Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Fuck Buddies - Αστικός Μύθος;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος black.wolf, στις 17 Σεπτεμβρίου 2014.

  1. black.wolf

    black.wolf New Member

    Ποιά είναι η γνώμη σας για μια σχέση τύπου Fuck Buddies; Προφανώς στους περισότερρους άντρες μασ φαίνετε ιδανική (όλα τα καλά χωρίσ ευθύνες), αλλά ποιοί/ποιές έχουν περάσει από μια τέτοια σχέση; Τι γνώμη σχημάτισαν; Εγω προσωπικά παρ'οτι το έχω ψάξει δεν βρήκα ποτέ κοπέλα που να ενδιαφέρεται για τέτοια σχέση, μου φαίνετε πως στην Ελλάδα είναι λίγο taboo, λες και θα τους βγει η στάμπα της πουτάνας/τσούλας κλπ.
    Περιμένω γνώμες! 
     
  2. Δεν έχει τύχει να κάνω τέτοια σχέση, αλλά θεωρώ ότι είναι θέμα χαρακτήρα και τι ψάχνεις την δεδομένη χρονική στιγμή. Ας μου συγχωρεθεί η γενίκευση αλλά νομίζω ότι ο μέσος νορμάλ άνθρωπος μετά από μια εμπλοκή σε τέτοια κατάσταση όπου προφανώς δεν περιλαμβάνει καθαρά και μόνο σεξ αλλά και επικοινωνία κτλ, έχει την τάση να δένεται και στην πορεία να θέλει 'κανονική' σχέση.. Κάτι που εγώ θεωρώ πολύ λογικό!
    Έτσι λοιπόν για να μην μπούμε στην διαδικασία τέτοιου συναίσθηματικου μπερδέματος συνήθως αποφεύγουμε 'σχέσεις' τύπου fuck buddies..
     
  3. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Συμβαινει συχνα... Εχω αρκετες φιλες που ειχαν fuck buddy .. Κα εγω ειχα fuck buddy πιο μικρη... απλα καποια στιγμη εκει που ολα ηταν μια χαρα, αρχισε τις ζηλιες και την κτητικοτητα... οποτε και σταματησε!!
     
  4. Η κλασική περίπτωση που μπορεί να συμβεί αυτό είναι μετά από βελούδινο χωρισμό. Δύο άνθρωποι κάνουν σχέση και ανακαλύπτουν από κοινού οτι δεν ταιριάζουν τελικά σε τίποτα, εκτός από το σεξ. Αποφασίζουν λοιπόν να χωρίσουν και να εξασκούν περιστασιακά αυτό στο οποίο τα βρίσκουν. Εχοντας ήδη κάνει σχέση έχουν βρει τις ισορροπίες τους και γνωρίζουν καλά ο ένας τον άλλο.

    Απαραίτητη προϋπόθεση να έχουν βγάλει από τη μέση και οι δύο το ερωτικό-κτητικό στοιχείο.
     
  5. ssmaster

    ssmaster Regular Member

    Ακριβως το ιδιο...σχεδον συμβαινει παντα αυτο...εκει που ξεκιναμε ωραια παντα καποιος-α αρχιζει τις μαλακιες κ χαλαει
     
  6. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Φροντίζω να έχω μόνο άσχημους φίλους, για να μην μπλέκω σε τέτοιες ιστορίες.
    Τους ωραίους τους κρατάω για άλλα.  
     
  7. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια. Έχει τύχει περίπτωση που όλα πήγαν οκ και η φάση σταμάτησε όταν εκείνος ερωτεύτηκε κάποια άλλη και ήθελε να ναι αποκλειστικά δικός της...  
     
  8. Marlen Daudaux

    Marlen Daudaux circle.breath.line

    Έχω φακ μπάντι εδώ και 2 χρόνια. Δε μας πέρασε ούτε στιγμή από το μυαλό το σενάριο "έρωτας-σχέση". Κάποια πράγματα είναι αυτό που είναι. Και αρχίζουν και τελειώνουν με μία κουβέντα.
     
  9. Victoria_ash

    Victoria_ash Regular Member

    Προσωπικά ειχα φιλο οσο ζουσα Θεσσαλονίκη. Τρελο παρεακι. Μας λέγανε οτι ταιριάζουμε κι ολας αλλα εμεις βλεπομασταν φιλικα. Το σεξ απιθανο και χωρις κομπλεξ. Το κρατησαμε αρκετά χρόνια. Τωρα δυστυχώς μενουμε μακριά
     
  10. kathavra

    kathavra Sado M's pet

    εγώ είχα έναν 20 χρόνια...κάποια στιγμή κάναμε κ οι δύο σχέσεις με άλλους, αλλά δεν πάψαμε να είμαστε φίλοι! ξέρουμε ότι θα ειμαστε πάντα εκεί ο ένας για τον άλλο, κι ας μην μιλάμε συχνά
     
  11. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    επειδη καλως η κακως ζουμε στο ελλαδησταν το fuck buddy οταν κανεις σοβαρη σχεση γινεται Κερατο.ας μην παιζουμε με τις λεξεις βρε παιδια.απλως οταν εισαι ελευθερος ειναι ενας καλος τροπος να ξεχαρμανιαζεις χωρις δεσμευσεις και κανονες.αα και το καλητερο ξερεις παντα το αποτελεσμα χωρις ξενερωματα και απογοητευσεις γιατι ειναι δοκιμασμενο απο πριν 
     
  12. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    για μπιριμπα ας πουμε?