάλι. Αν της αφαιρέσουν το status του moderator θα εξαφανιστεί από εκεί καθώς μόνο το Bdsm δεν την ενδιαφέρει αλλά τα προνόμια

    Στις περισσότερες περιπτώσεις η Chat Αφέντρα με το που κλέισει το chat επανέρχεται στα κανονικά της καθήκοντα. Και φυσικά στο επόμενο διάλειμα μεταξύ μπουγάδας και φασίνας, θα ανοίκσει το chat για να υποδυθεί τον ρόλο της Αφέντρας.

    2) Αφέντρα με web cam

    Kαι αυτό τελευταία ανθίζει λόγω του yahoo messenger και του msn που έχουν λειτουργίες cameras.

    Χαρακτηριστικά
    a) Η web cam Αφέντρα δεν έχει σκοπό να γνωρίσει ποτέ κανέναν real
    b) Η web cam Αφέντρα δελεάζει τους male slaves ότι αν τους δει σε web cam υπάρχουν πολλές πιθανότητες να γίνει κάτι real καθώς μέσω της κάμερας θα εγκρίνει εάν ο σκλάβος είναι αυτό που ψάχνει
    c) Η web cam Αφέντρα δεν έχει camera η ίδια
    d) Η web cam Αφέντρα βάζει τον άντρα σκλάβο να αυνανιστεί και εκείνη κάθεται με τον γκόμενο η/και με την παρέα της και κάνουν χαβαλέ
    e) Η web cam Αφέντρα δεν είναι καν γυναίκα αλλά κάποιος gay

    3) Eπαγγελματίας Αφέντρα

    Αυτός ο τύπος γυναίκας όντως μπορεί να δώσει real ικανοποήση σε κάποιους male slaves. Αυτό δεν σημαίνει πως είναι Αφέντρα η πως της αρέσει το Bdsm

    Χαρακτηριστικά
    a) H επαγγέλματίας Αφέντρα δεν υπάρχει πότε περίπτωση να συνάψει σχέση με κάποιον "πελάτη" κάτι που όμως η ίδια πολύ συχνά το λέει η αφήνει να εννοηθεί. Αυτό είναι ένα κόλπο για να αποκτίσει τακτικούς και μόνιμους πελάτες
    b) Η επαγγέλματίας Αφέντρα δεν έχει σε κάμια υπόληψη τους υποτακτικούς. Τους θεωρεί κορόιδα και κρετίνους
    c) Η επαγγέλματίας Αφέντρα εκμεταλεύεται τις αδυναμίες των υποτακτικών. Πολλές φορές επειδή γνωρίζει πως οι υποτακτικοί εξαρτώνται από τις υπηρεσίες της μη έχωντας εναλλακτικές λύσεις ζητάει υπέρογκα ποσά για ένα "προγραμμα" μικρής δειάρκειας. Και δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση να συνεχίσει αυτό το πρόγραμμα όταν περάσει η καθορισμένη ώρα άσχετα με το αν ο 'πελατης" έμεινε ικανοποιημένος η όχι
    d) Η επαγγέλματίας Αφέντρα βγάζει πολλά λεφτά κάνωντας ουσιαστικά χαβαλέ. Σε αντίθεση με τις πόρνες που αναγκάζονται να έχουν σαρκική επαφή με τους πελάτες και που διατρέχουν κίνδυνο αφροδισίων
    e) Η επαγγέλματίας Αφέντρα δεν είναι νόμιμη.
    f) Η επαγγέλματίας Αφέντρα πέρα από την δουλειά της δεν έχει καμία άλλη σχέση με το Bdsm στην ζωή της

    4) Aφέντρα για money slaves

    Αυτό το trend έιναι σχετικά καινούργιο αλλά αναπτύσεται σχετικά γρήγορα
    Έχει αρκετά ίδια χαρακτηριστικά με την εππαγγελματία "Αφέντρα" όπως θα δείτε παρακάτω.

    Χαρακτηριστικά
    a) H γυναίκα αυτή σε αντίθεση με την επαγγελματία που κάνει έστω κάποιο session δεν κάνει σχεδόν τίποτα. Το πολύ πολύ να συναντιθεί λίγο με τον υποτακτικό για να του υποβάλει την λίστα με τα πράγματα που θέλει να ψωνίσει η να του ζητήσει μετρητά
    b) H γυναίκα αυτή παίρνει τα λεφτά του υποτακτικού και πάει και τα τρώει με τον γκόμενο
    c) Η γυναίκα αυτή δεν υπάρχει πότε περίπτωση να συνάψει σχέση με κάποιον money slave κάτι που όμως η ίδια πολύ συχνά το λέει η αφήνει να εννοηθεί. Αυτό είναι ένα κόλπο για να εχει τον σκλάβο να της τα ακουμπάει
    d) Η γυναίκα αυτή δεν έχει σε κάμια υπόληψη τους υποτακτικούς. Τους θεωρεί κορόιδα και κρετίνους
    e) Δεν έχει καμία σχέση με Bdsm ούτε γνωρίζει τίποτα για το θέμα απλά είναι πονηρή και έχει συνηδητοποιείσει πως μπορεί να εκμεταλεύεται την προσωπικότητα και τις επιθυμίες κάποιων ανθρώπων για δικό της οικονομικό όφελος και μόνο

    ----------------------------------------------------------------------------------------

    Επίσης πολλές φορές γίνονται και συνδιασμοί. Δηλαδή η Aφέντρα του chat να είναι και web cam Αφέντρα. Η η εππαγγέλματίας Αφέντρα να έχει και money slaves χωρίς να σημαίνει πως η Κυρία που ψάχνει money slaves είναι και επαγγελματίας Αφέντρα..

    Φυσικά υπάρχουν και οι εξαιρέσεις . Δεν σημαίνει πως όποια κυρία χρησιμοποιει το chat η θελει να βλέπει σκλαβους σε web cam είναι και fake

    Γι αυτό καλό είναι όλοι να είμαστε συνιδητοποιημένοι και να μην δεχόμαστε πως όλες όσες αυτοαπουκαλούντεαι Αφέντρες είναι και πραγματικές..

    Οι πραγματικές Αφέντρες δεν είναι αυτές που ενδιαφέρονται μόνο για την εύρεση σκλάβου αλλά αυτές που ενδιαφέρονται για το Bdsm γενικότερα σαν lifestyle και που έχουν γνώσεις και το αποδυκνείουν και με λόγια και με πράξεις

    ---
    By Konstantinos
     
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Πολύ καλό Κωνσταντίνε, γιατί όμως περιορίστηκες στις γυναίκες (Αφέντρες);, ίσως είναι περισσότερες αλλά αυτό δεν σημαίνει πως η αντίστιχη κατηγορία για άνδρες δεν υφίσταται.
     
  3. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Υφίσταται αλλά όχι στο συγκεκριμένο thread αλλά σε ξεχωριστό.
     
  4. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Μπράβο σου Κωνσταντίνε, ένα πραγματικά πολύ αξιόλογο άρθρο που μόνο καλό μπορεί να κάνει στο χώρο.
     
  5. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Όλα καλά και όμορφα τα έχεις γράψει Κωνσταντίνε...
    Ας μου επιτραπεί να όμως να διαφωνήσω στην παράγραφο που αναφέρεσαι στις επαγγελματίες Αφέντρες.

    "3) Επαγγελματίας Αφέντρα
    Αυτός ο τύπος γυναίκας όντως μπορεί να δώσει real ικανοποίηση σε κάποιους male slaves. Αυτό δεν σημαίνει πως είναι Αφέντρα η πως της αρέσει το Bdsm
    .......κλπ....δεν έχει καμία άλλη σχέση με το Bdsm στην ζωή της"

    Και έχω να σχολιάσω τα εξής :
    Αρκετές από αυτές που είχα την ευκαιρία να έχω γνωρίσει (Ελλάδα και εξωτερικό) λειτουργούν άψογα όπως ο επαγγελματισμός τους ορίζει.

    Έχεις δίκιο στο :
    "a) H επαγγελματίας Αφέντρα δεν υπάρχει πότε περίπτωση να συνάψει σχέση με κάποιον "πελάτη" κάτι που όμως η ίδια πολύ συχνά το λέει η αφήνει να εννοηθεί.
    Αυτό είναι ένα κόλπο για να αποκτήσει τακτικούς και μόνιμους πελάτες"

    Και φυσικά Κωνσταντίνε καλα κάνει διότι διαφορετικά δεν θα ήταν επαγγελματίας.

    Λες:
    "b) Η επαγγελματίας Αφέντρα δεν έχει σε καμιά υπόληψη τους υποτακτικούς. Τους θεωρεί κοροΐδα και κρετίνους"

    Δεν τους θεωρεί έτσι όπως τούς περιγράφεις ...απλά τους θεωρεί πελάτες με αξιώσεις μια που πληρώνουν και εύχεται να ΄ναι και καλα στην υγεία τους για να έχει κα αυτή δουλίτσα ….όπως ακόμα εύχεται ,ο κόσμος να μένει ανικανοποίητος και να τρέχει σε αυτές ....

    "d) Η επαγγελματίας Αφέντρα βγάζει πολλά λεφτά κάνοντας ουσιαστικά χαβαλέ. Σε αντίθεση με τις πόρνες που αναγκάζονται να έχουν σαρκική επαφή με τους πελάτες και που διατρέχουν κίνδυνο αφροδισίων"

    Δεν έχω δει καμιά επαγγελματία ...(πόρνη η Αφέντρα) να το κάνει για το χαβαλέ της ... απλά καλύπτουν τις ανάγκες τους και οι πελάτες τις δικές τους. Πάρε- δώσε είναι, ένα αλισβερίση και αυτό, Επίσης πολλές από αυτές έχουν και σαρκική επαφή με πελάτες αν φυσικά ο πελάτης το επιθυμεί και πληρώσει και γι ‘ αυτό extra.

    "e) Δεν έχει καμία σχέση με Bdsm ούτε γνωρίζει τίποτα για το θέμα απλά είναι πονηρή και έχει συνηδητοποιείσει πως μπορεί να εκμεταλλεύεται την προσωπικότητα και τις επιθυμίες κάποιων ανθρώπων για δικό της οικονομικό όφελος και μόνο"

    Και φυσικά επειδή υπάρχει ζήτηση υπάρχει και αγορά...

    Επίσης θα πω ότι έχω συμμετάσχει σε session με μια επαγγελματία Αφέντρα.... έτσι για την εμπειρία και από περιέργεια ... (χωρίς να τα πάρω φυσικά   ) σε session μαζί με επαγγελματία έχει λάβει μέρος και μια γνωστότατη, αποδεκτή και σεβάσμια από όλους μας Mistress που τριγυρνάει ανάμεσα μας στο forum αλλα και στα chat rooms (φυσικά και αυτή για την εμπειρία - όπως και εγώ. Δεν θα αναφέρω το πια και δεν χρειάζεται)...Είδαμε λοιπόν και οι δυο μας και καταλάβαμε ότι μια επαγγελματίας Αφέντρα κατέχει το θέμα πάρα πολύ καλα σε σχέση με άλλες «fake» δικές μας .... Θα σε πληροφορήσω ότι οι εντυπώσεις μας ήταν παρόμοιες και πολύ καλές.

    Τέλος Κωνσταντίνε άσε τον κόσμο να χαίρετε και να απολαμβάνει ότι του αρέσει .... έστω και με το αντίστοιχο τίμημα, μια που δεν βρίσκει ότι ζητά στο σπίτι του, στο γραφείο του η στο chat ...

    Nα συμπληρώσω ότι “Επαγγελματίας Αφέντρα” δεν υπάρχει διότι λειτουργεί κατ΄ επιθυμία του «πελάτη ΣΚΛΑΒΟΥ»... "λίγο οξύμωρο δεν είναι?
    Η ίδια γνωστή μου επαγγελματίας μου εξομολογήθηκε.... "όταν ρωτώ τι επιθυμεί ο πελάτης ΣΚΛΑΒΟΣ ...Ε, Τι σκατά Αφέντρα είμαι? Μια σκλαβάρα και μισή γίνομαι στις επιθυμίες αυτού για να τον ικανοποιήσω…Άσε που πρέπει να’ μαι και καλή για να μου ξαναέρθει»

    Mistress EYA
     
  6. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Πολύ καλό αρθράκι Κωνσταντίνε.
    Γενικά είναι συχνό φαινόμενο οι fake, όπως Είπε και Ο MasterjJp και ανάμεσα στις γυναίκες αλλά και ανάμεσα στους άντρες και είναι καλό να μάθουν οι άπειροι υποτακτικοί να ξεχωρίζουν ποιός είναι ποιός.

    Κάπου είχα δει ένα άρθρο σχετικά με το τι σημάδια πρέπει να προσέχουν οι καινούριοι στο χώρο, θα το βρω να το μεταφράσω.

    η λάρα Του
     
  7. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    RE: RE: Fake Αφέντρες. Τύποι και χαρακτηριστικά

    Όμως στο thread Συνεδρίες που έκανες εχτές γράφεις.
     
  8. gaby

    gaby Guest

    RE: RE: Fake Αφέντρες. Τύποι και χαρακτηριστικά

    Θα ήθελα να ρωτήσω SM Art Lady αν έχεις γνωρίσει και την επαγγελματία dominatrix Claudia Varrin και αν έχεις άποψη γι αυτήν και ποιά.

    Η Claudia Varrin είχε ως δεύτερο επάγγελμα το επάγγελμα της professional dominatrix. Κάποια στιγμή η ίδια αποφάσισε ότι της ταίριαζε περισσότερο η ζωή της female submissive. Βρήκε κάποιον Άγγλο Αφέντη και έκανε σχέση μαζί του, όχι στην πράξη 24/7 διότι δε ζουν μαζί. Έχει γράψει το βιβλίο "The sensual joy of female submission" που είναι αρκετά βατό για απλές και αρχάριες femsub. Έχει νομίζω γράψει και ένα αντίστοιχο για female domination.
     
  9. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    Claudia Varrin:
    1. The art of sensual female dominance: a guide for women.
    2. Female dominance: rituals and practices.
    3. The female dominant: games she plays.
     
  10. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Πολύ καλό άρθρο Konstantine θα σχολιάσω μόνο το

    Από την μέχρι τώρα εμπειρία μου στα chat rooms έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι πίσω από το 80% των female nick κρύβονται άντρες που μια και το ίντερνετ τους προσφέρει την ανωνυμία το πάιζουν γυναίκες. Οι λόγοι που το κάνουν είναι χιλιάδες και δεν θα μπω στη διαδικασία να τους αναφέρω. Απλά θέλω να επιστήσω την προσοχή των υποτακτικών κυρίως αλλά και όλων μας ώστε να μην γινόμαστε εύκολα θύματα αυτών των επιδέξιων fake που όχι απλά δεν είναι Mistresses αλλά δεν είναι ούτε καν females. Να αποφεύγουν αυτές τις παγίδες και να μην ανοίγουν την web cam τους αν δεν ανοίξει πρώτα η υποτιθέμενη Αφέντρα, καθώς και να μην κάνουν προσωπικές συζητήσεις με την υπόσχεση ότι κάποια στιγμή θα πάρει κάμερα. Δίνοντας τέτοιου είδους υποσχέσεις απλά παρατείνουν την κατάσταση μέχρι να ανακαλύψουμε την πραγματική τους ταυτότητα και να ψάξουν το επόμενο θύμα. Γι'αυτό καλό θα ήταν όταν πέφτει κάτι τέτοιο στην αντίληψη μας να το ανακοινώνουμε για να προστατεύουμε τα υπόλοιπα μέλη. Εγώ επειδή το έχω ψάξει αρκετά το συγκεκριμένο θέμα έχω ήδη εντοπίσει κάποια άτομα και είμαι στη διάθεση οποιουδήποτε για πληροφορίες γύρω από αυτό το θέμα.

    ΥΓ. Προς αποφυγή παρεξηγήσεων δεν αναφέρομαι για τα μέλη της κοινότητας αλλά για users διαφόρων chat rooms.
     
  11. ipakouos

    ipakouos Regular Member

    Κωνσταντίνε θα ήθελα με την ευκαιρία αυτή να σε ευχαριστήσω διότι είναι πολλές οι φορές που θίγεις θέματα που αφορούν Τ/τους Π/περισσότερους και Μ/μπορούν μέσω αυτής της πραγματικά πολύ καλής προσπάθειας, να Ε/εκφράζονται. Επίσης είναι η πρώτη πολύ καλή και σοβαρή προσπάθεια δημιουργίας κοινότητας στο χώρο του BDSM στην Ελλάδα
    Οι περιγραφές που έκανες πιο πάνω είναι πολύ σωστές. Όντως υπάρχουν όλες αυτές οι κατηγορίες γυναικών που θέλουν να ονομάζονται Αφέντρες. Θα ήθελα όμως να επισημάνω πως μέσα σε αυτές, πιθανόν να υπάρχουν πολλές που ανήκουν στον χώρο του BDSM και που πολύ απλά να εκφράζονται έτσι. Εδώ αναφέρομαι μόνο στις επαγγελματίες και γενικά σε ότι έχει να κάνει με τα χρήματα
    Θα συμφωνήσω σχεδόν στο 100% για τις Αφέντρες του chat. Εδώ νομίζω πως τα πράγματα είναι πάρα πολύ ξεκάθαρα. Είναι σχεδόν όλες fake και αφήνω ένα πάρα πολύ μικρό περιθώριο να υπάρχει κάποια που ασχολείται μόνο με το chat και να έχει χαρακτηριστικά Αφέντρας
    Σίγουρα υπάρχουν και πάρα πολλοί άντρες που είναι fake και έχουν βρει το BDSM σαν ένα πολύ καλό μέσο να βρουν γκόμενα. Νομίζω πως ο αριθμός των αντρών που είναι fake είναι πολύ μεγαλύτερος από αυτόν που νομίζουμε, απλά είναι κάπως πιο δύσκολο να τους ξεχωρίσουμε διότι η δυναμική που έχει ένας vanilla άντρας είναι πολύ πιο κοντά στο BDSM, από την δυναμική που έχει μια γυναίκα.
    Εδώ θα ήθελα να αναφερθώ στους subs/slaves/bottoms. Ανεξάρτητα από το αν το πρόσωπο που υπηρετούν, περιστασιακά ή σε μόνιμη βάση, είναι επαγγελματίας η όχι, fake or original, θα πρέπει να δούμε αν εκείνη την στιγμή παίρνουν κάτι. Θέλω να πω με αυτό πως μπορεί όντως να είναι μια fake Αφέντρα μπροστά τους, αλλά θα πρέπει να εξετάσουμε αν τελικά έχουν την αίσθηση πως έκαναν και οι ίδιοι κάτι fake, συμμετέχοντας σε όλο αυτό το ‘παραμυθάκι’. Φυσικά στην περίπτωση που κάποιος μείνει με την αίσθηση πως όντως είχε απέναντί του μια Αφέντρα ενώ ήταν fake, σε καμιά περίπτωση δεν κάνει τις/τους fake, original
    Εγώ από την μεριά μου απλά θέλω να δηλώσω πως όσες φορές είχα πάει σε επαγγελματίες, ποτέ δεν έφυγα με την αίσθηση πως απέναντί μου υπήρχε μια Αφέντρα. Μια μόνο περίπτωση θα ξεχωρίσω όπου και πάλι δεν ήταν Αφέντρα, απλά μέσο των δικών μου προτάσεων ανακάλυψε και αυτή ότι την εξέφραζε αυτό που έκανε.
    Επίσης όσες φορές είχα κάνει ‘σχέση’ μόνο για chat και χωρίς να υπάρξει κάποια συνάντηση, έμεινα τελικά με την αίσθηση πως ήταν fake. Απλά, σε αυτήν την περίπτωση είναι πολύ πιο δύσκολο να βγάλει κανείς αυτό το συμπέρασμα διότι πάντα υπάρχει η προσμονή της συνάντησης. Αυτά φυσικά είναι καθαρά δικά μου συμπεράσματα από τις εμπειρίες που είχα διότι μπορεί κάλλιστα, μια Αφέντρα που εγώ θεωρώ fake, κάποιος άλλος να μην την θεωρεί
     
  12. gaby

    gaby Guest

    RE: RE: Fake Αφέντρες. Τύποι και χαρακτηριστικά

    O vanilla άντρας που θέλει να περάσει για dom σε femsub ξεχωρίζει συνήθως με δύο τρόπους:

    α) από την οργή και την καχυποψία που έχει μέσα του για τις γυναίκες και

    β) από την εμμονή του στο στοματικό σεξ.