Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Hair fetish - φετίχ μαλλιών

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Fetish' που ξεκίνησε από το μέλος rubuttons, στις 12 Οκτωβρίου 2015.

  1. rubuttons

    rubuttons New Member

    Καλησπέρα παιδιά,
    καινούριος εδώ   Κατέληξα στο φορουμ αυτό ύστερα απο κάποια χρόνια σιωπηλής περιπλάνησης σε αγγλόφωνα sites. Συνοπτικά θα έλεγα πως έχω ένα φετίχ με τα μαλλιά. Το πιο κοντινό που έχω βρει, είναι κοινότητες στο deviantart και κανάλια στο youtube γύρω απ'το αντικείμενο της trichofillia(τριχοφιλία; ) και hair fetishism (φετίχ μαλλιών; ). Η αλήθεια είναι πως ήλπιζα να βρω εδώ μια Ελληνική κοινότητα αλλά παρ'όλη την αναζήτηση δεν κατάφερα να βρω κάποιο σχετικό thread οπότε σκέφτηκα να δημιουργήσω ένα thread εγώ.
    Εαν υπάρχει (και μου διέφυγε) ζητάω προκαταβολικά συγγνώμη, θα είμαι ευγνώμον για οποιαδήποτε κατευθυντήρια πληροφορία. Αν δεν υπάρχει, ας αποτελέσει αυτό μια βάση για συζήτηση, ανταλλαγή απόψεων και καλύτερη κατανόηση του ποιοι είμαστε.

       
     
    Last edited: 13 Οκτωβρίου 2015
  2. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Καλημερα, καλως ηρθες. Πραγματικο ενδιαφερον. Μηπως θελεις λιγακι να αναλυσεις το φετιχ με τα μαλλια;
     
  3. rubuttons

    rubuttons New Member

    Καλησπέρα Ice on fire- Ναι, φυσικά! Απ'όσα έχω διαβάσει αλλά επίσης και από τον τρόπο που αυτό εκδηλώνεται σε εμένα, το Hair fetish αναφέρεται σε όλους εμάς που μας διεγείρουν... τρίχες!

    Το φάσμα είναι πολύ ευρύ, και μάλλον στον καθένα εκφράζεται διαφορετικά, αλλά αν υπάρχει κάτι κοινό αυτό είναι πως μιλάμε για ανθρώπινες τρίχες.
    Άνδρες που απολαμβάνουν τα μακριά μαλλιά σε μια κοπέλα, άλλους που τρελαίνονται για ένα συγκεκριμένο χτένισμα (πχ αλογοουρά), ή συγκεκριμένο χρώμα μαλλιών (λχ κρίνοντας απο την "λογοτεχνία" που υπάρχει, κάποιοι βρίσκουν την γκριζο-μωβ περμανάντ της γιαγιάς, άκρως ερωτικό). Άλλοι απολαμβάνουν την αίσθηση που προκαλεί η τριβή του μορίου με τα μαλλιά για παράδειγμα, ή το σαμπουάν σε αυτά. Υπάρχουν άντρες που εκστασιάζονται με au naturel μασχάλες στις συντρόφους τους, κοπέλες που απολαμβάνουν ένα δασύτριχο στήθος σε έναν άντρα ή ένα άτριχο στήθος. Ή απλά που διεγείρονται αν ο σύντροφος τους έχει κοντοκουρεμένο κεφάλι.

    Άλλοτε πάλι, δεν αφορά την εμφάνιση του συντρόφου, αλλά του ίδιου του εαυτού μας. Κάποιος μπορεί να αυτοδιεγείρεται όταν βλέπει το μακρύ του μαλλί. Ή κάποιος άλλος μπορεί να απολαμβάνει την αίσθηση που έχει το μουστάκι του πάνω στα χείλη του! Ή την αίσθηση που προκαλεί η δόνηση της ξυριστικής μηχανής. Ακόμα και ο ήχος του ψαλιδιού, ή το άγγιγμα του φρεσκοκουρεμένου δέρματος εμπίπτουν στην κατηγορία. Σε κάποιους η σκέψη της καρέκλας του μπαρμπέρη κάνει το κλικ. Συνήθως το φετίχ των μαλλιών σχετίζεται με κάποια ανάμνηση απ'τα παιδικά χρόνια και εμφανίζεται αρκετά νωρίς. Για μένα απ'την πέμπτη δημοτικού κιόλας έχω μια ανάμνηση να βλέπω μια συμμαθήτρια μου που έρχεται στην τάξη και τώρα τα μαλλιά της είναι καρέ.

    Για μένα προσωπικά, όσο πιο δραστική η μεταμόρφωση (και όσο πιο δύσκολο να αντιστραφεί) τόσο πιο μεγάλο και το ερωτικό αντίκτυπο της πράξης. λχ μπορεί να με διεγείρει πιο πολύ μια κοπέλα που κόβει 2εκ απ'τα μαλλιά της, αλλά που δεν τα έχει κόψει απ'το Δημοτικό, μια κοπέλα που δοκιμάζει να αλλάξει ελαφρώς το σχήμα των φρυδιών της, ή μια κοπέλα που επιστρέφει στο φυσικό της χρώμα ύστερα από πολλά χρόνια με βαμμένα μαλλιά, παρά μια κοπέλα που έχει ένα extreme undercut και τώρα δοκιμάζει το νέο τουρκουάζ χρώμα... Όπως το βλέπω (μιλώντας για μένα και πάλι) είναι η μεταμόρφωση και το ρίσκο για την μετάβαση σε αυτό τον νεο εαυτό, που προκαλεί το ερωτικό ερέθισμα και όχι κάποια συγκεκριμένη "εικόνα".

    Τέλος, επειδή είναι συχνά η μεταμόρφωση/αλλαγή το ζητούμενο, συχνά στην ερωτική λογοτεχνία συνδυάζεται με μοτίβα body modification, inking, mind control κτλ, transgender, αλλαγή ερωτικού προσανατολισμού κτλ

    ουφ, νομίζω αυτή πρέπει να ήταν η πιο πετυχημένη σχολική μου έκθεση  
    Ελπίζω σε γενικές γραμμές να σε κάλυψα ice on fire  
     
  4. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Πολύ ενδιαφέρον...!
     
  5. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Πολυ ενδιαφερον, οντως. Ευχαριστω παρα πολυ για το χρονο σου, ησουνα υπεραναλυτικος! Ομολογω πως με επιασα να ταυτιζομαι με καποια παραδειγματσ
     
  6. thanasis

    thanasis Contributor

    Πολύ ενδιαφέροντα όσα μας αναφέρει ο @rubuttons.

    Παιδιόθεν θυμάμαι να με συγκινεί η μακριά κόμμη, συγκεκριμένα στυλ κουρέματος, όπως και οι μπούκλες...
     
  7.  
    μακρυα ξανθα μαλια..... ειναι φετιχ...  
     
  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    ...αρκει να είναι λουσμένη/ες!
     
  9. thanasis

    thanasis Contributor

    Δεν το συζητούμενε, απλυτοτζιβοκατάστες συγκαταλέγονται στα hair-antifetish. Αν και δεν αποκλείω κάποιοι να φτιάχνονται.
     
  10. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    Αγαπώ να τα βλέπω ελεύθερα να χαϊδεύουν γυμνούς ώμους και πλάτες.
    Τρελαίνομαι να αγγίζω με τα ακροδάχτυλά μου ένα μέτωπο, για να οδηγήσω πίσω από το αυτί το τσουλούφι που πέφτει μπροστά στο πρόσωπο και εμποδίζει το φιλί.
    Τρέμω από καύλα, όταν τα τραβάω.
    Λατρεύω να τα χρησιμοποιώ ως μέσο ακινητοποίησης ή σαδισμού. Ίσως έχει να κάνει με την εγγύτητα στο πρόσωπο και το άμεσο αποτέλεσμα της ενέργειας σ' αυτό.
    Θεωρώ δώρο να τα μυρίζω. (Άφτερ κέαρ άμα θέλεις, το μαλλί να αρωματίζεις @Ice on fire ).
    Μεγάλη αδυναμία μου να τα τυλίγω στην παλάμη μου.

    Να, αυτά έχω μόνο. Σχεδόν...

    ΥΓ Το φυσικό κόκκινο, αχ αυτό το κόκκινο, ακώλυτα ταλαντευόμενο πάνω σε λευκή σάρκα...


     
     
  11. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

    Καλημερουδια και καλως ηρθες
    Πολυ ενδιαφερον φετιχ σε ολα τα μηκη του και η αληθεια ειναι δεν ειχα σκεφτει ποτε οτι καποιος μπορει να διεγειρεται σε τετοιο βαθμο

    Πριν καιρο γνωρισα μια κοπελα με αρκετα κουρεμενο μαλλι σχεδον στο ποντο το μηκος του ,θεωρω οτι της παει τοσο πολυ που η σεξουαλικοτητα της δε θα εβγαινε στα δικα μου ματια με πιο μακρυ η με διαφορετικο κουρεμα,της πηγαινε απιστευτα
     
  12. rubuttons

    rubuttons New Member

    Καλως σας βρήκα όλους!
    @Ice on fire ,@thanasis και @vanilla30, ναι - ανέκαθεν τα μαλλιά είχαν την δύναμη να γοητεύουν - νομίζω η πλειοψηφία των ανθρώπων μπορούμε σε ένα βαθμό να εκτιμήσουμε ένα όμορφο χτένισμα/χρώμα σαν μέρος της ομορφιάς ενός ανθρώπου - βέβαια τώρα θα συμφωνήσω με την @vanilla30: Ακόμα και για εμένα, είναι μυστήριο το πως τα μαλλιά μπορούν διεγείρουν σε τέτοιο βαθμό!
    Όπως και να χει, τα περισσότερα πράγματα στην ζωή μάλλον ένα μυστήριο είναι, οπότε δεν παραπονιέμαι