Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

FAKE LIMP FETISH OR REAl ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος extremakis, στις 30 Μαρτίου 2017.

  1. extremakis

    extremakis LIMP FETISH

    μπραβο ! αυτο !
     
  2. extremakis

    extremakis LIMP FETISH

    απλα η πατουσα απο το λυγισμενο ποδι να μην εφαπτει στο αλλο ποδι που ειναι στην ευθεια...να υπαρχει ενα λογικο κενο μεταξυ τους
     
  3. extremakis

    extremakis LIMP FETISH

    και φυσικα οσον αφορα το προσωπο, μου αρεσει πολυ .... ματια ανοιχτα να κοιτουν προς τα πανω , ακουνητα βλεφαρα, απλανες σταθερο ανεκφραστο βλεμμα, στομα μισανοιχτο.
     
  4. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Εγώ βανίλα είμαι να σου πω την αλήθεια.
    Αλλά από αυτά που διαβάζω εδώ, είναι στην απόλυτη δικαιοδοσία του Μάστερ να ξυπνάει την σκλάβα του όποτε θέλει, για ότι θέλει.
    Στο να της βάζει δάχτυλο ενώ κοιμάται θα κολλήσουμε.
     
  5. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    Και εγω υποτακτικη ειμαι.... οποτε μπορω να κοιμαμαι οποτε θελω... σωστα;
     
  6. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Κοίτα, δεν ξέρω πολλά από υποτακτικές.

    Έχω ένα φίλο όμως που εξειδικεύεται,
    θα σε πείραζε να τον ρωτήσω για την περίπτωση σου?
     
  7. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    Ναι.... ανησυχω!!   
     
  8. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Ναι θα σε πείραζε ή ναι να τον ρωτήσω ?
     
  9. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    Ναι ρωτα τον... σορρυ!
     
  10. extremakis

    extremakis LIMP FETISH

    εισαι , λοιπον , υποτακτικη , οπως λες. Αν ο παρτενερ σου θελει και σου ζητησει να σε ναρκωσει...εσυ θα δεχτεις ?
     
  11. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Φοβούμαι ότι δεν θα σου αρέσουν αυτά που θα ακούσεις.

    Ένας κυριαρχικός δύναται να έχει μερικώς ή και πλήρη έλεγχο του ύπνου της υποτακτικής του ως μέρος της καθημερινότητας της.
    Ο βαθμός αυτού του ελέγχου εξαρτάται στο μεγαλύτερο μέρος από την εκπαίδευση της.

    Το θέμα όμως είναι ότι παρόλα που ένας κυριαρχικός μπορεί να μη θελήσει να ασχοληθεί με τον ύπνο της υποτακτικής του, η υποτακτική του δεν μπορεί να αρνηθεί να συμμετέχει σε limp fetish αν της ζητηθεί.
    Το limp fetish επειδή δεν εμπίπτει σε καμία κατηγορία σκληρών ορίων, δεν προκαλεί πόνο, δεν δύναται να προκαλέσει σωματική βλάβη, δεδομένου του γεγονότος ότι θα γίνει σωστά, και δεν προσκρούει σε κανένα ηθικό φραγμό, δεν μπορεί να δηλωθεί ως σκληρό όριο ή κόκκινη γραμμή.
    Μπορεί να αποτελέσει σίγουρα ως πρακτική κάτι που δεν θα ήταν ευχάριστο για μία υποτακτική αλλά τούτο ανάλογα πάντα με τον τύπο και το βάθος της σχέσης, μπορεί να έχει μικρή έως καθόλου σημασία έναντι στα θέλω, τις ορέξεις και τα φετίχ του κυριαρχικού της.

    Κοντολογίς, ένας κυριαρχικός έχει την δυνατότητα ακόμη και να γκαστρώσει την υποτακτική του στον ύπνο της ή σε συνθήκες επιβαλλόμενης ακινησίας (όχι bondage) χωρίς η υποτακτική του να έχει την δυνατότητα να επικαλεστεί άρνηση. Αν το κάνει θέτει σε ευθεία αμφισβήτηση την υποτακτικής της υπόσταση.
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Υπερβολές.