Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Greek BDSM Community Web Browser - Νεα Έκδοση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Master_Spiler, στις 13 Ιανουαρίου 2006.

  1. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Έφτιαξα έναν φυλλομετρητή βασισμένο στον Internet Explorer της Microsoft, με θέμα το BDSM.

    Είναι ακόμα σε βρεφικό στάδιο το όλο εγχείρημα, και μην περιμένετε τίποτε φανταστικά εφέ και γραφικά προς το παρόν, απλά ένα λιτό περιβάλλον που βασίζεται πάνω στον Explorer.

    Οι προτάσεις σας για αλλαγή στα γραφικά, καθώς και γραφικά που θα φτιάξετε εσείς οι ίδιοι μπορείτε να τις υποβάλλετε εδώ.

    Υπ'όψιν, για να ανοίξετε το αρχείο του φυλλομετρητή, απλά το κάνετε μια αποσυμπίεση με το WinZip, ή οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα συμπίεσης που μπορεί να ανοίξει zip αρχεία.

    Ο φυλλομετρητής λειτουργεί σε ανάλυση 1024x768 σε πλήρη οθόνη, όσοι έχετε μικρότερη ανάλυση λογικά θα σας την αλλάξει αυτόματα. Σε περίπτωση που δεν την αλλάξει πατάτε ΑLT+F4 ή CTRL+ALT+DELETE και κάνετε κλικ στο όνομα που λέει grbdsm_browser.exe

    --------------------------------------------------------------------------
    Ανανέωση: 14/1/2006
    ΝΕΑ ΕΚΔΟΣΗ με χρώμα στα κουμπιά όταν πατιούνται.
     
  2. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    RE: Greek BDSM Community Web Browser

    καλή φάση . well done  ¨

    1318]
     
  3. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    RE: Greek BDSM Community Web Browser

    Το δοκιμασες Konstantinos? Αν ναι θα ήθελα να μου πεις εντυπώσεις, λάθη και παραλείψεις που μπορεί να έχω κάνει λόγω βιασύνης, καθώς και πιθανές αλλαγές που μπορουν να γίνουν σχεδιαστιά...

    Σύντομα ετοιμάζεται και αντίστοιχο theme για τον εναλλακτικό φυλλομετρητή Mozilla Firefox και ίσως αργότερα και για τον Opera.
     
  4. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    RE: Greek BDSM Community Web Browser

    Πολυ ωραιος ο browser Master_Spiler. Καλογουστη δουλεια  . Θα προτεινα στα κουμπια (πίσω, μπροστα, ανανεωση , αρχικη σελιδα, ελαχιστοποιηση, μεγιστοποιηση και κλεισιμο) να αλλαζει το χρώμα οταν παει πανω του το βελάκι του ποντικιού για να γίνεται κατανοητο στο χρήστη οτι επιλεγεται. Επισης το ονομα greek bdsm community να ειναι link για το αντιστοιχο site και ακομα μια σειρα απο αποθηκευμενα bdsm oriented επιφωνήματα απο γυναικια φωνή θα μπορούσαν αν επιθυμει ο χρήστης να ακούγονται randomly καθε φορα που παταει καποιο απο τα κουμπια που ανεφερα.
     
  5. Τhe Enchanter

    Τhe Enchanter Regular Member

    RE: Greek BDSM Community Web Browser

    Cool, συγχαρητήρια. Αλήθεια, σε έχει παρει χαμπαρι ο Μπιλ? (αν κανεις και το Mozilla, σίγουρα..)
     
  6. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    RE: Greek BDSM Community Web Browser

    Αγαπητέ DeSade δυστυχώς ακόμα μαθαίνω το πρόγραμμα οπότε να επιφυλάσσεσαι σε μελλοντική έκδοση... Σχετικά με το θέμα του Mozilla αρκεί να βρώ πώς στην ευχή βάζουμε τις εικόνες σε ένα theme και να περιμένεις ένα theme... Τώρα το θέμα της φωνής είναι αρκετά πιο πολύπλοκο καθώς δεν μου δίνει τέτοια δυνατότητα το πρόγραμμα, και φαντάζομαι ούτε ο explorer την έχει. Μην ξεχνάς άλλωστε αγαπητέ μου φίλε οτι είμαι καθαρά χρήστης του linux, οπότε λογικό είναι να μου αρέσουν τα απλά, λιτά πράγματα. Αυτό το οποίο θα προσπαθήσω όμως έιναι να κάνω τα διάφορα links με περιεχόμενο BDSM. Αν και εκεί θα επικεντρωθώ κυρίως σε θεωρητικό επίπεδο και όχι τόσο σε θέματα γνωριμιών, πράγμα που ίσως να στενοχωρήσει μερικούς.

    Peters35: μπα, και ούτε θα ήθελα να πάω να δουλέψω στον Bill ποτέ μου... μόνο ίσως για να του πω οτι κάνει αρκετά λάθη σε ότι αφορά τη διακοπή της πειρατίας των windows θα ήθελα να τον γνωρίσω, αν και απ'ότι έχω ακούσει ο τύπος είναι αρκετά έξυπνος και ξέρει αρκετά καλά τη δουλειά του, τουλάχιστον σε επαγγελματικό επίπεδο.