Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Fake Αφέντρες. Τύποι και χαρακτηριστικά

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Konstantinos, στις 10 Ιουλίου 2005.

  1. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Ξεφέυγουμε από το θέμα . Το ποιοί είναι οι fake Doms και τι κάνουν ανήκει σε άλλο thread.
     
  2. Dracioula

    Dracioula New Member

    Μια μικρη διαφωνια με τον Konstantinos σχετικα με την αφεντρα του chat:

    c) H Αφέντρα του chat αντι να ασχολείται με ουσιώδη θέματα ασχολείται με αντικείμενα του νηπιαγωγείου . Η πιο συνηθισμένη ασχολία δε είναι να παίζει Trivia με τα διάφορα bots η να κοιτάει την λίστα με τις access μπας και κάποια ανταγωνίστρια Chat Afentra έχει αποκτήσει μεγαλύτερα προνόμια από αυτήν στο chat room

    Μπαινω καθημερινα και στον irc.bondage.server που ειναι ενας ξενος σερβερ που ασχολειται αποκλειστικα με τον bdsm (υποθετω θα τον γνωριζουν αρκετοι) εκει εχω εντοπισει τουλαχιστον 5 διαφορετικα trivial room.Οι ερωτησεις ειναι τοσο γενικων γνωσεων οσο και εξιδεικευμενες για το bdsm.Υπαρχουν επισης παρα πολλες ερωτησεις απο ελληνικη μυθολογια και ιστορια και αυτο με κανει να αισθανομαι πολυ ομορφα ισως γιατι ειμαι η μοναδικη ελληνιδα εκει.

    Τωρα σχετικα με αυτο που λες για την ηθικη ικανοποιηση στο (a και b) για την access list και τις ανταγωνιστριες Αφεντρες υποθετω πως ειναι απλα προσωπικες σου εικασιες εκτος και αν στο εκμυστηρευτηκαν οι ιδιες.

    Νομιζω πως και εσυ ο ιδιος εχει πει οτι το chat δεν προσφερεται για εκτεταμενες συζητησεις και αναλυσεις και εχεις δικιο σε αυτο οποτε λιγο αδικο το (d) γιατι ουτε εγω εχει τυχει να δω στα τεσσερα χρονια που ειμαι στα bdsm chat ρουμ καποιον να ανοιγει καποιο θεμα.

    Σχετικα τωρα με την τελευταια παραγραφο και ιδιαιτερως για το "μεταξυ φασινας και μπουγαδας" ειχες στο μυαλο σου οτι οι Αφεντρες δεν ειναι γυναικες με καθημερινες ασχολιες? Υπεθετες οτι ολη την μερα κυκλοφορουν με τα δερματινα και το μαστιγιο στο χερι?  
     
  3. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Αναφέρομαι στο ελληνικό chat
    Εγώ ήμουν 7 χρόνια . Όχι δεν είναι ικασίες είναι προσωπικές παρατηρήσεις. Ξέρεις πόσες φορές έχω δει αυτό να γίνεται ? Η μήπως δεν τα ξέρεις ?
    όσο για το d όταν κάποια δεν έχει γνώσεις πως μπορεί να ανοίξει κάποιο θέμα. περιορίζεται στα μυστικιστικά prive που συγκαλύπτουν την άγνοια. Ποτέ δεν έχω δει σοβαρά θέματα να αναπτύσονται σε chat και αυτό με έκανε να κάνω αυτό το site.

    Όταν κάποιος/κάποια ενδιαφέρεται για ένα lifestule κάθεται και ασχολείται με αυτό και το αποδικνύει. Ένα παράδειγμα πχ είναι η Phaedra και η SM_Art_Lady. Υπάρχει καμιά αμφιβολία για τις εν λόγω κυρίες πως δεν τους ενδιαφέρει το Bdsm? Το αποδεικνίουν κάθε μέρα το ότι τους ενδιαφέρει. Ακόμα και κάποιος που δεν έχει γνώσεις όταν ενδιαφέρετε θέλει να μάθει και ρωτάει.

    Όποιος/α όμως δεν έχει τίποτα να πει κατά πάσα πιθανότητα δεν έχει ενδιαφέρον για το συγκεκριμένο θέμα. Απλά το χρησιμοποιεί σαν πρόσχημα για να επυτίχει άλλους σκοπούς σαν αυτούς που ανέφερα πιο πάνω.

    Σε όλες τις κατηγορίες υπάρχουν και οι εξαιρέσεις.
     
  4. gaby

    gaby Guest

    RE: RE: Fake Αφέντρες. Τύποι και χαρακτηριστικά

    Έχεις απόλυτο δίκηο Κωνσταντίνε   Απλά σκέφτηκα ότι δε θα υπήρχε αρκετό ενδιαφέρον για το θέμα και έτσι το άφησα ως απλό σχόλιο για κάτι που είχε ήδη ειπωθεί.
     
  5. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    Κατα την αποψη μου, οποιαδηποτε (κε οποιοσδηποτε) δεν τολμαει να φυγει απο τον χωρο του υπολογιστη της και να προσπαθησει να διαπιστωσει σε ποιον βαθμο αυτα που παρατηρει στο διαδυκτιο και τα συναισθηματα που της δημιουργουνε αφορουνε και στην πραγματικοτητα προκαλει ερωτηματα προς την αυθεντικοτητα της ως ουσιαστικη Αφεντρα (η και υποτακτικη, Αφεντης η και υποτακτικος αλλα οπως θα ελεγε ο Κωνσταντινος αυτο ανοικει σε μια αλλη συζητηση.) Φυσικα ειναι διαφορετικα τα πραγματα οταν πρωταρχιζει καποιος κε στην αρχη απλα εξερευνα τον χωρο. Οταν ομως γνωριζω καποια που μου λεει οτι ειναι μονο στο διαδυκτιο εδω και χρονια αναρωτιεμαι για την σοβαροτητα του ενδιαφεροντος της. Οποιοι και αν ειναι οι παραγοντες που κανουνε καποια να διστασει να δει τι γινεται σε real επιπεδο, αμα ειναι ικανοι να την κρατησουνε εκτος του χωρου η αφοσιωση της στα θεματα αυτα τιθεται υπο αμφισβητηση.
    Και νομιζω οτι και οι υποτακτικοι πρεπει να το σκεφτουνε αυτο σοβαρα, παρολο που υπαρχει η ταση να δεχονται αρκετα πραγματα οπως τους λεγονται, ενδεχομενως λογω του οτι ειναι δυσκολο να γνωρισουνε καποια Κυρια (για πολλαπλους λογους.)
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Konstantine: Εγώ εξακολουθώ να πιστεύω αυτά που έγραψα στο άρθρο μου "Sessions" ότι δηλαδή:

    "Η ακραία συνεδρία επίσης, προσφέρεται από επαγγελματίες αφέντρες, οι οποίες είτε θεωρούν αφελώς ότι επειδή δεν προβαίνουν σε σεξουαλική επαφή με τους πελάτες τους δεν είναι κοινές πόρνες είτε έχουν βρει στην πρακτική αυτή έναν εύκολο τρόπο πλουτισμού, εκμεταλλευόμενες τους απανταχού μαλάκες."

    Αυτά που έγραψα για τις επαγγελματίες Αφέντρες και ειδικά αυτό που αφορά το σχολιασμό σου:
    "b) Η επαγγελματίας Αφέντρα δεν έχει σε καμιά υπόληψη τους υποτακτικούς. Τους θεωρεί κοροΐδα και κρετίνους"

    ...Η απάντηση μου αφορά τα λόγια μιας επαγγελματίας Αφέντρας... και όχι λόγια δικά μου...

    ""Δεν τους θεωρεί έτσι όπως τούς περιγράφεις (κορόιδα κρετίνους) ...απλά τους θεωρεί πελάτες με αξιώσεις μια που πληρώνουν και εύχεται να ΄ναι και καλά στην υγεία τους για να έχει κα αυτή δουλίτσα ….όπως ακόμα εύχεται, ο κόσμος να μένει ανικανοποίητος και να τρέχει σε αυτές ....""

    Τίποτε Konstantine δεν αλλάζω από τα δικά μου πιστεύω αλλά σέβομαι τις επιλογές και την διαφορετική άποψη!
    Θέλω να πω ότι μετέφερα λόγια μιας Αφέντρας Επαγγελματία!
     
  7. lalakis48

    lalakis48 New Member

    Όπως και να χει, η ανωνυμία που προσφέρει το ιντερνετ κρύβει πάντα κινδύνους
     
  8. focus

    focus Regular Member

    Eυγε Κωσταντινε   εχεις κανει μια πολυ καλη και πληρη περιγραφη του φαινομενου. Πιστευω ομως οτι η μη αναφορα και σε διαφορετικες περιπτωσεις, κανει την τοποθετηση σου να δειχνει μονοπλευρη. Συμφωνω οτι ειναι παρα πολλες fake περιπτωσεις Dom αλλα και subs. Καποτε ειχα την "τυχη" να ακουσω ενα (κατα κοσμον) male sub, να λεει στην κατα κοσμον Αφεντρα του..."βαρα με πιο δυνατα μωρη"!!!! Μετα καταλαβα γιατι καποιες Αφεντρες αποφασισαν να γινουν επαγελματιες. Εμεις οι σκλαβοι τους αφαιρουσαμε το δικαιωμα να ειναι οπως ηθελαν εκεινες και προσπαθουσαμε να τις μεταμορφωσουμε σ αυτο που ειχαμε στο μυαλο μας. Ετσι αυτη η καταπιεση γινονταν μικροτερη αν θεωρησει καποιος οτι δεν κανει ακριβως αυτο που θελει αλλα δεν παει και τζαμπα ο κοπος! Γενικα νομιζω εχεις δικιο για την πληοψηφια των fake περιπτωσεων αλλα οπως ολα στη ζωη δεν ειναι μονο Black & white...τε περισσοτερα πραγματα ειναι αναμεσα στο γκρι.....