Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Horror/Thriller movies

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος Seras Victoria, στις 12 Απριλίου 2017.

  1. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Για εμένα αυτή η κατηγορία είναι μία ιερή κατηγορία, την αγαπώ. Έχω περάσει πολλούς μαραθώνιους που ξεκινούσαν από το πρωί μέχρι το βράδυ αν και από το σύνολο τους είναι πάντα λίγες αυτές που καταφέρνουν να με εντυπωσιάσουν.
    Όταν όμως συμβεί αυτό... Ω, τι ηδονή!

    Έχω αναρωτηθεί πολλές φορές γιατί αρέσουν τόσο πολύ τα θρίλερ σε κάποιους ανθρώπους και καταλήγω ότι είναι στη φύση μας, όπως όταν θέλουμε να κοιτάξουμε ένα ατύχημα στην άκρη του δρόμου, μας φέρνει σε μία πρωτόγνωρη επαφή με τον σκοτεινό και αρχέγονο φόβο του θανάτου. Κάπου έχω διαβάσει ότι μας βοηθάει στην απευαισθητοποίηση/αποδοχή του ή μπορεί απλα, να χρειαζόμαστε αυτή την υπέροχη αίσθηση αδρεναλίνης μέσα από την ασφάλεια του καναπέ μας.

    Αναρωτιέμαι λοιπόν, υπάρχουν "συνάδελφοι" εδώ μέσα; Κι αν, ναι θα θέλατε να κάνετε τις προτάσεις σας μήπως και μου έχουν ξεφύγει κάποια διαμαντάκια;

    Υ. Γ. Θα ανεβάσω αργότερα κι εγώ κάποιες προσωπικές προτάσεις.
     
  2. Dux

    Dux Regular Member

    Γενικώς προτιμώ την κατηγορία από οποιαδήποτε άλλη.Οκ με τις ώρες μου βλέπω τα πάντα,όμως τα θρίλερ είναι "παντός καιρού".
    Ισχύει πως από τη μεγάλη δεξαμενή,λίγα είναι αυτά που έχω κρατήσει κι εγώ.Ανάλογα το τι περιμένει να δει ο καθένας βέβαια.
    Παραθέτω δύο που ήρθαν αμέσως στο μυαλό μου,και τους λόγους που βρίσκονται ψηλά.

     

    Και γαμώ τα ψυχολογικά.Ωραίο σενάριο,σε συνδυασμό με σκηνικά και εφέ,κάνουν την όλη ιστορία να τρέχει μέσα σου.
    Κάποτε το είδα με φίλο που είπε την ατάκα "αυτά δεν γίνονται στην πραγματικότητα".Μην το δεις με τέτοιο φίλο!


     


    Ντάξει,ίσως κάποιος πει ότι είναι μια απλή μούφα.Προσωπικά βρήκα επιτέλους την ταινία με τη σκοτεινιά,το ύφος και την εποχή που έψαχνα!Ίσως αν τη δεις δεύτερη φορά να ξενερώσεις.Τα αρχικά συναισθήματα όμως,μετράνε.

    Bonus!Η παρακάτω,δεν είναι ταινία τρόμου.Είναι ένα ανθρώπινο ΕΠΟΣ!
     
     
  3. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Την πρώτη την είχα δει στο σινεμά και έπειτα όποτε τυχαίνει στη τηλεόραση. Ανήκει μέσα στο μυαλό μου στις κατηγορίες θρίλερ ταινιών που δεν συγκλονίζουν αλλά βλέπονται ευχάριστα, και αυτό είναι καλοδεχούμενο.
    Η δεύτερη είναι αυτό που λες, κερδιζει με την ατμόσφαιρα. Κατηγορία ευχάριστης κι αυτή.
    Η τρίτη εντάξει είναι της γενιάς μας, αρέσει σε όλους   . Αν και την τελευταία φορά που την είδα πρέπει να ομολογήσω ότι δεν μου φανηκε τελικά τόσο εξαιρετική όσο την είχα κάποτε στο μυαλό μου. Άγνωστο το γιατί. Ίσως λόγω επανάληψης.

    (Thanks for posting   )
     
  4. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

    λατρεύω...! αν δεν έχεις δει τσέκαρε τα insidious όλα...και το oculus μ'άρεσε αρκετά   
     
  5. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Τα έχω δει, βέβαια βέβαια  
     
  6. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    wrong turn, the house of wax, the people under the stairs, the house of 1000 corpses... αυτα στα προχειρα
     
  7. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Τα έχω δει και αυτά   ωραία ωραία ήταν  

    Το the people under the stairs το είχα δει μικρή και ήταν από τα έργα που μου είχαν μείνει.
     
  8. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    πωωωωωωω ταινιάρα! τι μου θύμησες...
     
  9. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    tenebre - oldie but goodie...

    fav sceene:

     
  10. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    The Skeleton Key

    αγαπημένο!!! νεα ορλεάνη, βουντου κλπ κλπ

     
  11. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Αν θυμάμαι καλά βλεπόταν πράγματι ευχάριστα. Όχι πολύ τρομαχτικό αλλά είχε όντως την ατμόσφαιρα που λες.

    (Έχουν γίνει λίγο σαλάτα στο μυαλό μου πλέον αρκετά. Προσπάθησα μία φορά να θυμηθώ ποσά έχω δει και μου βγήκαν καμιά 300ριά.)
     
  12. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    θα φαω καμια αναλαμπη κλασσικα... the audition, A Tale of Two Sisters προχειρα