Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

H θηλυκή πλευρά του άντρα σκλάβου

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος latexduck, στις 2 Ιανουαρίου 2008.

  1. latexduck

    latexduck Contributor

    Ύστερα απο διάφορες απαντήσεις στο Νήμα μου "Κυρίαρχος Crossdresser" και διάφορες απαντήσεις που δόθηκαν από εμένα τον john_slave96 και τον Apollyon ανοίγω αυτό το θέμα γιατί πιστεύω ότι οι γνώμεις διίστανται...
    Πολλές φορές όταν φλερτάρω ή μιλάω με Κάποια (συνήθως Κυρίαρχη) πιάνω τον εαυτό μου να αποκτάει θηλυπρεπή συμπεριφορά δηλαδή να χαλαρώνω εγκεφαλικά και να μιλάω σε Αυτήν γλυκά με πολλές αναφορές σε καθαρά γυναικεία θέματα για να μπορώ να Την προσεγγίσω ακόμα πιο πολύ, φυσικά στο πίσω μέρος του μυαλού μου δεν έχω το σεξ αλλά την ικανοποίηση Αυτής με μία πιό ανάλαφρη κουβέντα με πολλά χαμογελάκια...
    Συνήθως αυτό μου βγαίνει κατά την διάρκεια της καθημερινότητας μου με την Κυρίαρχη, δηλαδή στον έλεγχο που μου ασκεί και την απογύμνωση του μυαλού μου αφού ξέρει τι σκέφτομαι για Αυτήν, εκεί οι ρόλοι αντιστρέφονται, αυτή γίνετε ο "άντρας" και εγώ το θηλυκό Της ειδικά όσον αφορά τις οικιακές δουλειές και την περιποίηση Της. Θα το αισθανθώ σε μεγάλο βαθμό επίσης κατά την διάρκεια του session όταν θα θέλει να με "πάρει" εκεί πραγματικά οι σκλάβοι απελευθερώνονται από το αντρικό κορμί τους και έστω για λίγο ξεχνούν ότι έχουν όργανο αυτοί και παραδίνονται στο πλαστικό αλλά τόσο "αληθινό" μόριο Της που αποκτάει εγκεφαλικά μαζί τους. Ποια η γνώμη Σ/σας?
     
  2. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Φοβερό το βιντεάκι. "Does it have to be black?" Πολύ στενόμυαλος ο τύπος. Μα καλά τόσο δύσκολο είναι για κάποιον να εγκαταλείψει τις προκαταλήψεις του; 

    Το έχω προσέξει κι εγώ πάντως ότι οι άντρες υποτακτικοί βγάζουν θηλυκότητα χωρίς να είναι απαραίτητα bi-sexual ή gay. Ίσως η υποτακτικότητα να είναι συνυφασμένη με την θηλυκότητα, είναι φυσικό. Στον αντίποδα αυτού και εντελώς ασυναίσθητα έχω πιάσει τον εαυτό μου να αποκτά αντρική συμπεριφορά όταν μιλώ με άντρες υποτακτικούς. Μόνο όταν φλερτάρω όμως. Γίνομαι ελεγκτική, απαιτητική και καμιά φορά λίγο βίαιη. Ή ακόμη και τρυφερή σαν να έχω να κάνω με γατάκι. Όταν δεν φλερτάρω μιλάμε σαν φιλενάδες. Χαζογελάμε και πειραζόμαστε. Ή μιλάμε για τους έρωτές μας.

    Ίσως έχει να κάνει με τους ρόλους που έχουμε υιοθετήσει λόγω κοινωνικών επιρροών. Από την στιγμή που επιλέγουμε να αντιστρέψουμε τους ρόλους η συμπεριφορά μας αυτόματα αποκτά τα στοιχεία που έχουμε συνδέσει με το άλλο φύλο. Και αναρωτιέμαι αν θα μπορούσαμε να έχουμε συμπεριφορά που να μην είναι επίκτητη γνώση. Τα πάντα είναι ρόλοι;
     
  3. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: H θηλυκή πλευρά του άντρα σκλάβου

    Εμένα πάλι οι θηλυπρεπείς άντρες με ξενερώνουν ερωτικά.
    δεν θεωρώ οτι οι υπό ειναι φυσικό να διαθέτουν θηλυπρέπεια, .. αλλά μάλλον ότι οι θηλυπρεπείς (bi) κ όχι μόνο αρέσκονται να ειναι κ υποτακτικοι ..
     
  4. magda37

    magda37 Regular Member

    Απάντηση: H θηλυκή πλευρά του άντρα σκλάβου

    Καλημέρα και καλή χρονιά σε Ό/όλους!

    Θα τολμήσω να εκφέρω άποψη με βάση την προσωπική μου εμπειρία και μόνον...
    Υπάρχουν φορές που υποτακτικοί άνδρες είναι πιο Άνδρες συγκριτικά με αυτοχαρακτηριζόμενους Κυρίαρχους. Ο υποτακτικός άνδρας δεν προσπαθεί να αποδείξει τον ανδρισμό του και δεν προσδοκά επιβεβαίωση. Είναι, λοιπόν,ως προς αυτό το κομμάτι, ενδεχομένως, πιο χαλαρός ,γεγονός που τον κάνει συχνά και πίο γοητευτικό κι αυθεντικό.Έτσι ο ανδρισμός του αναδεικνύεται αβίαστα και άμεσα τόσο που σχεδόν εκπλήσσει. Ο Κυρίαρχος ενίοτε επιδίδεται σ' έναν αγώνα απόδειξης την ανωτερότητάς του που τον γεμίζει με άγχος και εντέλει αναστέλλει τη γνήσια έκφραση της ανδροπρέπειας του.
     
  5. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: H θηλυκή πλευρά του άντρα σκλάβου

    Μου άρεσε
    κ συμφωνω ..
     
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    εγω παλι 2 σχεδον χρονια εδω ... εχω περιοριστει τις περισσοτερες φορες στο off topic .. ο λογος? .... ανυπαρξια BDSM ιδεολογιας στον Ελληνικο χωρο
    ενα φορουμ πλημυρισμενο στην ανασφαλεια και στην επιδιωξη της απαντησης "ναι παιδι μου αμα σου αρεσει καντο " ..... ΜΑ ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΑΥΤΟ ΜΑ ΤΟΝ ΤΟΥΤΑΤΗ !!!!!! .......
    πριν αναρωτηθητε για οτιδηποτε , καταληξτε πρωτα αν υπαρχει κριτης στον τροπο που την βρισκετε ......
    Δηλαδη θα ερθει εμενα να μου πει κανεις "ρε φιλε ισνογκουντ εισαι και πολυ ξεφτιλας σαν αντρας αμα την βρισκεις με μια γυναικα να σου τριβει το μουνι της στην μουρη και να σε κατουρα ή το αντιθετο..." ... Μου Χου (Μην Χεσω..) ... λογαριασμο θα δωσω ?
    Γιατι τοση ανασφαλεια για το πως σας ερχεται η ηδονη/καβλα/βιτσιο ? ......
     
  7. Gwen

    Gwen Regular Member

    Μία εικόνα,χίλιες λέξεις!3 εικόνες,3000 λέξεις!

       
     
  8. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Re: Απάντηση: H θηλυκή πλευρά του άντρα σκλάβου

    Από πότε η αμφισεξουαλικότητα συνεπάγεται θηλυπρέπεια και τούμπαλιν;
     
  9. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Αυτο αναρωτιεμαι κι εγω... Καταλαβετε λιγο ολοι οτι ΟΛΟΙ εχουμε αρσενικες και θυληκες ορμονες μεσα μας απο την γεννηση μας.Απο κει και περα το ποσο καλλιεργει ο καθενας ποια ειναι αλλο θεμα.Δεν εχει καμμια σχεση το ποσο θηλυπρεπης ειναι καποιος με την αμφισεξουαλικοτητα του.
     
  10. Emma

    Emma Contributor

    Re: Απάντηση: H θηλυκή πλευρά του άντρα σκλάβου

    Αυτό ισχύει και για μένα.

    Και για να το εξηγήσω λίγο περαιτέρω (μιας και μάλλον σε παρεξήγησαν στα παραπάνω ποστς), οι θηλυπρεπείς (εκ των bi/gay) αλλά και οι θηλυπρεπείς γενικότερα έχουν υποτακτικές τάσεις συνήθως.
    Αυτό κατάλαβα εγώ ότι εννοεί η Mikra Psemata και με βρίσκει σύμφωνη (αυτή η άποψη).
     
  11. Elysium

    Elysium Contributor

    Προσωπικά πιστεύω πως έχει σχέση η θηλυπρέπεια με την ομοφυλοφιλία στους άνδρες.

    Αν οι περισσότεροι gay (κατά γενική ομολογία) έχουν θηλυπρεπή συμπεριφορά, γιατί να μην έχουν και σε ένα ποσοστό (μικρότερο ίσως) και οι bi;
     
    Last edited: 2 Ιανουαρίου 2008
  12. latexduck

    latexduck Contributor

    Εγώ πάντως αναφέρομαι στην εγκεφαλική θηλυπρεπή συμπεριφορά και όχι στις κινήσεις που κάνουν οι gay όταν περπατάνε π.χ