Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Giantess/Giant fetish

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος underfoot22, στις 25 Σεπτεμβρίου 2005.

  1. Photographer

    Photographer Regular Member

    Πιθανότατα οι φωτογραφίες στο προηγούμενο μου πόστ δεν είναι πραγματικές.
    Αυτές οι φωτογραφίες προέρχονται απο κάποιο e-mail απο αυτά που μοιράζονται και ξαναμοιράζονται (forward) δεξιά αριστερά. Κάπως έτσι έφτασε και στο δικό μου.
    Αυτό που έγραφε το μύνημα ήταν πως αυτή είναι η ψηλότερη γυναίκα στον κόσμο, κ.τ.λ.

    Άν βρεθώ στη χώρα της θα την τιμωρήσω προσωπικά για την απατεωνιά της.  
     
  2. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Giantess/Giant fetish

    η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα...
     
  3. sublad

    sublad New Member

    Απάντηση: Giantess/Giant fetish

    Φίλε underfoot, μπορείς να δόσεις κάποιες πληροφορίες για αυτό το φετίχ? Δε ξέρω αν η φωτογραφία είναι ψεύτικη αλλά σε κάποις βόρειες χώρες μπορεί κάλιστα να βρει κανείς γυναίκες δίπλα στις οποίες αισθάνεται κάποιος μέσου ύψους νάνος κυριολεκτικά. Από ότι φαίνεται αυτό σε κάποιους δε θα αρέσει   Προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ και είναι μια φαντασίωσή μου ίσως η ισχυρότερη. Προτιμώ χίλιες φορές μια σχετικά άσχημη γυναίκα με τα κοινά παραδεκτώς κριτήρια αλλά με ύψος 1, 95 ας πούμε από μία πολύ μ...νάρα αλλά με ύψος ας πούμε 1, 65.
    Και πιστεύω σε αυτό το φετίχ έγγειται και η αληθινή σχέση s/m και κυριαρχίας-υποταγής. Αλλιώς είναι όταν σκύβεις για να δεις κάποιος και αλλιώς όταν πρέπει να σηκώσεις το κεφάλι! Δεν υποτάσεσαι εύκολα σε κάποιον που τον βλέπεις "αφ υψηλού"! Αντίθετα ,θες δε θες , (πραγματική υποταγή δηλαδή) θα υποταχθείς σε κάποιον ή κάποια η οποία σε κοιτάει αυτός ή αυτή αφ υψηλού. Έτσι δεν είναι? Πως θα αισθανόταν ο καθένας οποιυδήποτε προσανατολισμού, άντρας δίπλα σε μια γυναίκα που θα τον περνούσε 15 πόντους σε ύψος? Σίγουρα μέσα του θα έσπαγε κάποιος εγωισμός ,ε? Και μάλιστα αν αυτή η γυναίκα δεν ήταν απλώς μια "στέκα" αλλά είχε και κάποιο ανεπτυγμένο σώμα.
    Πιστεύω πάντως ότι αυτού του είδους το φετίχ βρίσκεται στην καρδιά και την ουσία του s/m/.
     
  4. sublad πολλές φορές το αντιστικτικό έχει μεγαλύτερα ψυχολογικά αποτελέσματα από ότι το θεωρούμενο νορμάλ. Είχα δει μια Sm ταινία τις προάλλες με μια μάλλον pro-Domina εξ Ιαπωνίας και ένα bottom άνδρα μάλλον Άγγλο. Το αντιστικτικό ο άνδρας ήτανε ένας καθόλα προικισμένος από τη φύση άνδρας ύψος 1 και 90 σωματικά καλοφτιαγμένος η γυναίκα γύρω στο 1 και 55 μάξιμουμ αλλά μια ασιατική κούκλιτσα. Τα βασανιστήρια και η τεχνική εφαρμογή τους με συνεπήραν το δε τρελό ήταν ότι η κοπέλα έφερνε το Μaximum αποτέλεσμα ηδονής στον εν λόγο κύριο με την Μinimum αυταρχική συμπεριφορά. Σε σημεία δε, χαμογέλαγε με την αθώοτητα παιδιού και αυτό ήταν που σε τρέλενε περισσότερο. Ήτανε αυτό που λέμε "έσφαζε" με το γάντι. Να πω και κάτι άλλο η συγκεκριμένη ταινία με έπεισε σχεδόν σε όλα για την αυθεντικότητά της σε σύγκριση με άλλες που έχω δει όπου ο Dom ή η Domina γδέρνουνε τα λαρύγγια τους από τις φωνές και τα τσαμπουκαλίκια και που είναι καταφανέστατα σκηνοθετημένες.
     
  5. Photographer

    Photographer Regular Member

    Απάντηση: Tall Goddess

    Πανύψηλη, όμορφη, φετιχίστρια, μοντέλο για διάσημους φετιχιστές φωτογράφους αλλά και κυριαρχική, (Domina) η Tall Goddess αποτελεί για πολύ κόσμο το φετίχ της ψηλής γυναίκας.

    H κατα κόσμον Lorraine Sisco λοιπόν είναι Γερμανοβρεττανίδα με σκουροπράσινα μάτια και ξανθά μακρυά μαλλιά.
    Σχετικά με το ύψος της, δύο οι απόψεις.

    Η ίδια στον προσωπικό της ιστοχώρο www.tallgoddess.com/ μας γράφει ότι το ύψος της είναι 6' και 1'' (αυτό μάλλον σημαίνει 6 πόδια και 1 ίντσα).
    Στη σελίδα του stockroom αναφέρεται ότι ("she towers about 5' and 8").

    Μερικές παραπομπές:

    www.tallgoddess.com/

    www.topdomina24.de/gallery_tallgod_dom.php

    http://eros-guide.com/articles/2004-10-05/tallgoddess/

    Η πρώτη φωτό απο την Emma Delves Broughton

    Οι άλλες δύο φωτό απο προετοιμασία για φωτογράφιση, με τον Steve Diet Goedde και την στυλίστρια Heather.
     
  6. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Re: Απάντηση: Tall Goddess

    Ας δεχτούμε το πρώτο, που θα είναι και πιο σωστό.

    6' 1'' + 6'' (το στάνταρ τακούνι που θα της φόρεσε ο Newton) = 6' 7''

    Σε μέτρα είναι 2,04 με το τακούνι...

    Σχεδόν σαν τον Σχορτσιανίτη σε ύψος, αλλά στο πολύ πιο όμορφο και απείρως πιο λεπτό...  

    Λιποθυμώ........  
     
  7. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Προτιμώ το Σχορτσιανίτη!!!!!!!!! Αλήθεια πόσες θα τον προτιμούσαν για Master (αν ήθελε, φυσικά, και αυτός). Παρακαλώ τοποθετήσεις. Θα κρατηθεί σειρά προτεραιότητας.
     
  8. sharkhunter

    sharkhunter New Member

    Αληθεια,υπρχει κανεις εδω που να του αρεσουν οι πολυ ψηλοι αντρες η γυναικες αντιστοιχα;
     
  9. Kingsun

    Kingsun New Member

    Απάντηση: Giantess/Giant fetish

    Επειδή το έχω και εγώ, θα δώσω περισσότερες πληροφορίες.
    Δεν είναι ότι σε τραβάνε μόνο πολύ ψηλές γυναίκες. Φαντασιώνεσαι γυναίκες με ύψος ουρανοξύστη! Ή ότι ο ίδιος έχεις σμικρυνθεί και σου φαίνονται τόσο μεγάλες ενώ είναι κανονικές.

    Δυστυχώς, δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί σε αυτή τη βάση για προφανείς λόγους. Είναι όμως εξαιρετικό για ρόλους, αφού η κοπέλα μπορεί να είναι gentle, playful, dominant και συνδιάζεται πολύ καλά και με τα υπόλοιπα φετίχ του καθενός. Κάποιος που του αρέσουν τα πόδια, όπως εγώ, φαντάζεται ότι είναι πολύ μικρότερος σε ύψος απο το μήκος της πατούσας της κοπέλας και αυτή τον πατά, ηθελημένα ή όχι, η παίζει μαζί του με τα πόδια της με πολλύς τρόπους, ή τον φορά μέσα στην κάλτσα της κτλ κτλ. Ανάλογα, κάποιος με φετίχ για κώλους φαντάζεται ότι η τεράστια κοπέλα κάθεται πάνω του η τον έχει στο εσώρουχο της κτλ κτλ...

    Ενδιαφέρουσα φαντασίωση με ΠΟΛΥ σενάριο και ανάπτυξη