Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

femdom lifestyle in daily life

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος _DaRkNiGhT_, στις 22 Οκτωβρίου 2015.

  1. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    @underherfeet
    Στρέψε τα πυρά σου στους... θιγόμενους και ρώτα "γιατί;". Θα βγάλεις πιο πολύ ζουμάκι.
     
  2. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    @underherfeet, αναμφισβήτητα είναι όπως το θέτεις. Πάντα είναι θέμα επιλογών, και δεν μιλάω μόνο για την συγκεκριμένη. Αυτό ισχύει για οποιαδήποτε προσωπική επιλογή που έχει αντίκτυπο στην δημόσια σφαίρα: ένα διαζύγιο, ένα outing, κάθε συμπεριφορά που διαφοροποιείται από την εκάστοτε κοινωνικά αποδεκτή νόρμα της στιγμής.

    Ο καθένας σταθμίζει και επιλέγει. Για μένα, προτιμώ προσωπικές επιλογές για τις οποίες μπορεί να χρειαστεί να παλέψω, αλλά να είμαι ξεκάθαρη και συνεπής με τον εαυτό μου. Μόνο έτσι θα είμαι καλά, και ας είναι ενα οδυνηρό "καλά".
    Δεν θα επικρίνω όμως κανένα άλλο άτομο που θα αποφασίσει αλλιώς. Υπήρξαν φορές στη ζωή μου όπου ταλαντεύτηκα αρκετά ώστε να ξέρω ότι και οι δυο αντίθετες επιλογές έχουν πάντα επιχειρήματα.
     
  3. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Ναι, μπορεί η ελληνική κοινωνία να μην είναι έτοιμη να δεχτεί ορισμένες εκφράσεις ενός τέτοιου lifestyle όπως συμβαίνει στο εξωτερικό.
    Ωστόσο πιστεύω ότι υπάρχουν χειρονομίες, βλέμματα, πράξεις που μπορούν να ενσωματωθούν στην καθημερινότητα χωρίς να "προκαλούν".
    Στα ψώνια, στον καφέ, σε μια έξοδο έξω με φίλους, σε μια επίσκεψη σε κάποιο φιλικό σπίτι.